Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Rožňava vyšla v úvode nadstavby naprázdno

Situácia v rožňavskom klube nie je práve ružová. Ukázalo sa to aj na tom, že na úvodné zápasy nadstavbovej časti vycestovali v osemčlennej zostave a trénera O. Vilnera nahradil na lavičke jeho asistent a zároveň aj kapitán mužstva Maroš Helmecy.

ROŽŇAVA. Proti súperom, ktorí mali výhodu domáceho prostredia i výškovú prevahu, to nebola práve najlepšia východisková pozícia. V Leviciach sa to začalo potvrdzovať už v úvodnej štvrtine. Vďaka výškovej prevahe ovládli domáci priestor pod košom. K tomu sa pridala aj úspešná streľba. Naopak Rožňavčanom to vôbec nedalo. Rozdiel tak narastal. Kým po prvej štvrtine bol rozdiel jedenásť bodov, v polčase už prehrávali o 26 bodov. V tretej štvrtine sa im však podarilo narastanie náskoku domácich zastaviť a prehrali ju len o dva body. V poslednej štvrtine sa ich hra ešte zlepšila. Začalo im padať, chytil sa striedajúci Kúdela. Podarilo sa im tak stiahnuť náskok súpera a korigovať výsledok na konečných 72:55.

Dobrý začiatok v Trnave

Na druhý deň nastúpili proti víťazovi skupiny Západ Slávii Trnava. Oproti predchádzajúcemu mal tento zápas odlišný vývoj, no s podobným koncom. Stretnutie sa začalo v rýchlom tempe a Rožňavčania sa hneď chytili aj strelecky. Oproti zápasu v Leviciach dali do polčasu o takmer 20 bodov viac. “Herne to bol vyrovnaný zápas. V útoku nám to padalo. Hecovalo nás to a aj vďaka tomu sa nám darilo aj v obrane. Hoci aj teraz mal súper výškovú prevahu, v prvom polčase sme ho dokázali odstaviť aj pod košom, aj na perimetri. Bolo nám však jasné, že proti plnej lavičke súpera nedokážeme vysoké tempo udržať celý zápas,“ konštatoval kapitán ŠPD Rožňava Maroš Helmecy. Vývoj po prestávke jeho slová potvrdil. Rožňavčanom začali dochádzať sily, čo sa prejavilo aj menšou streleckou úspešnosťou. Domáci tak po dvojbodovom rozdiele v polčase svoj náskok postupne natiahli až na konečných 82:61.

Napriek dvom prehrám sa M. Helmécy vidí víkendové zápasy kladne. “Hodnotím ich pozitívne. Všetci hráči, čo nastúpili, hrali dobre, každý sa pobil o výsledok,“ povedal M. Helmécy. Vzhľadom na to, že cestovali bez trénera, len s vedúcim mužstva P. Kissom, koučovanie zápasu bolo kolektívnym dielom. “Koučovali sme si sami a každý z hráčov sa snažil niečím prispieť,“ potvrdil M. Helmecy.

Dohrať súťaž

Situácia v klube pred štartom odvety bola nanajvýš kritická. Hlavný problém – nedostatok financií – sa preberal aj na stretnutí členov mužského kádra minulý štvrtok. Čiastočným riešením, na ktorom sa dohodli je, že sa poskladajú a peniaze využijú na dohranie súťaže. Otázka trénera nie je v súčasnej situácii podľa vedenia až taká dôležitá, podstatnejšie je dohrať súťaž.