Jeseň vyhrala Dobšiná, na čele však bude zimovať Lipovník

Predohrávkou prvého jarného kola sa pre tento rok skončili súboje v najvyššej okresnej súťaži. Keďže Dobšiná v Gemerskej Polome len remizovala, poskočili na prvé miesto futbalisti Lipovníka. Problémy s hráčskym kádrom pokračovali v Brzotíne aj v tomto kol

e. Vycestovali len siedmi.

ROŽŇAVA. V derby s Plešivcom rozhodla Dlhá Ves už v úvodnej štvrťhodine. Naopak Jablonovčania sa v závere museli o tri body chvíľami aj obávať. V priemernom zápase si Rudná odviezla z Honiec víťazstvo, v Betliari sa hralo bez gólov. Vlachovo bojovalo, no v Krh. Dlhej Lúke mali aj dosť smoly.

Dlhá Ves – Plešivec 5:0 (4:0)

Plešivčania pricestovali na derby bez bránkára. Koncza nahradil v bráne Ruszó. Domáci to využili a kým sa stihol lepšie zorientovať zasypali ho gólmi. Behom štvrťhodiny ho dvakrát prekonal Flander a po jednom góle pridali Zsóri a Blatník. Potom však domáci víchor ustal a napriek prevahe už do konca polčasu Rusza neprekonali. Na strane hostí pohrozili Lörinc či Lipták. Po prestávke sa síce hostia osmelili ešte viac, no gólom sa im streliť nepodarilo. Naopak domáci Flander si po hlavičke pripísal gól a uzavrel tak hetrik.

Góly: Flander 3, Zsóri, Blatník, ŽK: Blatník – Liptai, Z. Tomi, R: Iglai, DZ: Nagy, D 100, Dlhá Ves: Pavlínyi – Dusza, T. Segyo, Novák st. Csotó, Blatník, P. Ferdinand, Beke, Makkai, Flander, Zsóri, striedali Novák ml., Örvös, Plešivec: Ruszó – Liptai, Drenko, Macho, Z. Tomi, M. Lipták, Z. Laven, Balog, Z. Lipták, Szaniszló, Lörinc, striedal Zs. Tomi

Gem. Poloma – Dobšiná 1:1 (0:1)

Domáci mali Dobšinčanom čo oplácať, v prvom kole na súperovom ihrisku vysoko prehrali. No aj teraz boli aktívnejší hostia. Šance mali Gotthardt, Grančák, na domácej strane dobre vystrelil zo štandardky Rogos. Vedenia sa ujali Dobšinčania po dvadsiatich minútach hry. Strelka posunul na Barnák, ktorý našiel v šestnástke Záhoranského a ten prekonal domáceho brankára. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. Po centri R. Greška do šestnástky sa lopta za pomoci Laurinca dostala za Plačkov chrbát. O chvíľu na to videl Grančák druhú žltú kartu a Dobšinčania tak pokračovali len o desiatich. Štvrťhodinu pred koncom síce hostia dali gól, no podľa laika v úlohe asistenta to bolo postavenie mimo hry. Stretnutie sa tak skončilo deľbou bodov.

Góly: R. Greško – Záhoranský, ŽK: ? - Grančák 2, Laurinc, ČK: Grančák (Dobšiná), R: Šofranko, DZ: Šalamon, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina – Hatvaník, Lipták, Kováč, Rogos, Gunár, R. Greško, M. Ďuriček, Klement, Chochol, Šimon, Dobšiná: Plačko – Laurinc, Brnčík, Strelka, Poliak, Barnák, Rupp, Záhoranský, Klausman, Gotthardt, Grančák, striedal D. Ondrejčík

Honce – Rudná 0:2 (0:1)

V slušnom zápase videli diváci priemerný futbal. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hostia potvrdzovali úlohu favorita a v strede ovládli hru. Asi po polhodine hry prišla Dávidova dorážka a Rudná sa dostala do vedenia. Šance však mali aj domáci, no Vranec prestrelil a Pástor minul loptu v dobrej pozícii. Po hodine hry sa hostia znova radovali, keď víťazstvo pečatil druhým gólom kanonier Rudnej Domik.

Góly: Dávid, Domik, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Šimšík, DZ: 100, Honce: Koncz – Ján Gallo, Mil. Gallo, Čapó, Anna, J. Pástor, V. Gallo ml., Samko, Mogyorósi, Óvary, Vranec, striedal Škvareniak, Rudná: R. Szöllös – Pavlík, Jakab, Kovács, O. Sanisló, Molčan, Kontra, P. Sanisló, Domik, Dávid, Burdiga, striedal Köteles

K. D. Lúka – Vlachovo 3:1 (1:1)

Hostia napriek tomu, že sa im nedarí poskočiť z konca tabuľky, podali na pôde Krh. Dlhej Lúka sympatický a bojovný výkon. Domáci spočiatku hrozili priamymi kopmi spred šestnástky, tie však M. Hajdúk v úlohe brankára spoľahlivo likvidoval. Asi po dvadsiatich minútach hry vystrelil Lipták ml. a Hegedus s námahou vyškriabal loptu spod brvna. Desať minút pred polčasu sa domáci predsa len ujali vedenia po góle Zsillu. Hostia však ešte do prestávky odpovedali. Potom ako sa Kožár pekne uvoľnil, Lipták už nemal veľa problémov prekonať Hegedusa. Po zmene strán hostia bojovali ďalej, no prišli 70. min. J. Gebe rozohral priamy kop od autovej čiary. Hajdúk sa chystal loptu odkopnúť, no zle ju zasiahol a od pŕs Marciša sa odrazila priamo do siete. Domácim tento vývoj dodal síl a desať minút pred koncom pečatil výsledok tretím gól Korintuš.

Góly: Zsilla, Marciš (vlastný), Korintuš – Lipták ml., ŽK: 0 – T. Molda, R: R. Farkaš, DZ: Hadar, D: 80, Krh. Dlhá Lúka: V. Hegedus – Kovács, Danko, Parditka, Klárik, Korintuš, Ičo, Rigó, Dunka, Zsilla, T. Hegedus, striedal J. Gebe, Vlachovo: M. Hajdúk – T. Molda, Mariš, Leško, Hricko, V. Gecelovský, Lipták ml., F. Šivec, Leskovjanský, Z. Gecelovský, Kožár, striedal M. Šivec

Lipovník – Brzotín 6:0 nedohrané

Hostia pricestovali len so siedmymi hry schopnými hráčmi a bolo pravdepodobné, že sa zopakuje scenár spred týždňa, keď nedohrali zápas v Jablonove n/T. Navyše meškali, tak sa stretnutie začalo s oneskorením. Domáci sa od začiatku snažili využiť šancu na vylepšenie skóre, ktorú im Brzotínčania poskytli. Snažili sa hrať opatrne a nešli ani do súbojov. Po troch minútach hry otvoril skóre Lorincz, potom dvakrát neuspel Milata. No Lorincz sa už nemýlil a pridal ďalšie dva góly. Nasledoval presný zásah Vávru. V 20. min. mieril presne k tyči Kardoš a po centri Milatu skóroval aj Zagiba. Potom sa však zranil Kočiš a za stavu 6:0 v 25. min. musel rozhodca predčasne ukončiť zápas pre pokles počtu hráčov Brzotína pod sedem.

Góly: Lörincz 3, Vávra, Kardoš, Zagiba, ŽK: bez, R: L. Gyenes, DZ: Antal, D: 50, Lipovník: Skokan – Zupko, Kardoš, Podracký, Szücs, Vávra, Bollo, Zagiba, Kelemen, Lörincz, Milata, Brzotín: Lenkei – E. Polyák, Kočiš, Lázok, Rusznyák, Gášpár, Mihály

Jablonov n/T - Kružná 3:2 (2:0)

Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého futbalistu a fanúšika pán Kissa. Domáci od začiatku nechceli nechať nič na náhodu a začali útočne. Vedenia sa ujali v 5.min. keď sa po kombinačnej akcii presadil strelou po zemi Bodnár. Aj naďalej mali domáci prevahu a pohrozili po šanciach Hutníka a Pál Balázsa. Hostia sa skúšali presadiť po rohoch. Polčasový výsledok stanovil po prihrávke Hutníka Pál Balázs. Hostia nastúpili do druhého polčasu so snahou otočiť nepriaznivý vývoj a zatlačili domácich. Tlak im priniesol aj ovocie, keď sa strela Z. Breuera vyšmykla Spišákovi z rúk a skončila v sieti. Gól pridal hosťom síl a vrhli sa do útočenia. To však využili domáci a jeden z protiútokov zakončil po centri Pál Balázsa Szocs tretím gólom. O niečo neskôr mali domáci sériu striel, no skóre sa nemenilo. Hráči Kružnej v závere ešte zdramatizovali zápas, keď po vhadzovaní sa lopta dostala k Mésznerovi a jeho hlavička skončila v sieti. V posledných desiatich minútach sa domácich síce chvíľami obávali o výsledok, no jednogólový náskok sa im už udržať podarilo.

Góly: Bodnár, Pál Balázs, Szocs – Z. Breuer, Mészner, ŽK: 0 - Szendi, Mezei, R: Petro, DZ: Šmelko, D: 100, Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Hutník, A. Kerekeš, Viszlay, Bodnár, Gamba, Nagy, Miliczký, Pál Balázs, Szabó , striedali Zs. Mezei, Szocs, T. Kovács, Kružná: Lentvorský – Maliňák, L. Mezei, R. Polyák, Z. Breuer, Rusznyák, Béreš, P. Breuer, Szendi, Drobňák, Kerekeš, striedali Bacso, Mészner

Betliar – Vyšná Slaná 0:0

Napriek tomu, že v Betliari nepadol ani jeden gól, stretnutie s Vyšnou Slanou určite nepatrilo k tým nudným. Domáci začali zostra, no chýbal im kúsok šťastia. Najprv Lenghart nastrelil tyč a o chvíľu neskôr zasa M. Árvay hlavičkoval do tyče. Potom J. Zdechovan prestrelil a po centri Orabinca mieril nad M. Árvay. Za tým sa k slovu dostali aj hostia, no domáci Zábrela zastavili. Podľa hostí mohol arbiter oceniť zákrok aj penaltou. Viac šancí mali hostia po prestávke. Najviac však vynikol domáci brankár Kelíšek. Po vyrazenej prvej strele dokázal vytlačiť aj dorážku Valka Krišťáka do druhého rohu bránky. Neskôr zlikvidoval Kračúnovu šancu. Na druhej strane zastavil Lindák prenikajúceho M. Árvaya pred hranicou šestnástky. Domáci priamy kop nevyužili. Stretnutie dvoch mužstiev, ktoré sa počas uplynulej jesene skôr hľadali sa tak skončilo bez gólov.

ŽK: Lenghart – Lindák, Bendík, M. Gallo, R: Uhrin, DZ: Gášpár, D: 70, Betliar: Kelíšek – Cilovič, Lukáč, Ľ. Árvay, D. Ivanko, Jar. Gonos, Ján Gonos, J. Zdechovan, Lenghart, Orabinec, M. Árvay, striedal O. Fabian, Vyšná Slaná: Lindák – Molčan, Hadar, Bendík, Valko Krišťák, Pa. Čarnoký, Fifik, Liptai, Gallo, Kračún, Zábrel, striedal R. Rogos