Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Rožňava pohrozila len v tretej štvrtine

Vstup do odvetnej časti Rožňavčankám určite nevyšiel podľa ich predstáv. Na domácej palubovke hostili Prešov, na pôde ktorého v úvode súťaže prehrali o trinásť bodov. Rozdiel dával do odvety isté nádeje, no realita sa ukázala byť iná.

Na priebeh zápasu i samotný výsledok mal určite vplyv aj fakt, že kvôli problémom s kolenom nenastúpila Katarína Timková.

ROŽŇAVA. Po vyrovnanom priebehu prvej štvrtiny, kde sa žiadnemu zo súperov nedarilo výraznejšie odskočiť, sa v jej závere Prešovčankám predsa len podarilo vytvoriť si mierny náskok. V načatom trende pokračovali aj v ďalšej časti hry. Na konci 16. min. nelichotivé skóre pre domáce narástlo na 27:43 a neskôr na polčasových 30:51. Prešovčanky tak mohli ísť do šatne v pohode.

SkryťVypnúť reklamu

Po prestávke sa však ich pohoda na chvíľu stratila. Domáce hráčky zachytili úvod a prvé štyri minúty vyhrali v pomere 9:0. Čoraz viac ožívalo aj publikum. V 27. min. sa po dvoch bodoch Lászlóovej priblížili Rožňavčanky k súperovi na rozdiel desiatich bodov. Potom však Libičovej rozhodcovia odpískali v dobre pozícii kroky. Možnú drámu však hosťujúce hráčky zažehnali dvoma trojkami, čím vzali vietor z plachiet domácich hráčok. V poslednej štvrtine ukázali, že žiadne prekvapenia už nechcú a v 34. min. bol stav 51:75. Vo zvyšnom čase Rožňavčanky už len korigovali výsledok na 66:83.

Začiatok druhého polčasu

„Mrzí ma začiatok tretej štvrtiny, pretože pod dojmom náskoku hráčky dosť ľahkovážne pristupovali k obrane, čo domáce hráčky aj využili. Tam sme dostávali kôš za košom. Museli sme urobiť určité opatrenia a myslím si, že potom to bolo v pohode,“ povedal tréner PU Bemaco Prešov Jozef Rešetár. Kým v úvode sezóny sa obe družstvá len zohrávali, teraz sú už ďalej. Ako hodnotí zápas? „Myslím si, že má svoju hodnotu. Obidve družstvá urobili od začiatku sezóny kroky dopredu. Súťaž je veľmi dlhá a všetko sa ešte utrasie,“ poznamenal J. Rešetár.

Porážali sami seba

Domáci tréner V. Karnay bol voči svojim zverenkyniam prísnejší. „Prvý polčas bol z našej strany absolútne nedôrazný, prispatý a bez obrany. Opäť však rozhodovali basketbalové schopnosti. To, čo súperky dali, my sme prakticky nedokázali ani trafiť. Ony nám dali šesť trojok, naše pokusy končili dokonca mimo obruče. Čiže je pravda, že to mohlo byť aj kvalitnejšou obranou Prešovčaniek, ale osobne si nemyslím, že bola až tak famózna. Problém bol skôr v tom, že my sme sami seba porážali úplne nezmyselnými vecami,“ povedal tréner MBK Región Rožňava Vladislav Karnay.

Chvíľkové oživenie

Po prestávke však družstvo ožilo a začalo ukrajovať z náskoku súperiek. „Len čo sme dokázali púšťať loptu z ruky, hrali omnoho rýchlejšie a presnejšie, v tom momente sme dokázali byť aj úspešní. Trocha ma mrzí moment, keď Libičová sťahovala na osem bodov a boli odpískané kroky, ktoré podľa mňa v danom momente neboli. V týchto chvíľach sa s týmto zápasom dalo ešte niečo urobiť, pretože by bola prelomená psychologická hranica desiatich bodov. Takto však zápas vyznel jasne pre Prešovčanky, ktoré v ňom boli basketbalovejšie ako my,“ priblížil V. Karnay.

Pred ďalšími zápasmi odvety tak v rožňavskom družstve majú o čom uvažovať. „Stretnutie ukázalo, aký je odstup od prvých piatich družstiev, ktoré sú pred nami. Prehrávame s nimi o dvadsať bodov a to je realita,“ podotkol V. Karnay.

Pracovať na sebe

K tomuto však pribudol aj ďalší problém. Už v tomto zápase nehrali zranená Timková a zdá sa, že ešte bude chýbať aj v ďalších zápasoch. Čo bude teda aj vzhľadom na túto skutočnosť dôležité do ďalších súbojov? „Musíme si uvedomiť, kde sme, a každý pracovať na sebe, aby výkonnosť rástla. Keď si to vie uvedomiť Lászlóová, ktorá v zápase hrala vcelku v pohode a dobre, tak mali by si to uvedomiť aj ďalšie hráčky. Žiaľbohu, tie, ktoré už majú niečo odohrané, to chcú ťahať a niektorým tá snaha chýba,“ uzavrel V. Karnay.