Honce to rozbalili po prestávke

Dnes uzatvárame sériu návratiek k minulotýždňovej dohrávke 27. kola. V piatok sa hralo šesť zápasov, pretože Vyšná Slaná odohrala zápas s Dobšinou už v stredu.

Stretnutia boli až nečakane bohaté na góly, keď v každom z nich padli najmenej štyri.

ROŽŇAVA. Strelecky to najviac sypalo Gemerskej Polome a Honciam. Plešivec si víťazstvom nad Betliarom poistil zotrvanie v I. triede. Znova sa ukázalo, že hráčom Tatrana piatkové termíny vôbec nesedia. Po vysokej prehre v Krh. Dlhej Lúke v dohrávke 20. kola sa ani v súboji s Plešivcom nedokázali presadiť a za nedôrazný prejav pykali gólmi. Vyrovnať sa museli aj s tým, že im chýbali viacerí hráči základu, ktorí majú tresty.
Favoriti v tomto kole mali do prestávky problém potvrdiť svoju úlohu. Lipovník s poslednými Dedinkami len remizoval 1:1, v Brzotíne hrali Honce dokonca 0:0. Naopak Polomčania sa presadili štyrmi gólmi.

Gemerská Poloma – Krh. Dlhá Lúka 7:2 (4:0)
Domáci začali vo veľkom štýle a už v prvej minúte po spätnej prihrávke M. Ďurička skóroval pod brvno Rogos. O štvrťhodinu na to zvýšil vedenie krížnou strelou po zemi Chochol. Nasledovala gólová hlavička M. Ďurička a päť minút pred polčasom preloboval Valko Hegedusa a stanovil polčasový výsledok 4:0. Hostia sa nevedeli dostať do tempa a Mišinu ohrozovali len v minimálnej miere. Po prestávke im ku gólu pomohli domáci, keď Lipták fauloval v šestnástke a Pronai nariadenú penaltu premenil. Na štvorgólový rozdiel upravil Z. Greško. Neskôr mal výhodu pokutového kopu, ale hosťom pomohla tyč. Hosťom sa znova podarilo korigovať výsledok hlavičkou Riga. No záver už patril Polomčanom. Najprv Z. Greško, a potom Chochol pridali po góle. Vzhľadom na predvedený výkon z jednej či druhej strany bol výsledok adekvátny.
Góly: Chochol 2, Z. Greško 2, Rogos, M. Ďuriček, Valko – Pronai (11 m), Rigó, ŽK: P. Lipták - 0, R: Turcsányi, DZ: Kovács, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina – Kováč, Rogos, Klement, Z. Greško, Hatvaník, M. Ďuriček, Valko, Kollár, Chochol, Lipták, striedal Urban, Krh. Dlhá Lúka: Hegedus – Emodi, Korintus, Fazekas, Danko, Ičo, Krága, Rigó, Klárik, Pronai, Anna, striedal Gebe.

Lipovník – Dedinky 4:1 (1:1)
Jednoznačným favoritom stretnutia boli domáci futbalisti, ktorí však v úvode podcenili súpera. Už v 5. min. mali výhodu pokutového kopu za hranie rukou v šestnástke, ale strelu z bieleho bodu v podaní gólmana Skokana jeho náprotivok Horváth kryl. O niekoľko minút neskôr šli hostia dokonca do vedenia, keď po brejku otvoril skóre Majerčák. Po inkasovanom góle sa domáci prebrali a podarilo sa im do polčasu jednogólové manko zmazať po štandardke Milatu. Hostia boli následne pod enormným tlakom a Lipovníčania neustále dobýjali ich bránu, zahrávali množstvo rohových kopov, ale skóre sa menilo až v úvode druhého polčasu. Najprv Kardoš strelou pod brvno otočil stav v prospech domácich farieb a po hodine hry poistil vedenie po strele z uhla Albert. Bodku za stretnutím dal štyri minúty pred koncom striedajúci Németh, ktorý hlavou zavesil loptu pod brvno a pečatil tak povinné víťazstvo.
Góly: Milata, Kardoš, Albert, Németh – Majerčák ml., ŽK: Podracký - Korfanta, R: Drenko, DZ: Kerekeš, D: 60, Lipovník: Skokan - Albert, Barczi, Kardoš, Podracký, Szücs, Bollo, Kovács, Zagiba, Kelemen, Milata, striedal O. Farkaš, Németh, Dedinky: Horváth – J. Ogurčák, Chochol, Vermeš, D. Franko, M. Franko, Jež, Sýkora, Korfanta, Majerčák ml, Palan, striedal Revay, Grigeľ.

Jablonov n/T. – Vlachovo 3:1 (2:1)
Vlachovčania vstúpili do zápasu nebojácne a už v prvej minúte sa gólom M. Hajdúka po centri Liptáka st. dostali do vedenia. V tomto zápase tréner mužstva vymenil post brankára za miesto na hrote útoku. Zaskočení domáci hráči však postupne začali preberať iniciatívu. Po dvoch chybách v zadných radoch Vlachova sa im podarilo otočiť vývoj. Nevzdávali sa ani Vlachovčania sa v šanciach sa ocitli Hajdúk či Lipták st. Definitívne rozhodnutie prišlo v úvode druhého polčasu, keď domáci strelili tretí gól. Hostia na to už nedokázali odpovedať a domáci už vo zvyšnom čase kontrolovali vývoj zápasu. Vytvorili si aj viacero šancí, no výsledok už prikrášliť nedokázali.
Góly: Strama, Hutník, Csobády – M. Hajdúk, ŽK: ? – Lipták st., F. Šivec, R: J. Chomjak, DZ: ?, D: ?, Jablonov n/T: ?, Vlachovo: Organ – T. Molda, Marciš, Ďurán, F. Šivec, Hricko, Lipták ml., M. Molda, Lipták st., M. Hajdúk, Gál, striedali M. Šivec, M. Ondrejčík

Brzotín – Honce 2:6 (0:0)
Miernym favoritom v tomto zápase boli hostia a túto úlohu sa snažili napĺňať od úvodných minút. Hneď prvú spálil Kuzma, ktorý sa objavil sám pred brankárom domácich, no ten loptu vytlačil končekami prstov. Prichádzali aj ďalšie šance, no stále bez gólového efektu. Asi po dvadsiatich minútach sa viac začali presadzovať domáci. Do šance sa dostal Ro. Znak, ktorý však hlavičkoval vedľa a príležitosť nevyužil ani A. Polyák. Do druhého polčasu nastupovali hostia s cieľom čo najskôr sa ujať vedenia. Po zmenách v zostave začali hrať rýchlejšie a kolmejšie smerom dopredu. To prinieslo svoje ovocie. O prvý gól sa peknou strelou do šibenice postaral po rohu Fandák. Za stavu 0:3 sa k slovu dostali aj domáci, keď po strele R. Dókusa poslal loptu do siete A. Polyák. Hostia však pokračovali vo zvyšovaní náskoku. Brzotínčania skórovali znova až po inkasovaní troch gólov, keď z voleja prestrelil Koncza Krištof. Hostia nakoniec dohrávali desiati, keď so zranením hrajúci Beshir musel odstúpiť. Na konečný výsledok zápasu to však už vplyv nemalo.
Góly: A. Polyák, Krištof – Strelka ml. 2, Fandák, Jar. Gallo, Tomčo, J. Pástor, ŽK: bez, R: Petro, DZ: Antal, D: 80, Brzotín: Lenkei – Kočiš, Demeter, Mihaly, L. Polyák, Ro. Znak, R. Dókus, Krištof, A. Polyák, Rezmuves, striedali Lázok, E. Polyák, Honce: Koncz – Strelka st., Ján Gallo, Strelka ml., Fandák, Mil. Gallo, J. Pástor, Jar. Gallo, Beshir, Óvary, Kuzma, striedal Tomčo.

Plešivec – Betliar 4:1 (3:0)
Plešivčania v značne pozmenenej zostave, keď v poli nastúpil aj tréner Šofranko, od začiatku pritlačili hostí a hneď prvú veľkú šancu zahodil Volčko. Na druhej strane po chybe Macha mohol M. Árvay zaznamenať úvodný gól stretnutia. Koncz však jeho strelu kryl. Po priamom kope Szabo-Dozsu Szaniszló posunul na Pulena, ten priťukol Volčkovi, ktorý nekompromisne prekonal Dorkina. Hostia hrali v poli dobre, ale dosť im chýbal Jar. Gonos, V. Kováč či obranca Ľ. Árvay. Priame kopy J. Zdechovana končili na múre alebo tesne vedľa. Plešivčania udreli druhý raz po akcii Šofranka, kolmici Szaba-Dozsu si nabehol Pulen a prehlavičkoval Dorkina. Domáci sa opäť tešili onedlho po Pulenovom góle. Hostia mohli korigovať Zdechovanom, ale Koncz zneškodnil prízemnú strelu. V druhom polčase sa hral obojstranne útočný zápas. Nestarnúci Lukáč sa vysunul dopredu a po jeho akcii sa Z. Zdechovan zbavil obrancu a znížil na 1:3. Zdalo sa, že hostia zvýšia obrátky, ale o necelých päť minút po Drenkovom centri z priameho kopu Szaniszló opečiatkoval brvno a Volčko dorazil loptu do siete. Tým stanovil konečný výsledok tohto duelu.
Góly: Pulen 2, Volčko 2 – Z. Zdechovan, ŽK: Volčko - Lukáč, Cilovič, ČK: Die (Betliar), R: Repaský, DZ: Šalamon, D: 150, Plešivec: Koncz – Liptai, Drenko, Macho, Szabo-Dozsa, Szaniszló, Šofranko, Horváth, Laven, Volčko, Pulen, Betliar: Dorkin – R. Zdechovan, Lukáč, Dávid, Lenghart, J. Zdechovan, Cilovič, Fabian, Die, Z. Zdechovan, M. Árvay.