Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita
Nájdete nás na webe

Štítnik K.T. takmer pripustil drámu

Štvrtoligisti Štítnika K.T. si po hetriku Vargu vytvorili v priebehu hodiny hry vedenie rozdielom triedy a zápas mohli dohrať v pohode. K tomu im nahrávalo aj vylúčenie kapitána hostí Hajdučka.

Nováčik sa však prekvapujúco dotiahol na kontaktný gól, čím domácim záver poriadne znepríjemnil.

ŠTÍTNIK. Domáci futbalisti boli jednoznačne proti predposlednému mužstvu favoritmi. V úvodnom jesennom meraní síl totiž v Strážskom mali víťazstvo na dosah, ale nakoniec sa museli uspokojiť s nerozhodným výsledkom. Nováčik vonku dokázal doteraz uchmatnúť iba jediný bodík a to po remíze na pôde posledných Helcmanoviec.

Varga kontra Strážske

Domáci sa rýchlym gólom Vargu ujali vedenia, ktorý po rohovom kope Miloša Galla hlavou usmernil loptu do hosťujúcej siete. Po štvrťhodine hry pohrozili aj hostia, keď najprv jeden z útočníkov po tvrdej ďalekonosnej strele preveril postreh gólmana Rodáka. O niekoľko minút neskôr musel domáci gólman opäť zasahovať a strelu Roháľa vyrážať na roh. O pekný futbalový moment sa na opačnej strane po centri Milka postaral Juhász, ktorý efektne z voleja nožničkami ohrozil bránu hostí, ale lopta preletela ponad brvno. Päť minút pred polčasovým hvizdom zahrávali domáci priamy kop Mil. Gallom. Čižmár po následnej hlavičke našiel Vargu a ten z tesnej blízkosti nedal gólmanovu hostí šancu a poistil tak jednogólový náskok. V 55. min. si kapitán hostí M. Hajdučko po faule na Maroša Galla vyslúžil najprv druhú žltú kartu a následne sa porúčal pod sprchy. O tretí domáci a zároveň najkrajší gól stretnutia sa pričinil opäť Varga, ktorý hlavou skóroval, čím zaznamenal čistý hetrik.

Ani v oslabení nezložili zbrane

Domáci vedomí si vedenia rozdielom triedy v ďalšej časti hry akosi poľavili a zdalo sa, že súpera i podcenili. Hostia však naopak ani za tohto stavu a pri početnom oslabení nerezignovali. Najprv Koc po chybe v domácej obrane znížil, keď loptu odrazenú od tyče dopravil za Rodákov chrbát. Desať minút pred koncom hostia po rýchlom brejku a prečíslení dosiahli kontaktný gól, keď Romanec skóroval za asistencie tyče. Domáci sa ešteže včas prebrali, tesné vedenie udržali a zápas dotiahli do víťazného konca. Varga mohol ešte skóre prikrášliť a streleckú bilanciu si vylepšiť, ale nastrelil z uhla už iba tyč hosťujúcej brány.

Štítnik K.T. - Strážske 3:2 (2:0), G: Varga 3 - Koc, Romanec, ŽK: Mar. Gallo - M. Hajdučko 2, Piskor, K. Hajdučko, Romanec, Kurták, ČK: M. Hajdučko (Strážske), R: Bucko, D: 100, Štítnik K.T.: Rodák - T. Leng, Varga, Fecko, Konček, Čižmár, Milko, Urban, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Juhász, striedali M. Leng, Kakalejčík.