Nedeľa, 27. november, 2022 | Meniny má Milan

Beňuškovej trojky prišli v pravej chvíli

Rožňavské basketbalistky nezaváhali ani v ďalšom domácom zápase. Po víťazstve nad Slovanom zdolali aj Banskú Bystricu. Hoci boli od začiatku vo vedení, striedali slabšie chvíle so silnejšími. Hlavnou postavou zápasu bola rozohrávačka Diana Beňušková

, ktorá v tretej štvrtine chladnou hlavou a pevnou rukou definitívne otočila zápas v prospech domácich farieb.

ROŽŇAVA. Basketbalistky rožňavského MBK Región nastúpili v kompletnej zostave. Na palubovke sa už objavila aj uzdravená Kandráčová a dobre zápas rozbehla. Úvodnú štvrtinu vyhrali domáce hráčky o desať bodov, k čomu prispeli hlavne presné zásahy Timkovej v závere. Druhá štvrtina býva u Rožňavčaniek slabšia a kríza prišla aj v tomto zápase. Viac ako šesť minút sa im nepodarilo bodovať a súperky tak mohli znižovať náskok. Nejaké body však domáce hráčky napokon dosiahli a v polčase viedli 33:26.

SkryťVypnúť reklamu

V podobnom duchu sa rozbehla aj tretia štvrtina a v jej polovici Antalecová znížila na rozdiel bodu 35:34. V nasledujúcich minútach však chytila do rúk opraty domáca kapitánka Beňušková a dvoma trojkami urobili stop snahám Bystričaniek o obrat. Do konca štvrtiny pridala ešte ďalšie body, čím poistila vedenie Rožňavy pred poslednom desaťminútovkou. V nej ešte v jednej chvíli stiahli hostky náskok na osem bodov, no to bolo všetko. Dobrý výkon potvrdila Beňušková v závere aj piatou trojkou v zápase.

Dobré i zlé chvíle

“Vôbec ma neprekvapuje, že Bystrica vyhrala v Šamoríne, pretože družstvo v osobe Antalecovej a Šímovej má skúsenosti. Bolo vidieť, že ich hra má hlavu a pätu, vedeli čo chcú hrať. My sme striedali veľmi kvalitné chvíľky, s vecami, ktoré sú absolútne nepochopiteľné. Vidieť, že baby si musia uvedomiť, že keď sú na ihrisku musia sa koncentrovať na svoj výkon počas celého pobytu. Za všetko to vystihuje celý zápas vykresľuje záverečná trojka Beňuškovej a následne dve hráčky na ihrisku sa tak tešili, že zabudli brániť. Toto je taká stručná charakteristika tohto zápasu,“ povedal tréner MBK Región Rožňava Vladimír Karnay.
Zápas sa pre Rožňavčanky začal dobre. “Prvú štvrtinu sme začali veľmi dobre a hrali sme veľmi rýchlo. Kandráčová to na rozohrávke veľmi dobre rozbehala. Bolo cítiť jej príchod do družstva. Následne, vzhľadom na prekonanú chorobu, jej sily odchádzali a už sa rozohra spomalila. V tom momente sme prestali byť rýchlejší od Bystrice a už sme sa začali trápiť. Vynechali sme niektoré veci a už sme v druhej štvrtine hľadali na ihrisku hráčku, podávali sme si lopty namiesto dôrazu a toho, aby sme išli do koša. Čo nám v tretej štvrtine Beňušková ukázala, ako sa to robí,“ pokračoval V. Karnay.

Hlavne v spomínanej druhej štvrtine chýbali disciplína na ihrisku. “Dochádzalo tam častokrát k chaosu a súper to mohol ešte viac využiť, ako to využil. No potom sme zapli na vyššie obrátky. Dokázali loptu dávať z ruky, agresívne doskakovať, darilo sa mám hrať do protiútokov a zápas zlomiť natoľko, že Bystrica nemala šancu,“ vysvetlil V. Karnay.

Podľa plánu

Po zápase s Banskou Bystricou majú Rožňavčanky na konte tri víťazstvá. V ostatných dvoch domácich stretnutiach potvrdili úlohu favorita a dokázali naviac zdolať na jeho pôde aj Šamorín. “Potrebujeme doniesť ešte dve víťazstvá, zo Slovana a Bystrice a potvrdiť doma výhru zo Šamorína. Dostať sa do šestky a tam sa pokúsiť nechytať niekoho na hruškách,“ zhrnul na záver V. Karnay.

Fakty

MBK Región Rožňava – UMB 08 Banská Bystrica 71:58 (23:13, 33:26, 57:41) body Hnidzíková 14, Timková 12, V. Libičová 10, Lászlóová 2, Kandráčová 2 (Beňušková 27, Repaszká 2, Burdigová 2, Vojteková 0, Valicová 0, Žingorová 0, Deckerová 0) – Šimová 12, Mackulínová 12, Antalecová 7, Makková 6, Jančeková 6 (Matejčíková 5, Štefaňáková 5, Ozdincová 3, Bačová 2), TH 21/14:18/13, fauly 19:19, trojky 7:3, divákov 350, rozhodovali Kovalčík a Turček.