Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Ladux sa drží na čele i napriek zaváhaniu

Po druhej sérii zápasov si so štvorbodovým náskokom drží post lídra naďalej Ladux i napriek prvej prehre s Pačou v riadnom hracom čase.

Tuho sa bojuje o druhú priečku medzi Beforou, ktorá len o skóre prevýšila Paču. Kontakt na pomyselné “striebro“ nestráca ani štvrtý Medzev, ktorý má na dvojici stratu iba jediného bodu.

ROŽŇAVA. Oproti prvej sérii sa prakticky poradie nezmenilo. Prekvapením však bolo zaváhanie Laduxu, ktorý až na prehru po predĺžení s Medzevom podľahol v ostatnom zápase tesne hokejistom Pače. Laduxáci to v posledných zápasoch nemali vôbec ľahké, keďže nad Beforou a v druhom zápase nad Medzevom zvíťazili iba o gól.

Strelecká nemohúcnosť

Hráči Pače síce úvodnú tretinu v zápase s Laduxom prehrali o gól, ale v druhej časti hry najprv skóre vyrovnali a následne aj otočili priebeh vo svoj prospech. Autorom vedúceho gólu na 3:2 bol Rasťo Tindúr, a ako sa neskôr ukázalo, mal cenu troch bodov. Hokejisti Laduxu mali hlavne v záverečnej tretine niekoľkokrát výhodu presilovej hry, dvakrát dokonca dvojnásobnú, ale odkliať bránu pozorného gólmana Pače už nedokázali. Prekvapujúco tak za streleckú nemohúcnosť pykali a zaknihovali si prvú prehru.

Befora roztočila gólostroj

Najvýraznejšie dvojciferné víťazstvo si zaknihovali beforáci, ktorí zdolali BSS Rožňava v pomere 12:2. Na prekvapenie sa však v úvodnej tretine dokázali presadiť iba raz, keď diváci videli gól z hokejky Gömöriho. Hokejisti BSS mali v úvode viac streleckých príležitostí, ale gólmana Befory prekonať nedokázali. V druhej tretine už Befora prikrášlila vedenie ďalšími štyrmi gólmi, keď posledný dosiahol Judt pri vlastnom oslabení. Najviac – deväť gólov padlo v záverečnej tretine. BSS najprv Smetankom korigoval náskok súpera na 1:7 a neskôr upravil F. Pollák na 2:8 pri presilovke Befory. Bodku za vysokým víťazstvom Befory dal Prtko, ktorý svoj hetrik zavŕšil ďalším ukážkovým gólom. Do streleckej listiny sa ešte zapísali dvakrát Gömöri, Feješ, Judt, Madáč a raz skóroval Molčan. Befora tak úlohu favorita potvrdila a BSS čaká naďalej na prvý bodový zápis.