V dramatickom stretnutí si domáci dvojgólové vedenie neudržali a hostia hrajúci o desiatich po vylúčení Guzu v priebehu piatich minút vyrovnali skóre. Grac však drámu nepripustil a rozhodol o domácom víťazstve.
KUNOVÁ TEPLICA. Kým v jarnej časti futbalisti Štítnika K.T. získali už po troch domácich víťazstvách vrátane sobotňajšieho duelu a bezgólovej remíze v Rožňave desať bodov, jesenný líder z Hanisky ešte nemá bodový zápis. Je však pravdou, že doposiaľ odohral tri stretnutia na pôde súperov a i napriek tomu sa na ihrisku v Kunovej Teplici predstavil v dobrom svetle.
Sľubné vedenie
Hostia od úvodných minút produkovali otvorený futbal, avšak domáceho gólmana vážnejšie ohroziť nedokázali. Naopak, gólmana hostí dvakrát otestoval Mil. Gallo a neskôr aj Milko. Takmer po polhodine hry padol vedúci domáci gól, keď po krížnej prihrávke číhajúci Varga pri zadnej tyči dorazil loptu za chrbát gólmana Franka. O niekoľko minút neskôr po faule na Juhásza nariadil arbiter pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Mil. Gallo, čím poistil domáce vedenie. Po prestávke mohol dosiahnuť tretí, rozhodujúci domáci gól Varga. Po jeho hlavičke však prekonaného gólmana Franka zastúpil Slicho a odkopom zažehnal nebezpečenstvo.
Vylúčenie i pekné góly
Kým sa do polčasu hralo tvrdo s nasadením a čoraz častejšie si po fauloch potykali s trávnikom, hosťujúci futbalisti po zmene strán Molnár nešetril ani domáceho Graca. Po jeho tvrdom zákroku síce dostal iba žltú kartu, ale následne v prerušenej hre udrel Guza gólmana Rodáka, za čo bol vylúčený. Hostia ani o desiatich nerezignovali a v priebehu piatich minút dvojgólové manko zmazali. Najprv Molnár prízemnou strelou smerujúcou k tyči prekonal Rodáka v domácej bráne a neskôr nechytateľná Palenčárova strela z voleja smerujúca pod brvno rozvlnila sieť. Drámu však Grac nepripustil a dvadsať minút pred koncom po jeho hlavičke koníčkom ostal Franko zaskočený a bezmocne sa mohol prizerať rozhodujúcemu gólu domáceho mužstva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer