Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
Nájdete nás na webe

Štítnik K. T. si body bratsky podelil

V 26. kole sa vo štvrtoligovej skupine Juh odohralo iba jediné stretnutie, keď v predohrávke hostili Rudňany gemerského zástupcu Štítnik K. T. Ostatné zápasy boli z dôvodu nespôsobilých terénov zrušené.

ŠTÍTNIK. Futbalisti Štítnika K.T. vycestovali do Rudnian bez vykartovaného Maroša Galla a na striedačke sa objavili aj mladší hráči, ktorí postupne dostali možnosť zasiahnuť do hry.

Gól do šatne

Na premočenom teréne hŕstke divákov aktéri duelu veľa futbalového umenia nepredviedli. Domáci síce oplývali bojovnosťou, ale vážnejšie bránu hostí neohrozili. Po dvadsiatich minútach hry síce po dorážke brankára Rodáka prekonali, ale arbiter na pokyn asistenta gól pre postavenie mimo hry neuznal. Hostia sa viac sústredili na obrannú činnosť a snažili sa ťažiť z brejkových situácií. To najpodstatnejšie sa udialo až tri minúty pred polčasovým hvizdom, keď sa domácim podarilo streliť gól do šatne. Stredom obrany hostí sa predral Milutinovič a po narážačke Neuwirt volil kľučku na Rodáka, ktorý ho zastavil iba za cenu faulu. Milutinovič tak následne nariadenú penaltu dotiahol do gólového efektu.

Fecko sa pričinil o bod

Po prestávke sa už hralo za neustáleho dažďa a lepšie začali hosťujúci futbalisti. Po dlhej prihrávke Urbana samostatne postupoval na domácu bránu Juhász, obstrelil gólmana, ale lopta skončila na brvne. Neskôr mohol po prečíslení vyrovnať skóre Varga, ale jeho strela z hranice šestnástky nenašla adresáta. Na opačnej strane sa po Baluchovej strele zaskvel gólman hostí, ktorý bravúrnym zákrokom takmer z bránkovej čiary vyrážal loptu do bezpečia. Po hodine hry sa hosťom podarilo jednogólové manko zmazať, keď domáci gólman najprv loptu po slabej strelu Juhásza iba vyrazil a následne bol po Feckovej dorážke prekonaný. Po vyrovnávajúcom góle sa domáci hrnuli do útoku, ale hostia už nerozhodný stav ubránili a zaslúžene tak získali bod.

Rudňany - Štítnik K.T. 1:1 (1:0), G: Milutinovič (11 m) - Fecko, ŽK: Petruľa - Rodák, Milko, Urban, Mil. Gallo, R: Svat, D: 50, Štítnik K.T.: Rodák - T. Leng, Grac, Varga, Konček, Čižmár, Milko, Urban, Fecko, Mil. Gallo, Juhász, striedali M. Leng, Rochl, Sivók.