iektorých), ale mimo nej. Ďalším predajom majetku.
Žiadne vnútorné rezervy alebo šetrenie na bežných výdavkoch, personálnych nákladoch. Žiadna snaha o zvýšenie efektívnosti výkonu správy vecí verejných. Žiadny náznak priehľadnosti a nerozkrádania pri komunálnych zákazkach. To všetko je pre radnicu a jej obsadenie nedosiahnuteľný medzihviezdny priestor.
Rožňava má smolu, že odkedy existuje novodobá samospráva, čo je dvadsať rokov, tu neboli žiadne hlavy pomazané, ktoré by ekonomiku mesta naštartovali a riadili udržateľným smerom. Vrcholom bol vždy len predaj majetku, ktorý priniesol rýchle peniaze na plátanie dier v mestskom rozpočte. Peniaze sa prejedli a išlo sa ďalej.
Pri hrubom odhade tak rozpredalo mesto od roku 1990 majetok za milióny eur. Tento výpredaj však občanom žiadnu trvalejšiu hodnotu nepriniesol. Rožňava preto nie je v kríze len teraz, ale sústavne. Vždy bojovala s finančnými suchotami, potácala sa na pokraji nútenej správy, mala problémy so splácaním úverov. Z mestského majetku sú nenávratne preč lukratívne budovy v centre, podiely vo firmách a zaujímavé pozemky.
Najnovšou záchranou má byť predaj viac ako tretinového mestského podielu v teplárenskej spoločnosti Teko-R. Obchod s jedným z posledných "zlatých vajec" má byť hlavným bodom najbližšieho mestského zastupiteľstva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer