Korzár logo Korzár Gemer

Lipovník znova nadelil osem gólov

Posledné jesenné kolo I. futbalovej triedy v Rožňavskom okrese prialo najmä hosťom. Zvíťazili v štyroch zápasoch zo siedmich. Najbližší víkend, ak to počasie dovolí, by sa malo predohrávať prvé jarné kolo.

Posledné jesenné kolo prialo najmä hosťom. Zvíťazili v štyroch zápasoch zo siedmich. Vo zvyšných, s výnimkou stretnutia v Jablonove n/T, domáci gólovo jasne dominovali. Lipovníku sa už druhýkrát podarilo streliť osem gólov v jednom zápase. Po vcelku slušných kolách sa znova vylučovalo, keď červenú kartu videli traja hráči. Najbližší víkend, ak to počasie dovolí, malo by sa predohrávať prvé jarné kolo.

ROŽŇAVA. Ostatné jesenné kolo sa odohralo v slnečnom, no dosť studenom počasí. Zápas Dlhá Ves – Dobšiná sa predohral už v sobotu, zvyšok kola pokračoval v nedeľu. V zápasoch sa potvrdzovali papierové predpoklady, no víťazstvo Honiec vo Vyšnej Slanej je vzhľadom na priebeh prekvapením. Rovnako aj výhra Betliara v Rudnej. Tatran podáva od prestávky v 11. kole, keď mal voľno, stabilné výkony a pripísal si štyri víťazstvá a skóre 14:2.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na čele sa usadilo Krh. Podhradie, ktoré od 7. kola, keď prehralo v Honciach, nenašlo premožiteľa. V šiestich zápasoch vyhrali, dvakrát remizovali. Druhá Dobšiná teraz pridala k bodom z domácej pôdy aj víťazstvom na ihrisku súpera. Na ďalších troch miestach majú Lipovník, Honce a Vyšná Slaná zhodne po 26 bodov. O bod za nimi je Betliar tesne nasledovaný Rudnou. Tá uzatvára sedmičku mužstiev, ktoré sa dostali cez dvadsaťbodovú hranicu. Na opačnom konci majú veľavravné postavenie so štyrmi bodmi Dedinky.

Jablonov n/T – Plešivec 2:1 (1:1)

Hostia sa ujali vedenia už v piatej minúte, keď potiahli útok, Szaniszló našiel Milka, ktorý prekonal domáceho brankára. Nasledovali aj ďalšie šance v podaní Milka či Horvátha, no z gólu sa po polhodine hry radovali domáci, keď A. Balázs vyrovnal. Po prestávke mali hostia prevahu, no Milko mieril nad, Horváth presne do rúk brankára. V 60. min. sa hostia hnevali na rozhodcu, keď sa po zákroku na Horvátha v domácej šestnástke dožadovali penalty. Po štvrťhodine sa hnevali znova, keď podľa nich nebol Strama v šestnástke faulovaný, rozhodca však bol inej mienky a A. Balázs nariadenú penaltu premenil vo víťazný gól. Prikrášliť výsledok ešte mohol Bodnár.
Góly: A. Balázs 2 (1 z 11 m) – Milko, ŽK: ??? - 0, R: Gallo, DZ: Gášpár, D: 70, Jablonov n/T: ???, Plešivec: Koncz – Z. Laven ml., Macho, Drenko, Liptai, Viola, Horváth, Kubík, Milko, Volčko, Szaniszló, striedal Z. Tomi

SkryťVypnúť reklamu

Rudná – Betliar 0:2 (0:0)

Obe mužstvá hrali v prvom polčase opatrne a sústredili sa na to, aby urobili čo najmenej chýb. Hralo sa prevažne v strede a tu aj prebiehali súboje o loptu. Z pohľadu šancí boli na tom o niečo lepšie hostia. Po prestávke sa obraz hry spočiatku nemenil. Obaja súperi sa snažili pozorne brániť. Postupne však hostia začali Bacsa nebezpečnejšie. Ten zlikvidoval strelu Dieho. O pár minút nato boli Betliarčania znova v šestnástke domácich. Po dobrom centri Orabinca otvoril skóre štvrťhodinu pred koncom M. Árvay. Domáci viac otvorili hru, dopredu sa tlačil Domik i Dávid. Ten spálil veľkú šancu pár minút po inkasovanom góle. Domáci sa snažili vytvoriť si záverečný tlak, no so skúsenými hráčmi v kádri odolávali. V samotnom závere ešte využil chybu v rozohrávke domáci Jar. Gonos a stanovil konečný výsledok.
Góly: M. Árvay, Jar. Gonos, ŽK: 0 – V. Kováč, R: Jonáš, DZ: Vysoký, D: 80, Rudná: Bacso – S. Ďuriček, Piaterík, Burdiga, Jakab, Dávid, Domik, Gacek, Kontra, O. Sanisló, P. Sanisló, striedal Köteles, Betliar: Dorkin – Cilovič, Ľ. Árvay, Kasper, Lukáč, Jar. Gonos, V. Kováč, M. Árvay, Orabinec, Die, Z. Zdechovan, striedal Dávid

SkryťVypnúť reklamu

Vyšná Slaná – Honce 1:3 (1:1)

Do Vyšnej Slanej už zavítala zima a na časti ihriska, ktorá bola v tieni, sa celý zápas držal mráz. V úvode zápasu pohrozili hostia, na druhej strane získal v strede loptu Kračún, vysunul Zábrela, no ten sa unáhlil v zakončení a mieril vedľa. Domáci ovládli hru, no ani z hry, ani po štandardných situáciách sa im nedarilo skórovať. Vedenia sa tak ujali hostia, keď strela Strelku st. zdiaľky skončila v bráne. Počet nepremenených šancí domácich rástol, no gólu sa dočkali. Po faule Fandáka na Liptaia premenil M. Gallo nariadenú penaltu. Po prestávke sa hralo päť minút, keď po faule na Zábrela dostal Mil. Gallo druhú žltú kartu a musel von. No pridal sa k nemu aj Zábrel, ktorého rozhodca vylúčil za oplácanie. Obraz hry sa v druhom polčase príliš nezmenil. Domáci sa snažili, no Konczova brána akoby bola pre nich zakliata. Bendík ani na dvakrát nedokázal dostať loptu do brány. Rozhodnutie priniesla posledná desaťminútovka. Po prihrávke Strelku st. v spornej situácii, keď domáci reklamovali postavenie mimo, preloboval Lindáka Kuzma. Vo zvyšnom čase stavili domáci všetko na jednu kartu, no z gólu sa radovali hostia. Po úniku stanovil J. Pástor konečný výsledok.
Góly: M. Gallo (z 11 m) – Strelka st., Kuzma, J. Pástor, ŽK: Valko Krišťák – Mil. Gallo 2, Jar. Gallo, ČK: Zábrel – Mil. Gallo, R: Chomjak, DZ: Kovács, D: 100, Vyšná Slaná: Lindák – Fifik, Hric, Ambrúž, Bendík, Liptai, M. Gallo, Kračún, Molčan, Valko Krišťák, Zábrel, striedal Dovalovský, Honce: Koncz – Fandák, Strelka st., Strelka ml., Mil. Gallo, J. Pástor, Molnár, Jar. Gallo, Beshir, Kuzma, Vil. Gallo, striedal Tomčo

Lipovník – Vlachovo 8:0 (5:0)

Domáci začali lepšie, no trvalo im dvadsať minút, kým dostali prvýkrát loptu za Marcišov chrbát. Po priamom kope Szaba presne hlavičkova Vávra. Ten kvôli chorobe ani nemal hrať, no domáci boli aj s ním presne jedenásti, tak nastúpil. Pre Lipovník to bol dobrý krok. Po góle sa k slovu dostali aj hostia a Skokan musel likvidovať dobrú strelu Hronca. Na druhej strane zasa Marciš odvracal pokus Bolla na roh. O chvíľu nato Bollo znova ušiel, jeho strelu vyrazil brankár len pred seba a Vávra skóroval druhýkrát. Hetrik potom zakončil gólom z penalty. Do konca polčasu ešte chýbalo sedem minút a domáci ich využili naplno. Štvrtý gól pridal po prihrávke Vávru Németh a na polčasových 5:0 zvýšil po prihrávke do uličky od Szücsa Zagiba. Aj po prestávke pokračovali domáci v tlaku, no mohli aj inkasovať, keď po chybe v obrane ušiel dobre hrajúci Gál. Skokan však jeho strelu chytil. Domáci ostali pri streleckej chuti aj naďalej. Po centri Vargu nečakane hlavičkou prekvapil Kelemen brankára súpera a bolo 6:0. Nasledoval gól Alberta, ktorý prišiel neskôr a po prestávke vy〜striedal Vávru. Striedajúci hráč bol aj pri poslednom góle, keď po chybe obrany dal pohotovo loptu do behu Bollovi a ten bombou prestrelil Marciša. V závere sa už na to nemohla pozerať ani Štastena a postavila sa na stranu Vlachova. Szabova strela zdiaľky skončila na tyči a odrazenú loptu poslal Zagiba volejom len do brvna.
Góly: Vávra 3 (1 z 11 m), Németh, Zagiba, Kelemen, Albert, Bollo, ŽK: Bollo - 0, R: Macko, DZ: Šalamon, D: 60, Lipovník: Skokan – Szabó, O. Farkaš, Szücs, Bollo, Vávra, Zagiba, Kelemen, Németh, Varga, Milata, striedal Albert, Vlachovo: M. Marciš – F. Šivec, Hricko, Fecko, Leskovjanský, Gál, Z. Gecelovský, T. Molda, M. Molda, Lipták st., Hronec

Gem. Poloma – Krh. Podhradie 1:2 (1:0)

V Gemerskej Polome videli diváci vyrovnaný zápas. Prvú šancu mal hosťujúci Bulík, na druhej strane strieľal k tyči Hatvaník. Do vedenia išli domáci po dvadsiatich minútach hry, keď Rogos ukázal kopaciu techniku a z priameho kopu prekvapil Mišinu. V nasledujúcich minútach sa útoky striedali, no gól do prestávky už nepadol. V druhom polčase mali viac z hry hostia. Domácim hráčom postupne dochádzali sily a vážnejšie šance si nevypracovali. Na 1:1 tak vyrovnal Bulík a štvrťhodinu pred koncom zabezpečil víťazstvo hostí Bodnár. V súboji brankár Mišina minul loptu, Bodnár však nie a hlavičkou poslal loptu do siete. V závere však chybu napravil, keď dve minúty pred koncom zneškodnil Piaterovu penaltu.
Góly: Rogos – Bulík, Bodnár, ŽK: J. Lišuch, Kalina – Piater, Jurini, R: Repaský, DZ: Kerekeš, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina – R. Greško, Kalina, Rogos, Lipták, Hatvaník, Forgáč, J. Lišuch, M. Ďuriček, L. Lörincz, Z. Greško, striedal V. Mihalík, Krh. Podhradie: Zakhar – Jurini, Kún, Erdö〜falvi, Szöllös, Bulík, Lázár, Bodnár, Šomšák, Piater

Dlhá Ves – Dobšiná 1:3 (1:1)

Domáci začali aktívne, ale príležitosti na skórovanie trestuhodne pozahadzovali. Tú najväčšiu mal Hegedüs, ktorý z hranice malého vápna hosťujúcu bránu minul. Technickejší hostia ovládli hlavne stred poľa a po polhodine hry vyťažil po skrumáže vedúci gól Grančák. Domácim sa gólom do šatne podarilo manko zmazať, keď po autovom vhadzovaní lopta prešla celým bránkoviskom a pri vzdialenejšej tyči číhajúci Ferdinand ju nekompromisne poslal do siete. Po prestávke sa hosťom v priebehu piatich minút podarilo streliť dva góly, ktoré prakticky rozhodli o trojbodovom zisku. Najprv šli po druhýkrát do vedenia, keď nekrytý Gotthardt strelou z hranice šestnástky prekonal Pavlínyiho a následne tesný náskok poistil po krížnej prihrávke Surovského priamou strelou autor vedúceho gólu Grančák. Do〜má〜ci sa snažili čosi vymyslieť, ale v druhom polčase už hosťujúcu bránu vážnejšie ohroziť nedokázali.
Góly: V. Ferdinand – Grančák 2, Gotthardt, ŽK: Beke – Rupp, Lukáč, Grančák, R: Molnár, DZ: Nagy,〜 D: 50, Dlhá Ves: Pavlínyi – Arp. Pomaj, Makkai, Hegedüs, L. Novák, Flander, Beke, V. Ferdinand, Blatník, Péntek, Szeman, striedali A. Novák, Ragyina, Dobšiná: Potočný – Surovský, Rupp, Lukáč, Grančák, Barnák, Valentko, Strelka, Mačejkovský, Gotthardt, D. Ondrejčík, striedal Poliak

Krh. Dlhá Lúka – Dedinky 4:1 (1:0)

Obe mužstvá začali v chladnom počasí svižne a útoky sa prelínali. Ako prvý vyskúšal postreh gólmana hostí Korintuš, ale ten jeho strelu vyrazil na roh. Neskôr domáci zavarili hosťom v “päťke“, ale v skrumáži si lopta nedokázala nájsť cestu do siete. Postupne si však vytvorili hernú prevahu a po presnom rohovom kope Krágu Korintuš po hlavičke otvoril skóre. Hosťom sa naskytla možnosť na vyrovnanie stavu, ale S. Ogurčák po samostatnom úniku trafil iba padajúceho gólmana. Po prestávke sa opäť hral obojstranne útočný futbal. Najprv domáci Prónai nastrelil brvno a neskôr si po prudkej strele S. Ogurčák hlavou nešťastne vsietil vlastenca. Hosťom sa o niekoľko minút neskôr podarilo dosiahnuť kontaktný gól Novákom. Po inkasovanom góle domáci už ovládli hru a po priamom kope zatočil loptu do rohu hosťujúcej brány Ičo. Domáce víťazstvo v závere okorenil štvrtým gólom Zsilla. Päť minút pred koncom si hosťujúci Novák za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu, a tak sa ako prvý porúčal pod sprchy. I keď domáci zvíťazili rozdielom triedy, hostia im boli vyrovnaným súperom, ale chýbala im efektívnosť hlavne v koncovke.
Góly: Korintuš, S. Ogurčák (vlastný), Ičo, Zsilla - Novák, ŽK: 0 – Sýkora, Gajdoš, Chochol, ČK: T. Novák (Dedinky), R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 80, Krh. Dlhá Lúka: Máté – Parditka, Emödi, G. Polyák, Csobády, Krága, Korintuš, Zsilla, Ičo, Anna, Prónai, striedali Danko, Gebe, Dedinky: M. Ogurčák – A. Révaj, Chochol, T. Novák, Sýkora, J. Ogurčák, E. Révaj, Palan, S. Ogurčák, Litecký, Gajdoš, striedali Grígeľ, Turzák

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Komerčné články

  1. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  2. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  3. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  4. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  5. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  7. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  2. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  3. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  4. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  5. Kalamita v Markovej spracovaná v súlade so zákonom
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  7. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 13 426
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 9 918
  3. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 9 227
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 301
  5. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 4 464
  6. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 2 956
  7. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 2 149
  8. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 036
  1. Timotej Opálek: Baby Lasagna / Praha
  2. Viktor Pamula: Sociálny štát ? Vtip roka
  3. Ivan R. V. Rumánek: Chamás či Hamás?
  4. Martin Škopec Antal: Slovenská opozičná politika: "Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa..."
  5. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  6. Juraj Tušš: Multipolárny svet a nový volebný systém.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Jozef Černek: Príbeh vrážd staviteľa aj majiteľa záložne: Temný tieň nad Komárnom
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 105 493
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 130
  3. Rado Surovka: Raši dostal padáka 67 173
  4. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 22 219
  5. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 551
  6. Radko Mačuha: Vládna koalícia si začala dávať úplatky priamo v parlamente. 9 690
  7. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 275
  8. Ivan Mlynár: Šutaj Eštok prirovnaním čurillovcov k vrahovi potvrdil, že zhora z neho vypadáva to isté ako zdola. 7 798
  1. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  2. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  3. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
  4. Tupou Ceruzou: Transakčná daň
  5. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  6. Marcel Rebro: Slovenské drony na ukrajinskom nebi
  7. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  8. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Timotej Opálek: Baby Lasagna / Praha
  2. Viktor Pamula: Sociálny štát ? Vtip roka
  3. Ivan R. V. Rumánek: Chamás či Hamás?
  4. Martin Škopec Antal: Slovenská opozičná politika: "Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa..."
  5. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  6. Juraj Tušš: Multipolárny svet a nový volebný systém.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Jozef Černek: Príbeh vrážd staviteľa aj majiteľa záložne: Temný tieň nad Komárnom
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 105 493
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 130
  3. Rado Surovka: Raši dostal padáka 67 173
  4. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 22 219
  5. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 551
  6. Radko Mačuha: Vládna koalícia si začala dávať úplatky priamo v parlamente. 9 690
  7. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 275
  8. Ivan Mlynár: Šutaj Eštok prirovnaním čurillovcov k vrahovi potvrdil, že zhora z neho vypadáva to isté ako zdola. 7 798
  1. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  2. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  3. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
  4. Tupou Ceruzou: Transakčná daň
  5. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  6. Marcel Rebro: Slovenské drony na ukrajinskom nebi
  7. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  8. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video