Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Kružná vytlačila Nižnú Slanú z postu lídra

V 19. kole dominovali na trávnikoch II. triedy domáce mužstvá, ktoré päť stretnutí vyhrali a iba Pača zachraňovala česť hostí. Nižná Slaná si pripísala tretí nerozhodný výsledok,čím stratila vedúcu priečku.

Kovstaváci sa na stretnutie proti Pači zišli iba desiati podobne ako Čoltovo v Drnave. Červenú kartu si vyslúžil J. Urban st. z Rož. Bystrého. Strelcom kola sa stal O. Kerekeš, ktorý štyrikrát napol sieť gólmana Hrhova.

ROŽŇAVA. Aktuálnu tabuľku vedie Kružná, ktorá po dlhom čase odsunula Nižnú Slanú z vedúcej priečky. Nižnoslancom sa tri kolá nedarilo bodovať naplno a dokázali uhrať doma i vonku iba nerozhodné výsledky. Na treťom mieste došlo k zmene, keď Rožňavské Bystré predstihli Slavošovce.

Z výhody výrazne neťažili

Kovstav privítal na hlavnom ihrisku štadióna SP MFK Rožňava Paču a na zápas nastúpil iba s desiatkou hráčov. Inkasoval do polčasu dva góly, ktoré síce v konečnom dôsledku súperovi stačili na víťazstvo, ale kvalitou oplýval iba trávnik, keďže obe mužstvá produkovali iba podpriemerný futbal. Drnava mala oproti Čoltovu taktiež početnú výhodu, lebo hostia pricestovali iba desiati. Domáci mali šance na tri stretnutia, ale trestuhodne ich pozahadzovali. Hostia i napriek oslabeniu až trikrát doťahovali skóre na kontaktný gól a domácim sa až v závere za stavu 4:3 podarilo vedenie poistiť. Nižná Slaná cestovala do Rakovnice, odkiaľ si dokázala odviezť iba jediný bod. Domáci síce ovládli hru, ale ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu na skórovanie nevytvorilo.

Na netradičnom poste

Futbalisti Kečova sa predstavili v Slavošovciach, kde sa v bráne objavil kanonier Roman Lörinc, lebo gólman Ľ. Tóth sa po dlhšom zranení podrobil operácii kolena. Domáci po vedúcom góle mali výhodu penalty, ale Lörinc Balcovu strelu dokázal zneškodniť. Po prestávke poistil jednogólové vedenie Vranec, čím rozhodol o zisku troch bodov. Kružná roztočila gólostroj už v prvom polčase a hosťom z Hrhova nadelila sedmi,čku pričom inkasovala iba raz. Po prestávke už tempo hry upadlo a diváci videli len tri góly, pričom jeden padol do domácej siete. Strelecky sa najviac darilo O. Kerekešovi, ktorý sa neuspokojil s hetrikom a štyrikrát sa zapísal do streleckej listiny.

Dve nevyužité penalty

V Joviciach otvoril skóre Grecmacher a neskôr mali domáci výhodu i pokutového kopu. Následne si za kritiku a urážku rozhodcu vyslúžil J. Urban st. červenú kartu a hostia z Rož. Bystrého dohrávali v početnom oslabení. A. Lovaš však z penalty nedokázal prekonať gólmana hostí, ale i napriek tomu sa domácim ešte do polčasu podarilo dvakrát skórovať. Výhodu pokutového kopu mali aj hostia, ale tentoraz skúsený Leng napodobnil domáceho Lovaša. Po prestávke mal najprv M. Leng aj ďalšiu možnosť skórovať, ale po jeho lobe loptu smerujúcu do brány odvrátil jeden z obrancov z bránkovej čiary. Hostia však zásluhou Minčíka znížili na kontaktný gól, ale domáci už tesné víťazstvo ubránili. Bohúňovo, ktoré bolo po remíze v Nižnej Slanej patrične namotivované, malo za súpera futbalistov Ml. Brzotín. Vedúci gól až po dvadsiatich minútach dosiahol Dorkin, ale o päť minút neskôr hostia O. Lázokom vyrovnali skóre z nariadenej penalty. Polčasové vedenie domácich stanovil Váradi a po prestávke pridal tretí gól Švajko. Najviac si mohol v ďalšej časti spytovať svedomie Dorkin, ktorý nepremenil minimálne tri tutovky a nedokázal skórovať ani do prázdnej brány.