Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

V Brzotíne vybehlo iba osemnásť hráčov

Štrnáste kolo II. triedy sa konečne zaobišlo bez vylúčení a hralo sa pomerne slušne. Strelecky sa najviac darilo Balcovi zo Slavošoviec a O. Lázokovi z Ml. Brzotín.

Obaja zaťažili konto súperových gólmanov päťkrát. Rezerva Gemerskej Polomy utrpela na pôde Ml. Brzotín debakel.

ROŽŇAVA. V kole dominovali domáce mužstvá, keď hostia získali iba dva body. Drnava už štrnásť kôl pokračuje bez bodovej straty a vedie s jedenásťbodovým náskokom pred Rož. Bystrým. Tretiu priečku si drží Bohúňovo, ale na chrbát mu dýcha Pača. Tabuľku uzatvára béčko Gemerskej Polomy a má na konte iba štvorbodový zápis.

SkryťVypnúť reklamu

Netradičný počet

Na stretnutie Ml. Brzotín proti Gemerskej Polome B domáci dokázali nazháňať iba osmičku hráčov. Hostia na tom boli o čosi lepšie a pricestovali desiati. Početnú prevahu však nedokázali využiť a už do polčasu prehrávali rozdielom triedy. V druhej časti hry hlavne zásluhou päťgólového O. Lázoka inkasovali ešte poltucet gólov. Čestný gól hostí strelil M. Zatroch za stavu 0:3. Slavošovce zdolali Rož. Bystré prekvapujúco vysokým rozdielom. Až za stavu 0:4 sa hosťom podarilo dvakrát skórovať, ale domáci nič nenechali na náhodu a pridali ďalšie dva rýchle góly.

Domácich potrápili

Drnavčania nasúkali Hrhovu do polčasu tri góly, ale po prestávke, keď pridali štvrtý, hostia sa dokázali dotiahnuť na kontaktný gól. Následne Mázik premenil pokutový kop, čím tesné vedenie poistil. Pohodu do hernej činnosti domácich vniesol až šiesty gól. To už hostia iba korigovali stav, keď v záverečnej minúte premenil pokutový kop Kardoš. Ani v Čoltove sa víťazstvo domácich nerodilo ľahko. Po nerozhodnom polčase až po hodine hry dostal domácich po druhýkrát do vedenia Jonáš a poistiť jednogólový náskok dokázal až o desať minút neskôr Széplaky. Hostia z Jovíc pôsobili počas celého zápasu lepším dojmom, ale dokázali už iba korigovať, keď Lindák dosiahol v závere kontaktný gól.

Body sa delili

V derby medzi Bohúňovom a Kečovom si domáci do polčasu vytvorili dvojgólové vedenie, ale hneď po prestávke znížil z nariadenej penalty hosťujúci R. Lörinc, ktorý neskôr skóre aj vyrovnal. Domáci útočili, ale zvrátiť stratu dvoch bodov už nedokázali. Naopak v závere mohol rozhodnúť o víťazstve hostí Zoller, ktorý sa sám rútil na domáceho gólmana Doboša. Ten však jeho úmysel vystihol, mužstvo v rozhodujúcej chvíli podržal a adekvátne tak nahradil zraneného brankára A. Bekeho. V Dedinkách stanovili polčasové skóre domáci, ktorí sa ujali vedenia. Po obrátke sa najlepší strelec Pače gólovo presadil a rozhodol v inak medzišestnástkovom futbale o deľbe bodov.