Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Rožňava odolávala Nitre len do konca polčasu

Rožňavčanky vyrukovali na Nitru kvalitnou obranou, vďaka ktorej boli súperkám do prestávky viac než vyrovnaným súperom. Po prestávke sa domácim hráčkam začala dariť streľba, na čo basketbalistky MBK Agrotrade nedokázali nájsť protizbraň.

ROŽŇAVA. Po vyrovnanom zápase na domácej pôde a posilnené víťazstvom nad Popradom začali Rožňavčanky v Nitre sústredene a disciplinovane. Kvalitná obrana priniesla svoje ovocie a v 7. min. vyhrávali 12:8. Štvrtinu dotiahli do úspešného konca, hoci ju vyhrali len o bod 16:15. Dobrý výkon pokračoval aj v druhej štvrtine, no v jej závere sa už favorizovaným domácim hráčkam podarilo otočiť vývoj a ujali sa vedenia. Rozhodujúcou pre vývoj bola tretia desaťminútovka, keď sa lámal zápas. Domácim hráčkam začala vychádzať streľba a premenili takmer všetko. Rožňavčankám s pribúdajúcimi minútami dochádzali sily. Sujová sa snažila ťahať útoky, no družstvo postupne strácalo iskru. Nedarila sa streľba a poslednú štvrtinu už do istej miery aj vypustili, čomu nasvedčuje aj výsledok 9:22.

Kvalitná obrana

Rožňavčanky cestovali do Nitry na súpera pripravené. “Vedeli sme, že hráme proti jednému z ašpirantov na medailu, no vôbec sme na to nebrali ohľad. Jednoducho sme hrali svoju hru. Kým sme mali sily, tak nám to vychádzalo,“ povedal tréner MBK Agrotrade Rožňava Jozef Ištok. Dobre prečítané útočné systémy súpera znamenali, že rožňavská defenzíva na Nitru platila. V tomto znamení prebiehal celý prvý polčas.

Sklopili hlavy

Zmena strán však priniesla aj zmenu na palubovke. “Úvod druhého polčasu nám nevyšiel. Nepremenili sme z istých pozícií. Skóre sa otočilo v prospech súpera. Dostali sme pár košov spoza trojkového oblúka a domáce hráčky tak získali väčšiu istotu. No určite jednou z hlavných príčin obratu bola kondícia, v ktorej nás súperky úplne prevýšili. Majú predsa len širšiu lavičku a kvalitnejší káder,“ zhodnotil J. Ištok a dodal, “odohrali sme dobrý zápas, prehra však bola až príliš vysoká. Dievčatá prvý krát v sezóne sklopili hlavy a nebojovali až do konca.“

Potvrdiť extraligu

Najbližšiu nedeľu čaká Rožňavčanky dôležitý zápas s Cassoviou Košice. Víťazstvo v tomto dueli zabezpečí s najväčšou pravdepodobnosťou Rožňavčankám extraligovú miestenku aj v budúcej sezóne.
Pre fanúšikov pripravil rožňavský klub jednu novinku. Na internetovej stránke klubu, ak všetko vyjde, budú môcť pozrieť si priamy prenos tohto zápasu.