Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Cesta k úvodnému bodu je zakliata

Tri kolá pred záverom súťažného ročníka II. hokejovej ligy ostávajú juniori HKM 98 mládeže Rožňava naďalej bez bodového zápisu. V ostatných kolách tesne podľahli na domácom ľade Gelnici a výraznejšiu prehru si zaknihovali so Sabinovom.

ROŽŇAVA. Kým v predošlých ročníkoch rožňavskí juniori dokázali konkurovať aspoň Sabinovu, v práve prebiehajúcej sezóne sa situácia rapídne zhoršila. Po trinástich odohraných stretnutiach majú na konte nulu a vysoko pasívne skóre. Tréner Smorada však verí v zázrak a dúfa, že sa vytúženého bodu ešte dočká. Ten mali jeho zverenci na dosah v zápase s Gelnicou.

Skalický pochoval nádeje

Gelničania sa už v úvode ujali vedenia, ale následne domáci vyrovnali stav zásluhou Benedika. O niekoľko minút hostia dvakrát skórovali, ale na kontaktný gól znížil Lukáč. V ďalšej časti hostia upravili na 5:2, čím stanovili skóre prvej tretiny. V druhej tretine sa domácim podarilo Benedikom a Liptákom po druhýkrát priblížiť na rozdiel gólu a v úvode záverečnej tretiny Lipták dokonca vyrovnal. Nádej na zisk minimálne bodu bola na dosah, ale sedem minút pred koncom Skalický prekonal domáceho brankára a tento gól prakticky rozhodol o víťazstve hosťujúceho celku, lebo domáci sa už na zvrat nepriaznivého stavu nezmohli.

Dokázali iba korigovať

V ostatnom stretnutí juniori HKM nedokázali konkurovať ani súperovi zo Sabinova, ktorý sa úspešne presadzoval v útočnej i obrannej činnosti. Do herného tempa sa dostali až v poslednej tretine, kde dokázali sedemgólové manko korigovať iba gólmi Lukáča a Benedika. “Zápas sme opäť zbabrali, keď nás gólman ani obrancovia nepodržali. Po druhej tretine, v ktorej sme prakticky iba dvakrát vystrelili na súperovu bránu a prehrávali o šesť gólov, sa už mužstvo nedokázalo dostať spod psychického tlaku. Trápime sa naďalej, tréningový proces a životospráva niektorých hráčov je žalostná, ale ja som optimista a verím, že proti Bardejovu chlapci zabojujú a vytúženého bodu sa dočkáme,“ uviedol tréner juniorov HKM C. Smorada.