Futbalisti SP MFK Rožňava sú v súčasnosti na viacdňovom sústredení na Prednej Hore. Trénujú však už pod vedením hráča Jaroslava Kamenského. Tréner Július Balta, pod ktorého vedením sa zimná príprava áčka aj dorastu začala, sa rozhodol kvôli nesplneniu istých podmienok zo svojho miesta odstúpiť.
ROŽŇAVA. Situácia s trénermi sa v rožňavskom klube začala komplikovať už počas jesennej časti. Po odchode G. Farkaša na Cyprus odišiel na konci jesene aj J. Rybár. Na konci roka ho nahradil J. Balta, pod ktorého vedením sa v polovici januára rozbehla aj zimná príprava. Teraz odchádza aj on. Necestoval s mužstvo ani na sústredenie. „Prípravu určite povedie J. Kamenský. Minimálne to bude do prvého majstrovského zápasu. Ak by sa osvedčil, ostane trénerom aj v jarnej časti. Sú však aj iné variácie, no všetko závisí do peňazí,“ povedal štatutár SP MFK Rožňava Jaroslav Strelka.
Káder
Kým otázka trénera, ako sa zdá, ešte nie je celkom doriešená, čo sa týka kádra, je situácia oveľa lepšia. „Odišli len dvaja hráči, brankár Šalamon na polročné hosťovanie do Moldavy n/B., a Zoltán Breuer na ročné hosťovanie do Kružnej. Nikto iný doteraz neoznámil, že by chcel odísť. Káder teda zostáva pohromade,“ uviedol J. Strelka. Do konca júna bude trvať aj hosťovanie J. Kamenského a vybavuje sa aj návrat Rencsoka. „Do prípravy sme ešte zaradili dvoch hráčov z Honiec Kuzmu a Milana Galla a tiež ďalších štyroch dorastencov, Gereho, Strelku, Piateríka a Rotha. Na sústredení je dovedna devätnásť hráčov, chýbajú vysokoškoláci Pollák a Vysoký, ktorí majú skúšky, a z pracovných dôvodov brankár Szabó,“ upresnil J. Strelka.
Nefunkčné šatne
Sústredenie vyvrcholí cez víkend prípravným zápasom v Jelšave. Ďalší týždeň príde na rad odveta s Jelšavou a nasledovať bude zápas s Dobšinou. Hrať sa bude na vedľajšom ihrisku. „Prezliekať sa však budeme na zimnom štadióne,“ uviedol J. Strelka. Šatne klubu sú totiž v súčasnosti nefunkčné. Na štadióne je vypnutá elektrina a náhle oteplenia minulých týždňov, ktoré zdvihli hladinu Slanej, spôsobili vytopenie šatní. Ostatne, tak to býva už niekoľko rokov. „Od mesta sme síce dostali 1 500 eur na činnosť, no nevieme zapnúť ani elektrinu, ani vyrovnať podlžnosti, ktoré máme. Zdá sa, že využívať šatne v priestoroch tribúny do marca určite nebudeme môcť,“ priznal J. Strelka. Chýbajúce peniaze vplývajú aj na ďalšie pokračovanie prípravy. „Všetko bude závisieť od financií. Máme dohodnuté prípravné zápasy aj na umelej tráve v Moldave n/B. a Podbrezovej, no momentálne nevieme zaplatiť ani prenájom ihriska, ani vycestovanie. Dlhujeme ešte aj za dopravu,“ dodal na záver J. Strelka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer