Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Štítnik K.T. prešiel druhým kolom pohára

V druhom kole regionálnej časti Slovenského pohára zdolali futbalisti Štítnika K.T. na domácej pôde treťoligistu zo Sp. Podhradia, čím si zabezpečili účasť v osmičke postupujúcich.

KUNOVA TEPLICA. Prvým kolom prešli štvrtoligisti Štítnika K.T. bez boja, keď vyžrebovaný súper FC Lokomotíva Košice účasť v súťaži odriekol. V druhom kole sa stretli s víťazom duelu medzi Rožňavou a Sp. Podhradím, keď si Podhradčania postup vybojovali až po penaltovom rozstrele.

Rozhodli góly Miloša Galla

Vo vyrovnanom stretnutí šli domáci do vedenia už po desiatich minútach hry, keď po centri Juhásza otvoril skóre Mil. Gallo strelou do prázdnej brány. Po polhodine hry sa hosťom podarilo stav vyrovnať Dzurillom, ktorý po rohovom kope nikým nekrytý prekonal pri zadnej tyči gólmana Rodáka. V druhom polčase sa domáci opäť ujali vedenia, keď nariadenú penaltu po faule v šestnástke premenil Miloš Gallo a rozhodol tak o postupe do ďalšieho kola. Štvrťhodinu pred koncom mohli domáci vedenie poistiť, ale po spätnej prihrávke Juhásza najprv Konček mieril do nôh hosťujúceho brankára a po následnej dorážke M. Leng minul odkrytú časť brány.

Zápas spestril prípravu

"Snažili sme sa nadviazať na dobrý výkon z druhého polčasu sobotňajšieho zápasu proti Veľkému Folkmaru, ale i napriek tomu, že výkon nebol tentoraz optimálny a chybili sme hlavne v obrannej činnosti, na postup to stačilo. Samozrejme, účasť v pohárovej súťaži je výborným spestrením prípravy pred ďalším majstrovským zápasom," uviedol tréner Štítnika K.T. Ján Fatľa. Na zápas tretieho kola Slovenského pohára pocestujú futbalisti Štítnika K.T. pravdepodobne za súperom do Moldavy, ktorá zdolala Sabinov.

FAKTY

Štítnik K. T. - Spišské Podhradie 2:1 (1:1), G: Mil. Gallo 2 (1 z 11 m) – Dzurilla, ŽK: Bábeľa, Čižmár, Mil. Gallo – Prusák, Pokrivčák, Sališ, R: Gonos, D: 200, Štítnik K.T.: Rodák – Hadžega, Grác, Bábeľa, Konček, Čižmár, Fecko, D. Fatľa, Mil. Gallo, Mar. Gallo, Juhász, striedali T. Leng, M. Leng, Varga