ROŽŇAVA. Ako nám prezradil koordinátor výstavy Jozef Bezeg, "túto výstavu už videlo 63 štátov sveta. A aj vďaka ústretovosti riaditeľstva školy, sa nám podarilo nainštalovať výstavu aj u nás v škole".
Denník uverejnil až jej otec
Denník Anny Frankovej, ktorý zachytáva jej dospievanie, poznajú ľudia na celom svete. Okrem toho, že bol vydaný knižne, má už aj svoju filmovú podobu. "Rodina Franková musela emigrovať do Holandska. Pretože boli židovského pôvodu, boli nútení sa ukryť v dome v Amsterdame." Úkryt bol odhalený a všetci ukrývajúci boli deportovaní do koncentračných táborov. Jediný kto prežil, bol otec Anny, ktorý jej denník uverejnil.
Záujem stredných škôl bol dosť nízky
Celou výstavou sprevádzajú študenti SPŠS stavebnej. "Vybraní žiaci sa na dvojdňovom seminári trénovali, aby mohli sprevádzať. Keďže je nainštalovaných 30 veľkých panelov, každý zo študentov bol špecializovaný na niekoľko panelov."
Keďže výstava nesie životný príbeh Anny Frankovej, ktorý je vsadený do historických udalostí v Nemecku, je určená pre žiakov stredných škôl a vyššie ročníky základných škôl. Aj napriek tomu, že bolo rozposlaných okolo 40 pozvánok, koordinátor projektu bol s návštevnosťou sklamaný. "Očakávali sme väčší záujem zo strany stredných škôl," podotkol na záver.
Výstava je zorganizovaná v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a s Anne Frank House (Amsterdam). K dispozícii bola počas októbra a na jej zhliadnutie ostáva už len dnešok.
Autor: tin
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer