Korzár logo Korzár Gemer
Nedeľa, 16. január, 2022 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Absolútnym víťazom MRC 2009 sa stal Michal Kikta

Posledným podujatím Mini rally Betliar vyvrcholil v sobotu desaťdielny seriál amatérskych pretekov Mini rally cup (MRC) 2009. V niektorých triedach už o poradí a víťazoch bolo rozhodnuté, v iných sa bojovalo do poslednej rýchlostnej skúšky.

Organizátori si dali záležať a pre posádky pripravili náročné skúšky, ktoré preverili ich schopnosti.

BETLIAR. Záverečného dejstva MRC 2009 sa zúčastnilo 59 posádok, z ktorých 19 išlo vo voľných pretekoch, zvyšok bojoval o posledné body do seriálu. Do cieľa nedošlo osem posádok, pričom jedna z nich mala tú smolu, že vypadla už v prvej zákrute prvej rýchlostnej skúšky. Pretekalo sa na dvoch rôznych povrchoch. Prvá a tretie skúška boli na asfalte, druhá a štvrtá na šotoline. Najrýchlejším v absolútnom podarí betliarskych pretekov bol M. Janeček (VW Golf), pred M. Dobranským (Toyota Celica 4WD) a tretím bol P. Herdický (Mitsubishi Lancer).

Absolútny víťaz Kikta:

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Je to super

Prekvapený, ale o to šťastnejší bol absolútny víťaz Michal Kikta. “Je to super. Konečne sa nám to podarilo. Minulý rok sme boli druhí, teraz to prišlo,“ tešil sa M. Kikta, ktorý spolu s P. Jurčom vyhrali triedu A4. Okrem neho však mal aj druhého spolujazdca F. Teplického. “Dvoch som mal pre istotu, pretože každý z ich má aj iné povinnosti ako pretekať. Ďakujem za podporu Kimi racing teamu, otcovi a všetkým kamarátom, ktorí sú v tom zainteresovaní. Oni už vedia, ktorí,“ poznamenal trochu tajomne M. Kikta. Titul absolútneho víťaza ho trochu prekvapil. “Nevedel som, že sa bude vyhlasovať, ale asi som si ho zaslúžil,“ podotkol s úsmevom. Sezóna nebola jednoduchá. “Každé preteky boli iné. Bolo potrebné pripraviť sa na ne a nespala ani konkurencia. Bolo treba držať krok s ostatnými,“ vysvetlil M. Kikta. Pred druhou posádkou mali pred Betliarom náskok deväť bodov. Potrebovali teda dôjsť na bodovanom mieste, aby si víťazstvo poistili. Podarilo sa a skončili na 5. mieste, čo znamenalo 11 bodov. Druhý M. Krbaťa získal na druhé miesto 17 bodov, čo však nestačilo a Kikta vyhral s trojbodovým náskokom. O výsledku sa však podľa víťaza rozhodovalo už skôr. “Myslím si, že to bolo v Revúcej a sčasti aj v Banskej Bystrici, tieto preteky nám perfektne vyšli,“ uviedol M. Kikta. Z tratí tohtoročného MRC ho zaujali viaceré. “Bolo to Peklo v Revúcej ako aj skúška v Dobšinej. Páči sa mi aj Betliar, jazdíme tu už dlho, tak sme tu ako doma. I keď nová trať bola veľmi rozbitá. To sa musí zlepšiť (úsmev). Betliar je takou mojou srdcovkou,“ vyznal sa M. Kikta. Na druhej strane problémy neobchádzali ani jeho. “Ojojój, vymenili sme tri motory. Keď pred pretekmi nejde auto, neviete, či vôbec vycestujete, to je strašný pocit. Hlavne keď chcete niečo dosiahnuť a viete, ako málo vám k tomu chýba,“ povedal M. Kikta. Budúca sezóna je zatiaľ ešte otvorená. “Sústredili sme sa na tieto preteky, aby sme to dotiahli až na vrchol. Teraz, keď sme to dosiahli, budeme uvažovať, čo ďalej. Či nové auto, alebo silnejšie,“ uzavrel M. Kikta.

Skryť Vypnúť reklamu

Janečkove preteky

V najsilnejšej trieda A5 tvrdil v Betliari muziku M. Janeček, ktorý sa pri veľkom šťastí mohol posunúť aj na druhú priečku. Jasným víťazom v tejto triede bol F. Bányász, ktorého náskok už bol pre súperov nedostihnuteľný. Zahanbiť sa však nedali ani P. Herdický a P. Dubecký. V Betliari obsadili druhé resp. štvrté miesto, vďaka čomu si udržali svoje priečky aj v konečnom hodnotení seriálu. Na Janečka tak zostala zemiaková štvrtá priečka.

Tuhé boje až do konca

Zaujímavo sa rozuzlila situácia v triede A3. O prvú priečku mohol J. Kriška prísť už skôr len teoreticky, stačilo mu dôjsť na bodovanom mieste. Bojovalo sa však o druhú priečku. Tretí R. Gembický strácal na druhého I. Strmého päť bodov. Spomínaná trojica predvádzala na poslednom podujatí pekný súboj. No pre I. Strmého s nešťastným koncom. V poslednej rýchlostnej skúške skončil mimo trate a jeho Peugeot zostal zakliesnený v konároch. Napriek tomu sa však mohol tešiť z konečného tretieho miesta.
Ešte zaujímavejšie sa vyvinula situácie v triede A2. Pred betliarskym podujatím viedol T. Konečný pred P. Danielisom o tri body. Ten zaútočil na prvenstvo a zvíťazil. Konečný skončil druhý a obaja tak mali na konte rovnaký počet bodov. O konečnom víťazovi tak rozhodoval počet víťazstiev v jednotlivých podujatiach. Pomer 4:2 hovoril v prospech P. Danielisa. T. Konečný tak bol určite po vyhlasovaní výsledkov jedným z najsmutnejších jazdcov.

Skryť Vypnúť reklamu

S novou spolujazdkyňou

Naopak, určite sa radoval P. Danielis. V tejto sezóne sa na sedadle spolujazdca vedľa neho objavila príťažlivá A. Marinecová. Ako sa s ním jazdí? “Dobre, rozumieme si v súkromí aj za volantom. Som spokojná, i keď niekedy na pretekoch na neho aj zakričím (úsmev),“ uviedla Adriana Marinecová. Tvoria pár aj v súkromí, na pretekoch sa môžu na seba spoľahnúť. “Pokiaľ mu dobre nadiktujem, on dobre odjazdí, tak je to v poriadku. No boli aj krízové situácie, väčšinou mojou zásluhou (úsmev), ale dôverujem mu, tak sme to zvládli,“ vyznala sa A. Marinecová. Spokojný so svojou spolujazdkyňou je aj P. Danielis. “Je super. Zo začiatku som si nebol istý, či do toho vpadne, lebo MRC je len jedna časť seriálov, ktoré jazdíme. Ako spolujazdkyňa som mnou išla aj na skutočnej rally, kde je to už trochu vážnejšie a osvedčila sa super. Až som bol prekvapený. Na Rally Prešov jej to išlo tak, akoby spolujazdkyňu robila päť rokov,“ pochválil P. Danielis svoju “polovičku“.
Cez za titulom však nebola jednoduchá. “Bola ťažká, lebo sme na pretekoch v Dobšinej a Revúcej vôbec nebodovali. Zradilo nás auto. Už som si myslel, že to na majstra nebude, no nevzdali sme sa, bojovali sme, išli sme rýchlo a nakoniec sme to, síce s tesným výsledkom, zvládli,“ poznamenal P. Danielis. Podľa neho sa rozhodlo práve v Betliari. “Vyhrali sme a mali sme tak rovnaký počet bodov ako doteraz prvý Konečný. Potom rozhodoval počet víťazstiev v sezóne, ktorých sme mali viac,“ vysvetlil P. Danielis.

Veľká rally láka

Okrem MRC jazdil v tomto roku aj slalomy a vyskúšal si aj skutočnú rally. “Už v minulom roku som išiel Rally Košice. No auto sme mali iba mesiac a v siedmej rýchlostnej skúške došiel motor. Tak sme si veľa nezajazdili,“ uviedol. V tomto roku súťažili v Prešove v rámci Slovenského rally pohára. “Už to bolo lepšie, aj keď sme mali problém s brzdami,“ podotkol P. Danielis. Keďže jazdil aj MRC, aj skutočnú rally, mohol porovnávať. “Sú to dve rozdielne disciplíny. V MRC na krátkych tratiach sa ide naplno v kuse, na rally tiež, no už je to aj o taktike,“ priblížil P. Danielis. Súťažiť v rally seriáli chce aj v budúcom roku. “Je to však otázka financií. To je na tom najhoršie. Jazdíme to, na čo máme. Pokiaľ sa nám podarí nájsť viac sponzorov, určite by som chcel, aby sme odštartovali trebárs aj s týmto Suzuki v skupine F. Ak však nebude dosť peňazí, tak pôjdeme Slovenský rally pohár.
V najslabšej triede A1 zvádzali tuhé boje trabanty a do polovice sezóny hovoril do poradia aj Fiat 127 P. Daniela. Druhá polovica seriálu sa už stala jednoznačnou záležitosťou P. Dubócziho, keď so svojím spolujazdcom F. Vasiľom zvíťazil v piatich podujatiach za sebou.

Mini Rally Betliar 2009


trieda A1 (do 1150 ccm): 1. P. Dubóczi/F. Vasiľ (Trabant 601) 11:02,460, 2. J. Filkus/K. Filkusová (Peugeot 205) 11:04,615, 3. R. Zeťák/ A. Vajner (Trabant 601) 11:08,872 (štartovali 4 posádky/ došli 4 posádky)
n trieda A2 (do 1300 ccm): 1. P. Danielis/A. Marinecová (Suzuki Swift) 9:55,737, 2. T. Konečný/ M. Lejko (Suzuki Swift) 10:00,667, 3. M. Kekeňák/ M. Podobník (Škoda Felicia) 10:02,320 (štartovalo 12 posádok/ došlo 12 posádok)
trieda A3 (do 1600 ccm): 1 R. Gembický/ P. Bednár (Mitsubishi Colt) 9:41,445, 2. J. Kriška/ J. Bomba (Škoda Fabia) 9:54,411, 3. B. Finďo/ K. Budová (Peugeot 106 GTi) 10:16,988 (štartovalo 7 posádok/ došlo 6 posádok)
trieda A4 (do 2000 ccm): 1. V. Jankovič/ M. Palko (Renault Clio) 9:44,898, 2. M. Krbaťa ml./ M. Krbaťa st. (Renault Clio) 9:47,649, 3. R. Béreš ml./ G. Bérešová (Peugeot) 10:06,728 (štartovalo 9 posádok/ došlo 9 posádok)
trieda A5 (nad 2000 ccm): 1. M. Janeček/ M. Gombala (VW Golf) 9:11,359, 2. P. Herdický/P. Bartko (Mitsubishi Lancer) 9:39,135, 3. F. Bányász/ R. Temesi ml. (Mazda 323 GTX 4WD) 9:41,629 (štartovalo 8 posádok/ došlo 6 posádok)
Voľné preteky: 1. M. Dobranský/ Zs. Ferkovics (Toyota Celica 4WD Turbo) 9:33,346, 2. T. Ondrej/P. Smutný (Peugeot 205) 10:12,493, 3. M. Ondrejka/ Z. Ondrejková (Subaru Impreza) 10:33,661 (štartoval 19 posádok/ došlo 14 posádok)
Mini Rally Cup 2009
trieda A1 (do 1150 ccm): 1. P. Dubóczi/F. Vasiľ (Trabant 601) 170 bodov,2. R. Zeťák/ H. Zeťák (Trabant Turbo 1000) 128 bodov, 3. O. Papač/ M. Barna (Fiat Cinquecento) 77 bodov (klasifikovaných 7 posádok)
n trieda A2 (do 1300 ccm): 1. P. Danielis/A. Marinecová (Suzuki Swift) 140 bodov, 2. T. Konečný/ M. Lejko (Suzuki Swift) 140 bodov, 3. T. Polovka/ I. Staššík (Škoda Favorit 136L) 118 bodov (klasifikovaných 27 posádok)
trieda A3 (do 1600 ccm): 1 J. Kriška/ J. Bomba (Škoda Fabia) 156 bodov, 2. R. Gembický/ P. Bednár (Mitsubishi Colt) 135 bodov, 3. I. Strmý/ M. Zaťko (Peugeot 205 1,6 GTI) 120 bodov (klasifikovaných 22 posádok)
trieda A4 (do 2000 ccm): 1. M. Kikta/ P. Jurčo (Peugeot 205 Gti) 173 bodov, 2. M. Krbaťa ml./ M. Krbaťa st. (Renault Clio) 170, 3. J. Barta/ D. Kotora (Mazda 323 1,8 16V) 108 bodov (klasifikovaných 13 posádok)
trieda A5 (nad 2000 ccm): 1. F. Bányász/ R. Temesi ml. (Mazda 323 GTX 4WD) 142 bodov, 2. P. Herdický/ S. Farkaš (Mitsubishi Lancer EVO 9) 118 bodov, 3. P. Dubecký/ A. Dubecká (Mazda 323 GTX 4WD) 106 bodov (klasifikovaných 16 posádok)

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Marrákeš je červená perla Maroka
  2. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
  3. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
  4. Predplatné SME.sk len za 29 eur
  5. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
  6. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
  7. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny
  8. Megatrendy ovplyvňujú život aj vaše investície. Poznáte ich?
  9. Cukrovkári a covid-19
  10. Vypravte sa s Amundsenom až k hraniciam polárneho šialenstva
  1. Marrákeš je červená perla Maroka
  2. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
  3. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
  4. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
  5. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
  6. PODCAST: Nárok pacienta na invalidný dôchodok a ŤZP
  7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
  8. Skleróza multiplex u detí: Kedy navštíviť lekára?
  9. Predplatné SME.sk len za 29 eur
  10. Značky dm sa zameriavajú na recykláciu CO₂
  1. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 5 861
  2. Cukrovkári a covid-19 4 238
  3. Marrákeš je červená perla Maroka 3 706
  4. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 472
  5. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 469
  6. Predplatné SME.sk len za 29 eur 2 066
  7. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení 1 546
  8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 1 366
  9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 165
  10. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac 1 136

Blogy SME

  1. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #35 - Tour de Zwift - stage 2 - London Loop
  2. Tomáš Harustiak: Spasia nás mimozemšťania ?
  3. Viktória Floreková: Beh ‒ začnite s ním
  4. Samuel Ivančák: Písanie o písaní alebo sila vlastných zápiskov
  5. Ivan Mlynár: Klinická smrť demokracie na Slovensku ? Nie, nedospelosť
  6. Jaroslav Polaček: Košice majú najlepšie základné školy, teší ma to aj ako otca
  7. Adam Sedláček: Stavanie družstva
  8. Linda Ágoštonová: Na nášteve u Shakespeara
  1. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 23 107
  2. František Ptáček: Spýtajte sa Fica, kde bol - povie vám kto ste, aj ako vyzeráte 5 742
  3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 476
  4. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 759
  5. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 518
  6. Ondrej Prostredník: Obhajcovia Räsänenovej zabúdajú, že Biblia je produktom cenzúry 3 366
  7. Štefan Vrátny: Zmluva s USA z pohľadu, prepytujem, jedného občana 2 581
  8. Linda Ágoštonová: S láskou Tvoja Žofia 2 536
  1. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
  2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
  3. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
  4. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
  5. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
  6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
  7. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
  8. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu tentokrát stoja na štúdii o sliepkach
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #35 - Tour de Zwift - stage 2 - London Loop
  2. Tomáš Harustiak: Spasia nás mimozemšťania ?
  3. Viktória Floreková: Beh ‒ začnite s ním
  4. Samuel Ivančák: Písanie o písaní alebo sila vlastných zápiskov
  5. Ivan Mlynár: Klinická smrť demokracie na Slovensku ? Nie, nedospelosť
  6. Jaroslav Polaček: Košice majú najlepšie základné školy, teší ma to aj ako otca
  7. Adam Sedláček: Stavanie družstva
  8. Linda Ágoštonová: Na nášteve u Shakespeara
  1. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 23 107
  2. František Ptáček: Spýtajte sa Fica, kde bol - povie vám kto ste, aj ako vyzeráte 5 742
  3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 476
  4. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 759
  5. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 518
  6. Ondrej Prostredník: Obhajcovia Räsänenovej zabúdajú, že Biblia je produktom cenzúry 3 366
  7. Štefan Vrátny: Zmluva s USA z pohľadu, prepytujem, jedného občana 2 581
  8. Linda Ágoštonová: S láskou Tvoja Žofia 2 536
  1. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
  2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
  3. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
  4. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
  5. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
  6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
  7. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
  8. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu tentokrát stoja na štúdii o sliepkach

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop