Štvrtok, 24. január, 2019 | Meniny má Timotej
Nájdete nás na webe
A TO VYCESTOVALI PRESNE JEDENÁSTI

Štítničania prekvapivo vonku remizovali

V ostatnom kole IV. ligy Juh sa futbalisti Baníka Štítnik KT predstavili na pôde druhého celku tabuľky. Napriek tomu, že do Krompách išli v preriedenej zostave presne jedenásti, kolektívnym výkonom vybojovali prvý jarný bod z ihriska súpera.

Cenný gól. O vyrovnanie sa postaral M. Mészner.(Zdroj: pp)

ŠTÍTNIK. Situácia pred odchodom na stretnutie nebola práve ružová. Okrem Gráca, ktorý je v treste, kvôli zraneniam chýbali Konček, F. Pollák, T. Leng či Z. Zdechovan. Navyše cestovali na pôdu Krompách, aktuálne druhého celku tabuľky. Domáci si navyše v predchádzajúcom kole vzali body z Rožňavy. Obavy z vysokej prehry teda neboli neoprávnené. Zdalo sa, že sa aj naplnia. Prvý gól totiž padol už po štyridsiatich sekundách. Obranu hostí zaskočila prihrávke po zemi a pred vybiehajúcim Rodákom sa Biľovi podarilo posunúť loptu do siete. “Chlapci ešte boli mysľami v šatni. Na časomiere svietilo ešte nula, no my sme prehrávali 0:1. No práve gól nás postavil na nohy a začali sme hrať,“ povedal kapitán Baníka Štítnik KT Miloš Gallo. Domáci sa však akoby uspokojili. Po dvadsiatich minútach znova vyskúšal pozornosť Rodáka Biľ, no jeho strela mieril do brankárových rúk. V závere polčasu sa k slovu dostali aj hostia. Po dlhej prihrávke za obranu Krompách sa do dobrej pozície dostával Kakalejčík, no chýbal mu krok. Loptu tak pred ním na poslednú chvíľu brankár Maixner s vypätím síl odvrátil. Veľkú šancu však mali do prestávky aj domáci. Po štandardke prešla lopta až k M. Koščovi, no ten z hranice pokutového kopu mieril len do tyče.

Lepší druhý polčas

Ako sa už stalo zvykom Štítničania mali druhý polčas lepší a tiež hrali s podporou vetra. Najprv však pohrozili strelou do rúk Rodáka domáci. Po hodiny hry Kakalejčík dobre vysunul Čižmára, ktoré začal hrať viac vpredu, no ten tiesnený obrancom tesne minul. O päť minút na to bol v šanci Kakalejčík. Prehlavičkoval síce vybiehajúceho brankára, no loptu smerujúci do brány vykopol obranca na roh. Ten zahral Mi. Gallo. Nabiehali na neho viacerí hráči, no lopta preletela až k Mésznerovi, ktorý nezaváhal a zavesil od odkrytej časti. Domáci potom prestriedali, no už do konca zápasu nevymysleli nič. Naopak Štitničania si mohli odviesť aj tri body. Päť minút pred koncom bol v úniku Tomi, no zakončil nad.

Plané obavy

“Báli sme sa, že vysoko prehráme, takýto výsledok som pred zápasom vôbec nepredpokladal. Po zlepšení sme v druhom polčase siahali aj na tri body. Znova sa ukázalo, že futbal nemá logiku. Vycestovali sme presne jedenásti, bez piatich hráčov základnej zostavy. Podali sme bojovný a hlavne kolektívny výkon. K starším hráčom sa pridali aj mladí. Ukázali ako sa bojuje o body. Futbal nie je vždy len o menách, ale skôr o behaní a mladí hráči sa mohli presvedčiť, že ak zabojujú, príde aj výsledok,“ zhodnotil stretnutie Mi. Gallo.