Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Kovstav kvôli kartám a zraneniam nedohral

V jedenástom kole sa na trávnikoch II. triedy štyrikrát červenalo. Pre vylúčenie odišli predčasne pod sprchy M. Szeman z Kečova, R. Filiczki z Pače a dvaja hráči Kovstavu D. Motyka a O. Tököly.

Strelecky sa najviac darilo J. Urbanovi ml. z Rož. Bystrého, ktorý až päťkrát zaťažil konto gólmana Dediniek.

ROŽŇAVA. Drnava ani v jedenástom kole nestratila bod, keď súpera z M. Brzotína zdolala rozdielom triedy. V elitnej štvorke sa drží Rož. Bystré, ktoré má však na prenasledovateľa z Bohúňova na konte o jeden zápas viac. Štvrtá priečka nateraz patrí futbalistom Pače. Tabuľku uzatvára rezerva Gemerskej Polomy, ktorá doposiaľ nazbierala iba tri body a súpera zo Slavošoviec sa pre pretrvávajúcu epidémiu žltačky nedočkala. Tento duel sa odohrá v náhradnom termíne.

Štyria museli predčasne pod sprchy
Kovstaváci, ktorí majú zastavené ihrisko na jeden domáci zápas, odohrali po dohode stretnutie proti Pači na ich pôde. V závere polčasu sa ujali vedenia gólom Motyku i napriek tomu, že nastúpili iba desiati. Domáci však po prestávke skóre najprv vyrovnali Lopatom, neskôr šli do vedenia po góle Gajdoša a následne vedenie aj poistili Adamom. V 71. min. arbiter najprv za vzájomné napadnutie vylúčil domáceho Filiczkého a hosťujúceho Tökölyiho. O tri minúty neskôr túto dvojicu nasledoval hosťujúci D. Motyka, ktorý po dvoch žltých kartách dostal červenú. Hostia boli už značne oslabení a v 83. min. pre zranenie odstúpili ďalší hráči, čím ich počet klesol pod sedem a zápas sa tak nedočkal riadneho konca. V derby medzi Kečovom a Čoltovom k spomínanej trojici vylúčených hráčov pribudol aj domáci futbalista Szeman, ktorý druhú žltú kartu uvidel za zbytočné úmyselné hranie rukou a v 76. min. bol následne vylúčený.

Szopóczi v bráne čaroval
I keď do polčasu mali futbalisti Nižnej Slanej na ihrisku v Joviciach niekoľko tutoviek na skórovanie, domáci gólman M. Szopóczi bol proti a úspešne čelil hroziacemu nebezpečenstvu. Pred odchodom do kabín mali hostia možnosť dvojgólové manko čiastočne zmazať dosiahnutím kontaktného gólu, ale výhodu penalty nevyužili. R. Hajčiho slabú strelu totiž aj tentoraz domáci gólman zneškodnil. Na opačnej strane však gólman hostí aj po zmene strán dvakrát inkasoval a domáci sa radovali zo zaslúženého víťaz〜stva. Rožňavské Bystré v zápase proti Dedinkám nastúpilo v plnej sile a hosťom nasúkalo osem gólov, pričom až päť zásluhou nateraz vedúceho strelca súťaže J. Urbana ml. Čestný gól hostí až za stavu 0:6 dosiahol M. Majerčák. Futbalisti Dediniek sa tak domov vracali s poriadnym debaklom.