Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard

Štítnik s prehľadom zdolal Turňu

V súboji tabuľkových susedov chceli Štítničania potvrdiť svoju silu na domácej pôde. Prakticky celý zápas sa hral v ich réžii a už do polčasu viedli gólmi Maroša Gallla 2:0. Hostia pohrozili len sporadicky.

ŠTÍTNIK. Futbalisti Baníka Štítnik KT na jeseň v niektorých zápasoch zaváhali, o to viac chceli do odvetnej časti vstúpiť víťazne. V zápase vzali od začiatku réžiu do svojich rúk a už po štvrťhodine hry pohrozil Ma. Gallo. V polovici polčasu sa obranou Turne prebojoval Mi. Gallo a z hranice šestnástky ideálne našiel voľného Ma. Galla. Ten s prehľadom prekonal brankára hostí. O štvrťhodinu nato znova potiahol akciu Mi. Gallo a odcentroval. Obrana hostí odvrátila loptu len pred šestnástku, odkiaľ pohotovo a presne trafil znova Ma. Gallo.
Dvojgólový náskok mohol potom na začiatku druhého polčasu prikrášliť Mészner, no tiesnený obrancom mieril len do tyče. Do tretice sa domáci radovali až v poslednej desaťminútovke. V strede vybojoval loptu Kakalejčík, našiel Polláka, ktorý potiahol a odcentroval pred bránu. Obrancovia síce loptu odvrátili, ale len k Pollákovi, ktorý sa napriahol a strelou pod brvno nedal brankárovi veľa možností.

Dobrý štart

“Na ťažkom teréne ma milo prekvapil dobrý výkon celého mužstva. Hoci sme takmer celú prípravu odohrali na umelej tráve, ani v sťažených podmienkach nebolo vidieť rozdiel. Dobre zahrala obrana dirigovaná Čižmárom, nasadením a hrou potešili Tomáš Leng a Matúš Mészner. O zápase sme rozhodli prakticky do polčasu a Rodák ani nemal veľa práce. Bol to dobrý štart a sme s ním spokojní,“ povedal kapitán Baníka Štítnik KT Miloš Gallo. Trápi ho však zranenie T. Lenga, ktorý minimálne na dva týždne vypadne. “V Haniske nám bude chýbať Mészner, ktorý dostal štvrtú žltú kartu,“ poznamenal Mi. Gallo. Po dobrom štarte však čaká Štítničanov séria ťažkých zápasov. V nedeľu cestujú do Hanisky, potom ich v stredu čaká dohrávka 17. kola v Medzeve. Nasledovať bude domáci zápas so Sobrancami a cesta do Krompách. Derby s Rožňavou príde na rad počas veľkonočných sviatkov. “Nebude to jednoduché, z piatich zápasov hrať tri vonku,“ uzavrel Mi. Gallo.