Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Starší žiaci HKM rozhodli až v závere

V predposlednom kole sa starší žiaci HKM 98 mládeže Rožňava víťazstvom lúčili s domácim ľadom. V bojovnom a dramatickom stretnutí zdolali kvalitného súpera z Gelnice najtesnejším skóre.

ROŽŇAVA. Štrnásť kôl uplynulo od prvého víťazstva starších žiakov v aktuálnom ročníku. Doma vtedy zdolali Sabinov. Nedeľňajšie víťazstvo bolo o to cennejšie, že ho dosiahli v poslednom domácom vystúpení proti skúsenejším rovesníkom z Gelnice, bojujúcim o druhú priečku. Obaja domáci gólmani Fafrák i Tutko tentoraz nesklamali a svoje mužstvá neraz podržali.

Vylúčenia nahrávali hosťom

V ťažkom, no vyrovnanom stretnutí mali domáci možnosť otvoriť skóre už v úvode, ale najlepší strelec Lukáč zahodil šancu po trestnom strieľaní, keď minul bránu. Následne mali hostia pár šancí, ale domáci gólman bol na svojom mieste. V druhej časti úvodnej tretiny hrali Gelničania štyri presilovky, ale nedokázali ich využiť. Gól padol až pri ďalšej presilovke dve minúty pred odchodom do šatní.

Prvú presilovku v druhej tretine využili domáci na vyrovnanie. Strelcom gólu bol Judiak. O chvíľu otočil stav v prospech domácich po ukážkovej samostatnej akcii Lukáč a vedenie poistil Molnár. Hostia však tri minúty pred koncom vyťažili po hrúbke v obrane domácich kontaktný gól a v poslednej vyrovnali z trestného strieľania.

Lukáč zakončil hetrik víťazným gólom

V záverečnej tretine sa teda začínalo odznova. Po dvadsiatich sekundách šli do vedenia hostia, ale z následného protiútoku Lukáč po dorážke vyrovnal. Po tretíkrát sa hostia ujali vedenia, ale domáci Molnárom i tentoraz jednogólové manko zmazali a vyrovnali na 5:5. Následne Lukáč po krížnej strele dosiahol nielen hetrik, ale, ako sa neskôr ukázalo, aj víťazný gól. Domáci už tento tesný náskok udržali, a to ešte Révay zasiahol hornú tyč súperovej brány. Rožňavskí chlapci sa v posledných dvoch domácich stretnutiach výrazne zlepšili a ich hra už miestami zaujala.

Fakty

Výsledky, 17. kolo: Rožňava - Gelnica 6:5 (0:1, 3:2,3:2), góly: Lukáč 3, Molnár 2, Judiak, 16. kolo: Sanok - Rožňava 14:1, gól: Molnár, Sabinov - Gelnica 4:6, 15. kolo: Rožňava - Sabinov 6:11 (2:2, 4:3, 0:6), góly za Rožňavu: Lukáč 3, Judiak, Révay, Gettler, Sanok - Gelnica (nehralo sa), 14. kolo: Gelnica - Rožňava 7:6, góly za Rožňavu: Lukáč 6, Sabinov - Sanok 7:2

Strelci: Lukáč 28, Judiak 13, Dányi 6, Molnár 6, Žolko 2, Gettler 3 Jánoši a Révay po 1 góle.