Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa
Nájdete nás na webe

Rozbehli sa prípravné zápasy

Neodmysliteľnou súčasťou zimnej prípravy sú okrem tréningových jednotiek aj prípravné zápasy, ktoré sa pomaly, ale iste rozbiehajú. Niektoré mužstvá nateraz využívajú prevažne dostupné trávniky s umelým povrchom.

MOLDAVA n/B. Štvrtoligisti zo Štítnika K.T. v nedeľu odohrali stretnutie proti Poproču na umelom trávniku v Moldave. Po nerozhodnom polčase nakoniec zvíťazili tesne 3:2. “Dnes nám chýbali Juhász s Vargom, ktorí majú zdravotné problémy a necestovali ani Čižmár a Rodák. Taktiež Bábeľa je ešte pracovne v zahraničí. Najbližší zápas odohráme v stredu opäť v Moldave proti Medzevu a v sobotu cestujeme do Banskej Bystrice, kde nastúpime proti Čiernemu Balogu,“ uviedol vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev. Hráči Štítnika K.T. už odohrali v príprave dva zápasy, v prvom podľahli Rimavskej Sobote 0:8, neskôr hostili Kežmarok, ktorý zdolali v pomere 7:2.

Vyrovnanosť

Podhradčania započali so zimnou prípravou v polovici januára a trénujú v miestnej telocvični. V piatok odohrali v Moldave prvý prípravný zápas proti Rudnej, ktorý sa skončil po remízovom polčase 4:3. Vyrovnaný nebol iba polčas, ale aj neskôr bol stav nerozhodný 3:3. Expiatoligistom sa až v závere podarilo streliť víťazný gól po krížnej strele Lapoša. Kým Rudná bojovala v Moldave, starí páni Rudnej odohrali zápas proti seniorom Gemerskej Polomy, ktorý sa skončil kuriózne 13:13.