REVÚCA. Po odstránení poruchy na kúrení sa revúcki volejbalisti vrátili na domácu palubovku. Hostili na nej minuloročného účastníka extraligy Neografiu Martin. Hostia pricestovali v plnej sile a v jeho zostave sa tak objavili bývalí hráči VKP Bratislava či Slovenského Nového Mesta.
„Na zápas nastúpili naši hráči koncentrovane a napriek výškovej prevahe hostí sme uhrali vynikajúce prvé dva sety. A práve nezvládnutá koncovka druhého setu upokojila Martinčanov a dostala ich do hry. Keby sa tento set skončil opačne, zápas by sa vyvíjal inakšie, pretože hráči hostí začali byť veľmi nervózni. V zlomových fázach hry sa prejavila väčšia skúsenosť a istota súpera a spokojne kontrolovali záver setov,“ uviedol športový riaditeľ AVK Magnezit Revúca Maroš Kumi. Domáci sa však aj tak snažili a obe mužstvá tak hrali pekný volejbal. Diváci to aj patrične odmeňovali potleskom. „Musím vyzdvihnúť výkon nášho odchovanca Mateja Hericha. Tento beachový reprezentant Slovenska bol na smeči neudržateľný. Treba otvorene priznať, že herná výkonnosť a skúsenosti boli na strane Martina. Naši mladí volejbalisti sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Potrebujú nabrať herné skúsenosti a takéto zápasy s kvalitným súperom sú pre nich dobrou školou. Musím poďakovať našim divákom, ktorí napriek prehrám a postaveniu v tabuľke chodia, povzbudzujú, tlieskajú a bavia sa pri volejbale,“ pokračoval M. Kumi.
Kadeti zdolali Púchov
Mladí volejbalisti Revúcej sú v dobrej forme a potvrdili to aj na domácej palubovke. Hoci v prvých setoch oboch zápasov ich ambiciózny súper trocha potrápil, väčšie problémy s víťazstvami nemali. „Zlepšili sme podanie, a aj keď nebola prihrávka ideálna, dokázali sme rýchlo útočiť stredom a z okrajov siete. Ani raz sme nemuseli doťahovať nejaký náskok súpera a stále sme boli pred nimi. Nakoniec boli jednotlivé sety rozohrané tak, že na ihrisko nastúpili aj hráči z lavičky. Víťazstvami sme potvrdili druhú priečku súťaže a môžeme sa začať pripravovať na odvetnú časť súťaže. Po týždňovej kondičnej príprave pripravíme na 8. 1. 2010 turnaj kadetov, ktorého sa zúčastnia družstvá Humenného a Žiliny,“ uzavrel M. Kumi.
Autor: pp
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer