Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Kružnú delí už iba krôčik od návratu

V predposlednom kole sa o najväčšie prekvapenie postarali futbalisti Čoltova, ktorí napriek tomu, že hrali desiati, zdolali favorizovaný Hrhov na ich vlastnom trávniku. Ani toto kolo sa nezaobišlo bez vylúčení a previnilci Ľ. Gajdoš z Pače a I. Čižmár z

Rakovnice museli predčasne pod sprchy. Hetrik dosiahol M. Grecmacher z Jovíc a gól M. Tóhta z Pače rozhodol o porážke ašpiranta na postup, Nižnej Slanej.

ROŽŇAVA. Po domácej prehre Nižnej Slanej narástol náskok Kružnej na poste lídra na rozdiel šiestich bodov a tak sa zdá, že Nižnoslančania už postupové ambície stratili. Na druhú priečku sa však prebojovali futbalisti Rožňavského Bystrého so štvorbodovou stratou, ktorí by ešte mohli postupovú cestu Kružnej sťažiť, čo je však málo pravdepodobné, lebo má Kružná ešte zápas k dobru. Práve dohrávaný duel s Nižnou Slanou sa hral v piatok v čase našej uzávierky. Ak teda Kružná zvíťazí, stáva sa postupujúcim mužstvom za predpokladu, že už nezakopne,lebo v hre je ešte šesť bodov. Mužstvá totiž v nedeľu odohrajú posledné zápasy sezóny a o týždeň nasleduje dohrávka 24. kola, ktorá sa pre prietrž mračien musela odložiť.

K bodu im nepomohla ani penalta

Čoltovu, ktoré uzatvára tabuľku a v poslednom období zbiera body ťažko aj v domácom prostredí, vyšiel “husársky kúsok“. Do Hrhova vycestovalo mužstvo iba s desiatkou hráčov. Po prestávke hostia jednogólové manko dokázali nielen zmazať, ale až dvakrát šli neskôr do vedenia. Domáci mohli v závere ratovať aspoň bod, ale R. Kardoš nepremenil štyri minúty pred koncom ani penaltu, keď mieril vedľa hosťujúcej brány. Bohúňovo, ktoré naopak zaznamenalo výrazný vzostup, bralo body z pôdy Rakovnice, keď Váradi najprv strelil vedúci gól hostí a neskôr náskok aj poistil. Domácim okrem nastreleného brvna nebolo súdené skórovať a záverečnú štvrťhodinu dohrávali desiati, keď Čižmár uvidel za zákrok na prenikajúceho útočníka hostí druhú žltú a následne červenú kartu.

Zlatý gól M. Tótha

Tretie víťazstvo hostí sa zrodilo na pôde Nižnej Slanej, ktorej sa v poslednom čase darí menej. Zaknihovala si piatu prehru a o potrebné body ich tentoraz pripravili futbalisti Pače jediným gólom Tótha z úvodu zápasu. Pred odchodom do šatní si vedúci strelec súťaže Ľ. Gajdoš vyslúžil za urážku rozhodcu červenú kartu. Domáci však po prestávke nedokázali ťažiť ani z početnej výhody a bojovnejší hostia si umnou obrannou činnosťou tri body ubránili. Nižnej Slanej sa tak postupové ambície rozplynuli.

Kovstav i Kružná s prehľadom

V stretnutí tabuľkových susedov si kovstaváci už do polčasu vytvorili vedenie rozdielom triedy a po prestávke po štvrtýkrát rozvlnili sieť náhradného gólmana Kečova. I napriek tomu, že mali hostia niekoľko šancí, po samostatných únikoch R. Lörinca konto domáceho brankára ostalo čisté až do záverečného hvizdu. Navlas podobným skóre zdolal líder z Kružnej súpera zo Slavošoviec, i keď domáci až po prestávke jednogólové vedenie výraznejšie prikrášlili. V úspešnom zakončovaní súperil Szöllös, ktorý dosiahol druhý gól z penalty s Kerekešom, ktorý taktiež dvakrát skóroval až v závere.

Dominoval M. Grecmacher

V Joviciach domáce víťazstvo vybojoval prakticky M. Grecmacher, ktorý sa prezentoval hetrikom a štvrtý gól si pripísal Ičo. Hostia z Drnavy, ktorí sa v druhej časti súťaže výrazne zlepšili, dokázali iba za stavu 1:0 vyrovnať skóre L. Fabiánom, ale neskôr už domáceho gólmana neprekonali. Futbalistom Rožňavského Bystrého cestu k víťazstvu hostia z Ml. Brzotína trochu skomplikovali, keď na vedúci gól Urbana následne odpovedal hosťujúci Lázok. Domáci však po premenení penalty Gonosom šli po druhýkrát do vedenia. Až desať minút pred koncom tesný náskok dokázali poistiť, keď po rohovom kope Minčíka si loptu do siete vrazil hosťujúci gólman. V poslednej minúte hostia ešte dokázali streliť kontaktný gól, ale čas už hral v prospech domácich farieb.