Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Zlom prišiel v tretej desaťminútovke

Ostatným kolom sa skončila v sobotu nadstavba v basketbalovej extralige žien. O pozíciách v prvej šestke bolo rozhodnuté, myšlienky všetkých už skôr smerovali k play–off. Rožňavčanky však mali aj iný cieľ.

Odčiniť nepríjemnú prehru z Nitry. K zápasu preto pristúpili so všetkou zodpovednosťou a nebyť výpadku v tretej štvrtine, mohol byť konečný výsledok ešte zaujímavejší.

ROŽŇAVA. Súperky začali od úvodných minút svojou silnou zbraňou – trojkami. Rožňavčanky však dokázali adekvátne odpovedať. V závere štvrtiny odskočili hostky o tri body na 16:19. V druhej štvrtine spočiatku pokračovali v načatom trende, no potom sa k slovu dostali domáce hráčky. Otočili vývoj vo svoj prospech a dostali sa do vedenie 27:24. V ostatných dvoch minútach polčasu však súperky korigovali na nerozhodných 27:27.
Vyrovnane sa začala aj tretia štvrtina, keď v 23. min. bol po koši Kalafutovej stav 33:34. V ďalších minútach však Rožňavčankám nepadalo. Hoci sa v obrane snažili, Nitra znova siahla po trojkách. Minútu pred koncom štvrtiny bol stav 35:47, ktorý domáce hráčky upravili na 37:47. Za tohto stavu nastupovali družstvá do poslednej desaťminútovky. V nej si už hostky držali nadobudnutý náskok a desaťbodovým rozdielom sa stretnutie aj skončilo.

Nepadalo

Rožňavčanky sa v ostatných dvoch domácich vystúpeniach ukázali v dobrom svetle a dokázali, že na domácej palubovke nie sú ľahkým súperom. “Zápas s Nitrou určite patril k tým lepším. No naša športová forma už asi vyššia nebude. V nadstavbe sme odohrali desať ťažkých zápasov a dievčatá ukázali, že keď sú skoncentrované a zaberú, dokážu hrať vyrovnané partie s družstvami, ktoré majú iné možnosti ako my,“ povedal tréner MBK Región Rožňava Vladimír Karnay. Zlomovou pre vývoj zápasu sa ukázala tretia štvrtina. “Znova tretia štvrtiny,“ poťažkal si V. Karnay a pokračoval, “hoci sme v obrane hrali celkom dobre, odišla nám streľba. Nejako sme nedokázali dať kôš. Výhoda súpera bola v tom, že Dostyový alebo Guzmanová v tých momentoch kôš dať dokázali.“

Spočiatku bez energie

Podľa trénera Nitry M. Pospíšila bol tento zápas odlišný od predchádzajúceho merania síl hlavne v tom, že kluby sa už viac zameriavajú na play–off. “Iné to bolo aj v tom, že Rožňava je doma vždy nebezpečná. Hráčky vystupujú oveľa sebavedomejšie a myslím si, že ani Poprad to tu nebude mať jednoduché,“ uviedol tréner BK Inpek UKF Nitra Martin Pospíšil. Rožňava podľa neho odohrala dobrý zápas, k čomu jej však pomohli aj jeho zverenky. “Nastúpili sme bez potrebnej energie a koncentrácie, čo bolo hlavnou podstavou toho, akým spôsobom sme sa prezentovali,“ povedal M. Pospíšil. Po prestávke sa to však zmenilo. “Vrátili sme sa k našej hre spred pár dní, keď sme doma porazili Poprad. Zlepšili sme predovšetkým pohyb lopty a útočný doskok. Na ihrisku to bolo aj vidieť,“ uzavrel kormidelník Inpek UKF.

V stredu sa rozbieha play– off a Rožňava cestuje na prvý zápas do Popradu.