Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Víťazom turnaja sa stal Twister Medzev

Záverečným jednodňovým turnajom, ktorého sa zúčastnilo päť mužstiev, vyvrcholila Gemerská amatérska hokejová liga. Po takmer desaťhodinovom maratóne stretnutí si prvenstvo vybojovali hokejisti Twistera Medzev pred Beforou a juniormi HKM 98 mládeže Rožňava

.

ROŽŇAVA. Päticu zúčastnených mužstiev rozlúčkového turnaja so sezónou 2009/2010 tvorili Befora Rožňava, čerstvý víťaz amatérskej hokejovej ligy, Pača, minuloročný víťaz, BSS Rožňava, Twister Medzev a juniori HKM Rožňava. Víťaz nultého ročníka turnaja 2008/2009 HKM Revúca účasť odriekla, lebo účinkuje aj v ďalšej amatérskej súťaži, ktorá prebieha v Rimavskej Sobote. Turnaj prebiehal v dvoch skupinách a pri neúčasti Revúcej sa tak pristúpilo ku kontumáciam v pôvodne plánovaných vzájomných stretnutiach. Do finálovej štvorky sa dostali víťazi skupín Befora a Medzev a o tretiu priečku bojovali juniori HKM s Pačou.

Juniori bronzoví až po nájazdoch

Kým juniori HKM v základnej skupine hladko zdolali Paču 5:1, v boji o pomyselný bronz odohrali v normálnom hracom čase vyrovnaný duel s nerozhodným výsledkom 2:2. Skóre otvoril najprv Lang po samostatnej akcii, čím stanovil i skóre po prvej tretine. Druhá tretina patrila hokejistom Pače, ktorí nielen zmazali jednogólové manko po strele M. Bernára, ale otočili skóre S. Ďuránom vo svoj prospech. V záverečnej časti hry padol jediný gól v poslednej minúte, keď Gazdík doklepol puk za chrbát gólmana Pače, čím v hodine dvanástej vyrovnal stav stretnutia. Nasledovali samostatné nájazdy, po ktorých juniori HKM zásluhou dvoch gólov v podaní Langa oproti jedinému, ktorý padol z hokejky Lázara, rozhodli o zisku bronzovej priečky.

Medzev drámu nepripustil

Hokejisti Befory začali vo finálovom stretnutí podobne ako juniori a gólom Júdta sa ujali vedenia. Následne mali obaja aktéri výhodu presilovej hry, ale skóre sa dlho nemenilo. V druhej tretine mal Feješ obrovskú šancu poistiť tesné vedenie Befory, keď sa pri vlastnom oslabení dostal do brejku, ale nedokázal skórovať. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a hokejistom Medzeva sa podarilo po Fedelenovej strele za asistencie tyčky rozvlniť sieť, čím vyrovnali stav. V 13. min. sa už radovali z vedúceho gólu, ktorý padol opäť z hokejky strelecky disponovaného Fedelena. Tento zvrat Beforákov poriadne zaskočil, ale šťastena stála i naďalej na strane gólmana Medzeva, ktorý si už udržal čisté konto. V záverečnej tretine Medzevu vyšiel úvod, keď už v 2. min. upravil stav zásluhou Gerdu na 3:1 vo svoj prospech. Beforáci sa snažili s dvojgólovým mankom niečo urobiť, ale s pribúdajúcim časom sa ich nádeje na otočenie výsledku pomaly, ale iste rozplynuli. Medzevčania už drámu nepripustili a stali sa víťazmi turnaja.