Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Kemény prekonával infarktové stavy

Neuveriteľne smolný zápas odohrali v uplynulom kole IV. ligy mladíci z SP MFK Rožňava.

Viedli, súpera vrátili do hry vlastencom a hoci v závere siahali na tri body, nakoniec sa vrátili s prázdnymi rukami. V optimálnej zostave necestovali do Strážskeho ani Štítničania. Taktickou hrou sa im však po bezgólovej remíze podarilo doniesť bod.

ROŽŇAVA/ ŠTÍTNIK. V Kráľovskom Chlmci sa predpoklady trénera SP MFK Rožňava D. Keménya o možnom zisku bodov napĺňali, predstavy však za tým zaostali. Mladým hráčom sa darilo eliminovať aktivitu domácich, ktorých strely lietali vedľa a vážnejšiu šancu si do polčasu nevypracovali. V zostave SP MFK sa po dlhšom čase objavil Oprondek, ktorý napriek tréningovému výpadku bol platným hráčom hlavne v obrane. Stretnutie malo na rožňavskej strane určite viacero smoliarov, jedným z nich bol aj Sapanoš, ktorý v závere prvého polčasu nepremenil tutovku. Snaha Rožňavčanov sa predsa len dočkala úspechu, keď v poslednej minúte prvej časti hry potiahol priamočiaru akciu Tomi a Roth z voleja prekonal domáceho brankára.

Malé infarkty

Po prestávke pohrozili aj hostia, keď ich strela skončila na spojnici a odrazenú loptu pohotovo chytil Šalamon. Po hodine hry si Boroš nešťastne vrazil loptu do siete a domáci hráči sa tak vrátili do hry. Búšili do hostí, ktorí nemali na striedanie nikoho, s vypätím síl tak držali remízu. No nielen to. Skúšali sa presadiť po brejkových akciách. Znova to bol Sapanoš, ktorý zblízka prestrelil. Už v nadstavenom čase sa dopredu vydali štyria hráči Rožňavy na jedného obrancu domácich. Znova však prišlo zaváhanie a brankár Chlmca nedôraznú strelu na čiare chytil. Infarktovým situáciám však nebol koniec. Voľný priestor v rožňavských radoch využili domáci na rýchly protiútok, ktorého výsledkom bol víťazný gól. Po rozohraní rozhodca zápas ukončil.
“V prebehu zápasu som obrazne prekonal dva či tri menšie infarkty,“ začal tréner SP MFK Rožňava Dionýz Kemény a pokračoval, “doplatili sme na okrídlené nedáš – dostaneš. Za výkon sme si zaslúžili minimálne remízu. No futbal už býva taký. Po zápase nám domáci ďakovali.“

S jasnou taktikou

Mužstvo Baníka Štítnik KT cestovalo do Strážskeho bez piatich hráčov základnej zostavy. Chýbali tak Z. Zdechovan, Varga, Čižmár, Milko, T. Leng, ktorých vyradili zranenie, choroba, trest či iné. Taktika bola jednoduchá. Ubrániť čo najlepší výsledok. Za dobrého počasia, ale na značne nekvalitnej ploche sa to Štítničanom aj darilo. Hralo sa prevažne v strede, domáci si do polčasu vypracovali dve šance, ktoré Rodák zlikvidoval.

Ani po prestávke sa na obraze hry veľa nezmenilo. Hostia bránili bezgólovú remízu a domáci mali šance len ojedinele. Po hodine Rodákovi pomohlo brvno, do ktorého domáci hlavičkovali. Štvrťhodinu pred koncom musel po druhej žltej karte odísť M. Leng, no domáci nedokázali početnú prevahu zužitkovať. Naopak, boli to práve hostia, ktorí mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po samostatnom úniku Mésznera aj za pomoci domáceho obrancu skončila vedľa brány.

“Dosť negatívnu úlohu zohralo zlé ihrisko, na ktorom sa nedalo tvoriť. Vzhľadom na to, že sme cestovali bez piatich hráčov základu a na striedanie sme mali len jedného, zamerali sme sa na defenzívu a hrali len na jedného útočníka. Verili sme, že stav 0:0 ubránime. Grác dobre organizoval obranu a za plnenie úloh v defenzíve si všetci aj mladí hráči zaslúžia pochvalu,“ uviedol kapitán Baníka Štítnik KT Miloš Gallo.

Cez víkend doma

Najbližší víkend sa obaja štvrtoligisti predstavia na domácej pôde. Rožňava privíta Veľký Folkmar, ktorý sa v ostatných dvoch kolách vytiahol víťazstvami doma nad Krompachmi a vonku na pôde Sobraniec. “Je to súper, v zostave ktorého sú skúsení hráči. Platiť na nich môže len náš maximálny výkon,“ podotkol D. Kemény.
Zdá sa, že ľahšiu úlohu budú mať Štítničania, ktorí doma hostia Kráľovský Chlmec. Tomu sa so šťastím podarilo doma zdolať Rožňavu, inak v ostatných kolách len prehrával. “Dúfam, že zranení hráči už nastúpia, a ak Čižmárovi odpustia trest, mali by sme byť takmer v kompletnej zostave,“ povedal Mi. Gallo.
Obe mužstvá hrajú v sobotu, Rožňava o 14.00 hod. a Štítnik KT v Kunovej Teplici o 15.00 hod.