Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Šláger kola musel byť pre nevyhovujúci terén preložený

Priebeh ostatného kola v II. triede nenarušil iba neprispôsobilý terén v Kružnej , ale aj vylúčenie Róberta Mora z mužstva Ml. Brzotín.

Futbalisti Pače nastúpili na zápas v Hrhove iba desiati. Hetrikom sa blysol G. Lindák z Jovíc a Cs. Jonáša nedokázal zo značky pokutového kopu prekonať Bodor z Rakovnice. Body doma pustil Hrhov, Kovstav a Čoltovo vybojovalo bod po remíze v Rakovnici.

ROŽŇAVA. Očakávané derby medzi vedúcim duom Kružnou a Nižnou Slanou bolo pre nespôsobilý terén odložené. Nižnoslančania tak nateraz aj naďalej vedú tabuľku, ale oproti prenasledovateľovi z Kružnej sú v nevýhode. Tá má totiž ešte k dobru zápas s Kovstavom a taktiež výhodu domáceho prostredia vo vzájomnej dohrávke. Tuho sa bojuje o tretiu priečku medzi Rož. Bystrým a Pačou, ktorí majú zhodne tridsaťdeväť bodov.

O desiatich víťazne

V Hrhove sa mužstvá striedali vo vedení i napriek tomu, že hostia z Pače dokázali pricestovať iba o desiatich. Po nerozhodnom polčase šli do vedenia po druhýkrát domáci, ale hostia manko zmazali a štvrťhodinu pred koncom dokonca otočili stav vo svoj prospech, čo im vynieslo tri body. Pod víťazstvo hostí sa značnou mierou pričinil aj domáci gólman, ktorý pri odkope nastrelil hosťujúceho Gajdoša a ten následne po kľučke skóroval do prázdnej brány.

Róbert Moro nedohral

Tri víťazstvá rozdielom triedy si zaknihovali mužstvá Rož. Bystré na Kovstave, Jovice v domácom prostredí nad Ml. Brzotín a Bohúňovo nad Kečovom. Bystrania už takmer po hodine hry viedli 3:0, keď domáci Adamec strelil aspoň čestná gól Kovstavákov. V poslednej minúte však hosťujúci Urban ml. dal štvrtým gólom bodku sa stretnutím, čím prikrášlil skóre. Po bezgólovom polčase Jovice v priebehu dvoch minút dvakrát skórovali, načo hostia z Ml. Brzotín odpovedali kontaktným gólom. Domáci však drámu nepripustili a pridali ďalšie dva góly i zásluhou hetriku Lindáka. V 80. min. si za faul odzadu na Grecmachera v gólovej šanci vyslúžil R. Moro červenú kartu a hostia tak dohrávali v početnom oslabení. Bohúňovo po dvojgólovom vedení po prestávke tretíkrát rozvlnilo sieť gólmana Kečova a po jednoznačnom výkone bodovalo naplno.

Polčasy ako cez “kopirák“

Navlas rovnaké polčasové vedenie hostí sa zrodilo v Drnave a Rakovnici. Futbalisti Čoltova, ktorí sú známi dobrým výkonom iba v prvej časti hry, si v Rakovnici vytvorili dvojgólové vedenie. Domáci Bodor nedokázal dosiahnuť kontaktný gól ani z nariadenej penalty a voči Jonášovi v hosťujúcej bráne sa nepresadil. Až gólom do šatne sa Sedlákovi podarilo skóre korigovať a po zmene strán jednogólové manko zmazal Bányász. Hostia však šli opäť do vedenia, ale domáci Ciberaj dve minúty pred koncom ratoval aspoň bod, čím si pripísal prvý, ale o to dôležitejší gólový zápis v sezóne. Slavošovce zásluhou Balca a Haviarika prekvapili v Drnave a dvojgólové vedenie bolo sľubné. Drnavčania však najprv dosiahli podobne ako Rakovnica do polčasu kontaktný gól, ale po prestávke sa im zvýšeným úsilím podarilo manko zmazať a v závere otočiť výsledok vo svoj prospech.