V prvej polovici zápasu boli vicemajstrovi vyrovnaným súperom, no chybami na konci polčasu dovolili domácim hráčkam odskočiť. Ružomberčanky si potom náskok udržiavali a na konci ho ešte aj prikrášlili.
ROŽŇAVA. Obaja tréneri, domáci I. Kurilla i J. Ištok na rožňavskej lavičke sa dobre poznajú. Rovnako aj na palubovke sa ukázalo, že súperky sa majú navzájom dobre prečítané. “Kým sme dodržiavali taktické pokyny a darila sa nám hra, do takej štrnástej minúty sme boli domácim hráčkam vyrovnaným súperom. Vyhrávali sme 24:23. Vtedy nastal menší zlom,“ povedal tréner MBK Rožňava Jozef Ištok. Rožňavčanky vtedy urobili fatálne chyby v obrane, súperkám sa podarilo odskočiť. Streľbou zvonka ešte rodiaci sa náskok znížili, no záver polčasu hosťujúce hráčky nezvládli a vicemajster im odišiel na 13 bodov. To ich upokojilo, nabrali sebavedomie a v druhom polčase už kontrolovali vývoj zápasu.
Bez srdca
Okrem zlomu v druhej štvrtine videl tréner Ištok zlom aj na inej úrovni. “Mal som pocit, že dievčatá nie sú dostatočne psychicky pripravené na možný úspech. Zápas s takýmto favoritom, ako je Ružomberok, sa bez srdca vyhrať nedá. Z našej strany to bol chladný výkon. Nedeľňajší zápas bola vec hlavy a srdca. Ak dievčatá nemajú víťazstvo v hlavách a nepridajú k tomu to rožňavské srdce, ktorým sa doteraz prezentovali hlavne v domácich zápasoch, nemôžeme pomýšľať na úspech s takým kvalitným súperom,“ uviedol J. Ištok.
Veľa práce pod oboma košmi odviedla Ducker, napriek tréningovému výpadku kvôli lyžiarskemu kurzu vložila Repaszká srdce do zápasu. U ďalších to však chýbalo. “Počas celého zápasu som cítil, že niektoré hráčky nie sú vo svojej koži. Som z nich sklamaný, lebo kľúčové hráčky nemôžu pristúpiť takto ku svojim povinnostiam. Je to prvýkrát v tejto sezóne, čo som sklamaný z výkonu mojich zvereniek,“ priznal J. Ištok a pokračoval, “je to škoda, lebo po skvelých zápasoch, ktoré sme odohrali a kvalitnej sezóne, takto sa odprezentovať v prvom zápase play–off je hanba.“
Odveta vo štvrtok
Druhý zápas je naplánovaný na tento štvrtok. “Prehrávame 0:1, výška skóre nie je rozhodujúca. V závere zápasu sme si vyskúšali niektoré nové varianty. Myslím si, že napriek kvalitatívnym rozdielom a podmienkam, v akých pracuje Ružomberok a my, vieme ich doma potrápiť oveľa viac. No znova to bude o tom, či dievčatá budú veriť v úspech, alebo už chcieť mať vo štvrtok po sezóne,“ uzavrel J. Ištok
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer