ŠPD Rožňava pokračuje vo víťazstvách

Rožňavčania ako nováčik 1. ligy pokračovali v dobrých výkonoch aj v uplynulých dvoch kolách. Na pôde tabuľkového suseda z Michaloviec získali v predĺžení cenné víťazstvo. Stálo ich však mnoho síl, čo sa ukázalo na druhý deň v zápase proti Slávii TU Košice

.

ROŽŇAVA. „Do tohto dvojkola sme išli s cieľom vyhrať aspoň v jednom zápase. Vedeli sme, že to bude veľmi ťažké, pretože súperi boli veľmi silní, s extraligovými ambíciami. Vycestovali sme v plnej zostave. Máme za sebou takmer dvojmesačný cyklus tréningov a očakávali sme od tohto víkendu, že by sa táto práca mohla zúročiť, začal športový riaditeľ ŠPD Rožňava Ladislav Vilner.

Dobrý začiatok

Domáce Michalovce nastúpili v plnej sile. Hostia nastupovali do zápasu s cieľom eliminovať hru podkošových hráčov súpera, no na druhej strane ustrážiť aj strelca Rakovského, ktorý je nebezpečný hlavne zvonka. Od začiatku tak stavili na kvalitnú obranu. Výsledkom bolo vedenie po prvej štvrtine o sedem bodov. Domáci potom prestriedali a podarilo sa im stiahnuť náskok. Desaťbodovou šnúrou otočili polčas vo svoj prospech 36:33.

Dramatický záver

Po prestávke si domáci mierny náskok udržiavali. Rožňavčania však pokračovali vo svojej hre. „Veľmi poctivou a tvrdou prácou v obrane sa nám začalo dariť získavať lopty. V poli sme mohli zrýchliť hru, podarilo sa nám niekoľko protiútokov,“ uviedol L. Vilner. Necelých päť minút pred koncom vývoj otočili a išli do vedenia. Domáci pritvrdili. „Myslím si, že v týchto fázach nás rozhodca Životský poškodil. Nepískal nešportové fauly, len fauly,“ hneval sa L. Vilner. V záverečnej poldruha minúte viedli Rožňavčania o dva body, mali aj tri protiútoky, no nepremenili ich. Dvanásť sekúnd pred koncom viedli 60:59. Mali loptu, no nepremenili. Po súperovom útoku im vypichli loptu do autu. „Bolo 0,8 sekundy do konca a domáci vhadzovali z autu. Spomínaný rozhodca nepochopiteľne odpískal proti nám faul,“ povedal L. Vilner. Domáci však premenili len jeden trestný hod, a tak prišlo na rad predĺženie.

Rožňavčania ho začali dobre a vytvorili si šesťbodový náskok. Nepotvrdili ho však trestnými hodmi a domácim sa podarilo vyrovnať. “Pred posledným útokom boli asi 25 sekúnd do konca a stav bol 66:66. Nakoniec tri sekundy pred koncom vystrelil z rohu Kišš a trojkou rozhodol zápas,“ poznamenal L. Vilner a dodal, “chcem sa chlapcom poďakovať za výkon. V obrane sme skutočne hrali dobre. Podali sme kolektívny výkon a zaslúžili si zvíťaziť.“

Proti TU chýbali sily

V druhom zápase víkendu proti TU Košice sa prejavila únava po predchádzajúcom ťažko dueli v Michalovciach. Rožňavčania urobili veľa nevynútených chýb a nezakončovali jasné pozície. „V zápase sme mali 25 stratených lôpt, čo je veľmi veľa. Naopak, Košičania mali strelecký deň, čo vystrelili, dali. Rozhodol vlastne už prvý polčas, ktorý sme prehrali o 16 bodov. V druhom sme sa ešte snažili, chvíľami sme sa dotiahli na desať bodov, no potom sme nepremenili šance a nepodarilo sa nám bližšie priblížiť súperovi,“ povedal L. Vilner a pokračoval, „aj vplyvom únavy sme vynechali veľa trestných hodov, nevynútených chýb a stratili veľa lôpt, toto všetko charakterizuje zápas. Súperom gratulujeme a nám ostáva len sa z toho poučiť.“

Dobrá pozícia

Do polovice prvej časti nadstavby v skupine o 1. - 8. miesto zostáva odohrať ešte dve kolá. O dva týždne hostia Rožňavčania doma dvojicu bratislavských mužstiev. „Už teraz však vieme povedať, že sme v prvej polovici nadstavby získali dve víťazstvá vonku. Cenné, ale aj veľmi ťažké. Je to veľké plus a máme dobrú pozíciu pred zostávajúcimi zápasmi,“ uzavrel L. Vilner.