Piatok, 2. december, 2022 | Meniny má Bibiána

Prvú štvorku nakoniec uzatvára Bohúňovo

Víkendové kolo ukončilo okresnú futbalovú súťaž v II. triede. Z postupu sa raduje dlhodobo vedúci celok FK Baník Drnava, ktorý si udržal aj po poslednom kole osembodový náskok pred Slavošovcami.

Víťazný záver. Drnava uzavrela sezónu v rovnakom duchu, ako v nej hrala. Doma zdolala Rožňavské Bystré.Víťazný záver. Drnava uzavrela sezónu v rovnakom duchu, ako v nej hrala. Doma zdolala Rožňavské Bystré. (Zdroj: kcs)

Strelecky sa najviac darilo O. Vavrekovi a K. Rezmuvesovi z Ml. Brzotín, O. Vargovi zo Slavošoviec a R. Kovácsovi z Drnavy, ktorí sa zhodne blysli hetrikom. V záverečných zápasoch dominovali domáce mužstvá a česť hostí zachraňovala iba Nižná Slaná, ktorá si priviezla tri body z Dediniek.

ROŽŇAVA. V kuloároch sa rôznia názory, týkajúce sa počtu postupových mužstiev z II. triedy. Nateraz je jasný iba istý postup lídra z Drnavy. Na ďalších možných postupových miestach sa umiestnili Slavošovce, Rož. Bystré a snáď aj štvrté Bohúňovo. Odpoveď na túto otázku definitívne padne v nedeľu na aktíve ŠTK, kde sa rozhodne o novej štruktúre súťaží pre nastávajúci ročník 2011/2012. Nateraz je takmer isté, že do najnižšej okresnej futbalovej súťaže by sa mala prihlásiť Rakovnica, ktorá okrem štartovného samozrejme bude musieť vyplatiť aj finančnú sumu pre vystúpenie zo súťaže po piatom jesennom kole. Po skončení súťaže ŠTK odpočíta Dedinkám a Kovstavu po tri body.

SkryťVypnúť reklamu

Dôstojná rozlúčka Jovíc

Futbalisti Slavošoviec hostili v poslednom kole Jovice. Hostia, vedomí si víťazstva, si chceli zahrať predovšetkým futbal a to im dodávalo na hernej pohode. Domáci sa síce hneď v úvode ujali vedenia, ale na poistku čakali takmer polhodinu, keď po druhýkrát skóroval kanonier Varga. Ten neskôr nepremenil dve tutovky, keď sa ocitol zoči - voči hosťujúcemu gólmanovi. Po ďalších štyroch góloch svojich spoluhráčov mal však posledné slovo, keď sa v závere prezentoval tretím gólom.

Po prestávke začínali odznova

Čoltovo malo za súpera posledný celok tabuľky mužstvo Kovstavu. Domáci mali strelecky viac príležitostí na skórovanie, ale v niektorých prípadoch nedokázali nasmerovať loptu medzi tyče. Mužstvá sa do polčasu striedali vo vedení, keď najprv na gól Cs. Jonáša odpovedal Vil. Gallo a neskôr Csongovai musel mazať jednogólové manko po úspechu hosťujúceho J. Strelku. O víťazovi sa rozhodlo po prestávke, keď už dokázali dvakrát skórovať iba domáci futbalisti, pričom štvrtý gól padol z nariadenej penalty. Kečovo cestovalo za súperom na pôde Ml. Brzotín. Po vedúcom domácom góle O. Vavreka vyrovnal stav Szeman, čím stanovil polčasové skóre. Podobne ako v Čoltove po zmene strán sa začínalo nanovo. Hostia sa už na gól nezmohli. O ďalšie domáce góly sa naopak podelili Vavrek s Rezmuvesom a nakoniec obaja dosiahli hetrik.

Bohúňovu víťazstvo matematicky pomohlo

Mužstvo Bohúňova pre udržanie štvrtej, snáď postupovej priečky muselo doma zdolať súpera z Hrhova rozdielom troch gólov. To sa im podarilo naplniť už do polčasu, keď po štvrťhodine hry gólmana technickejšieho hosťujúceho mužstva prekonal L. Kovács. Po polhodine poistil vedenie Antony a následne mal možnosť realizovať nariadenú penaltu Švajko. Loptu však gólman hostí vyrazil, ale dobiehajúci Antony ho následne prekonal. Domáci mohli víťazstvo prikrášliť, ale takmer poltucet tutoviek útočníci už trestuhodne pozahadzovali.

Vedenie si udržali až do konca

Nižná Slaná merala cestu na Dedinky, kde si gólmi Valka a následne Milka vytvorila dvojgólové vedenie. Domáci dokázali do polčasu nelichotivý stav iba korigovať Majerčákom. Po prestávke hostia uskočili na rozdiel troch gólov a tentoraz znižoval iba domáci Tököly na 2:5. Bodku za víťazstvom hosťujúceho mužstva dal Milko. Nižnoslančania i napriek víťaznej rozlúčke so súťažným ročníkom skončia v dolnej časti konečnej tabuľky.