Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
STRELCOM KOLA VEVERICA Z HRHOVA

Brzotín prekvapil v Rožňavskom Bystrom

Najnižšia okresná futbalová súťaž pokračovala druhým kolom, v ktorom si súperi body bratsky podelili. Podobne ako v kole prvom aj tentoraz padli dve červené karty.

Vyslúžili si ich T. Világyi z Kovstavu a M. Cmórik z Pače. V Hrhove dominoval strelec G. Veverica, ktorý až šesťkrát skóroval. V Joviciach hosťujúci diváci z Bohúňova hrubo urážali arbitra a klub tak musí ich prehrešok odškodniť finančnou pokutou. Hetrik dosiahol P. Slovák z Nižnej Slanej a M. Balco zo Slavošoviec.

ROŽŇAVA. Po druhom kole iba Drnava, Slavošovce a prekvapujúco Hrhov nestratili ani bod. Minuloročný ašpirant na postup Nižná Slaná má za vedúcim triom dvojbodovú stratu. V tabuľke sa prepadlo Rož. Bystré, ktoré doma prekvapujúco podľahlo Ml. Brzotín. Na prvé body čakajú Pača, Kečovo a Kovstav.

Veverica verzus Gemerská Poloma B

Najväčší debakel v kole utrpela rezerva Gemerskej Polomy na pôde Hrhova. Po polhodine hry sa rozstrieľal domáci kanonier Gábor Veverica, ktorý šesťkrát rozvlnil hosťujúcu sieť a pri poslednom góle asistoval Grulyovi. Jeden gól dosiahol z nariadenej penalty. Česť hostí zachraňoval za nelichotivého stavu 0:5 Galajda, ktorý mal následne aj ďalšiu stopercentnú šancu, ale tú už na korigovanie stavu nedokázal zužitkovať. V domácom prostredí sa darilo aj Dedinkám, ktoré už do polčasu rozhodli o víťazstve nad Rakovnicou zásluhou dvoch gólov Ogurčáka, jeden dosiahol z nariadenej penalty, a Nováka. Hostia po prestávke hru vyrovnali, ale dokázali ovládnuť iba stred poľa. Jediný gól dosiahol iba Bodor. Nižná Slaná si taktiež vytvorila náskok rozdielom triedy nad Čoltovom, ale hostia neskôr znížili až na kontaktný gól päť minút pred koncom. Následne však po chybe v obrane inkasovali, čím Slovák zavŕšil hetrik a na zisk čo i len bodu im už čas neostal.

Sily sa vyrovnali

Polčasové vedenie si v stretnutí Pače so Slavošovcami vytvorili hostia. Viedli už gólmi Balca 2:0, ale domáci znížili na kontaktný gól. To už hostia od 33. min. hrali desiati, kedže zraneného Tomka nemal kto striedať. Po prestávke sa od 50. min. sily vyrovnali, lebo Cmorik za úmyselné hranie rukou na brankovej čiare uvidel červenú kartu a oslabil domáci tím. Úspešnejší v hre s desiatimi boli hostia, ktorí pridali ďalšie dva góly, keď Balco dosiahol hetrik a skóroval aj Lipták. Trojgólové manko už domáci nedokázali zmazať, ale priblížili sa až na kontaktný gól. Na Kovstave favorizovaná Drnava do polčasu veľa umenia nepredviedla, a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. Až po hodine hry dostal hostí do vedenia Kovács, ale z následného protiútoku vyrovnal skóre Adamec. V priebehu posledných piatich minút však o víťazstve hostí rozhodli góly Mázika a Iča. To už domáci hrali bez vylúčeného Világyiho, ktorý si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu.

Prekvapenie v Rožňavskom Bystrom

Na pôde Rož. Bystrého, ktoré patrí k najlepším mužstvám, iba málokto veril vo víťazstvo hostí z Brzotína. Opak bol však pravdou. Hostia sa po dvadsiatich minútach ujali vedenia M. Vavrekom a hneď po prestávke vedenie aj poistili M. Polyákom. Pred druhým gólom hrali hostia už iba s desiatkou hráčov, lebo za zraneného brankára V. Polyáka do brány nastúpil T. Kónya a toho už nemal kto vystriedať. Za stavu 2:0 pre hostí ešte Lázok vynechal tutovku. Domáci, ktorí hrali bez niektorých hráčov zo základu a citeľne ich oslabila absencia J. Urbana ml. a Hajdu, nenašli recept na umne riadenú obranu hostí a dokázali nepriaznivý stav iba korigovať gólom Minčíka.

Za divákov potrestaný klub

V Joviciach sa domáci síce ujali vedenia gólom Barcziho, ale hostia z Bohúňova osem minút pred koncom rozhodli o deľbe bodov, keď uspel Doboš. Počas zápasu fanúšikovia hostí vulgárnymi pokrikmi hanili hlavného rozhodcu, keďže boli s jeho verdiktmi nespokojní. Na prejav nevôle sú však iné prostriedky a možnosti a tak mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne skončilo medzi najslušnejšími, si vďaka divákov pošramotilo reputáciu. Odmenou pre klub zo strany disciplinárky je 17 € pokuty.