Vyšná Slaná brala body v Brzotíne

Tretie kolo I. triedy prinieslo pár zaujímavých výsledkov. Prvý bod získali Betliarčania v derby s Gemerskou Polomou, Vyšná Slaná vyhrala gólom pár minút pred koncom. Vlachovo si vcelku jasný zápas na záver zdramatizovalo samo.

Šťastie. Hráčom Vyšnej Slanej prialo šťastie tak ako doteraz asi v žiadnom zápase.Šťastie. Hráčom Vyšnej Slanej prialo šťastie tak ako doteraz asi v žiadnom zápase. (Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA. Na čelo poradia sa dostala Vyšná Slaná prenasledovaná Lipovníkom, Krh. Podhradím a Vlachovom. Bez prehry je ešte Dobšiná, ktorá však mala v tomto kole voľno. Na opačnom konci sa pohybujú Rudná a Dedinky.

Dovedna padlo 34 gólov, najviac sa darilo hráčom Krh. Podhradia. V Dedinkách nastrieľali magickú sedmičku. Naopak len jeden, ale o to cennejší pre Vyšnú Slanú, padol do siete Brzotína. S výkonom rozhodcov boli výrazne nespokojní Betliarčania. "Máme na rozhodcu ťažké srdce. Nepoužíval rovnaký meter a cítime sa jeho výkonom poškodení," posťažoval sa vedúci mužstva Tatran Betliar Pavol Letanovský.

Krh. Podhradie - Dedinky 7:0 (3:0)

Stretnutie sa začalo minútou ticha za nedávno tragicky zosnulého hráča Dediniek Ľ. Pamulu. Hostia nastúpili na stretnutie v oklieštenej zostave, lebo im opäť chýbalo niekoľko hráčov zo základu vrátane brankára. Do domáceho mužstva, ktoré bolo pri streleckej chuti, sa vrátil Mázik. Od úvodných minút tempo hry diktovali Podhradčania, ktorí do polčasu z množstva šancí dokázali dotiahnuť do gólového efektu iba tri a najväčšiu príležitosť zahodil Filcsák, ktorý z dvoch metrov trafil tyč. Gólostroj roztočil až takmer po polhodine hry Béreš, ktorý hlavou usmernil po Lázarovej štandardke loptu za chrbát gólmana hostí Rešovského. Po krížnom centri Filcsáka zvyšoval Mázik, ktorý neskôr po priamom kope stanovil i polčasové vedenie rozdielom triedy. V závere prvej časti hry sa do úniku dostal kapitán hostí Palan, ale Zakhar včasným vybehnutím jeho úmysel zmaril. Po prestávke najskôr Bodnár trafil brvno a v 55. min. hosťujúci Kollárik po druhej žltej karte uvidel z rúk arbitra červenú. Domáci pokračovali v hre na jednu bránu a postupne pridali ďalšie štyri góly. Najprv skončila v sieti hlavička Piatera, skóre prikrášlil po dorážke Filcsák, neskôr Piater premenil penaltu a gólový súčet uzavrel sedem minút pred záverom Bodnár po ďalekonosnej strele.

Góly: Piater 2 (1 z 11 m), Mázik 2, Filcsák, Béreš, Bodnár, ŽK: Búlik, Filcsák - Kollárik 2, ČK: Kollárik (Dedinky), R: Gallo, DZ: Máté, D: 80, Krh. Podhradie: Zakhar - Juhász, Búlik, Béreš, Kún, Filcsák, Lázar, Piater, Mázik, Erdöfalvi, striedali Szöllös, Ulbrik, Tóth, Dedinky: Rešovský - Révaj, Chochol, J. Ogurčák, Putnocký, Černický, S. Ogurčák, Kollárik, Palan, Litecký, Sýkora, striedali Oravec, Kuchta, Grigeľ

Vlachovo - Krh. Dlhá Lúka 4:3 (2:1)

Po úvodnom oťukávaní sa do šance ako prví dostali hostia, ale Annova strela skončila len v bočnej sieti. V 10. min. našiel Gecelovský Hronca, kanonier domácich prekonal obranu súpera a otvoril skóre. O desať minút neskôr vychovali domáci obranu súpera a Lipták st. strelou k tyči zvýšil na 2:0. Vzápätí však hostia využili chybu v rozohrávke domácich a Mikulec znížil na 2:1. Spolu s Annom boli pre domácu bránu stálym nebezpečenstvom. V závere polčasu Gecelovský hlavičkoval tesne nad, na druhej strane preloboval obrancov aj bránu Korintuš a Liptákov priamy kop lízol brvno. Úvod druhého polčasu vyšiel Vlachovčanom nad očakávanie dobre. Dvoma gólmi Gecelovského v priebehu necelých desiatich minút natiahli svoj náskok. Hostia mohli kontrovať, ale Anna, ktorý sa po chybe obrany ocitol v čistej šanci, mieril len do tyče. Na druhej strane Máté zlikvidoval únik Gecelovského. Zdalo sa, že zápas sa už len dohrá, no opak bol pravdou. Šesť minút pred koncom znížil Rigó a v 87. min. pridal vlastný gól Fecko. Razom bol náskok preč. Z jasného zápasu sa stala dráma. Minútu pred koncom zmaril Máté Hroncovu šancu. Domáci si víťazstvo udržali, ale po záverečnom hvizde rozhodcu si domáci viditeľne vydýchli.

Góly: Z. Gecelovský 2, Hronec, Lipták st. - Mikulec, Rigó, Fecko (vlastný), ŽK: Fecko - Gebe, R: R. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 100, Vlachovo: Organ - F. Šivec, Hricko, Fecko, Gál, Lipták ml., Z. Gecelovský, Biščák, M. Marciš, Lipták st., Hronec, striedali M. Šivec, M. Molda, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Mir. Péči, Soltész, Emodi, Parditka, Korintuš, Krága, Ičo, Rigó, Anna, Mikulec, striedala Zsilla, Gebe, Dunka

Honce - Dlhá Ves 4:1 (1:0)

Domáci sa v prvom polčase len hľadali. Hra im nešla. Kuzma aj Vranec mali zopár šancí, ale výsledkom ich snaženia bol len jediný gól. Po akcii Kuzmu, dopravil odrazenú loptu do siete V. Gallo. Hostia to skúšali brejkami a do šancí sa dostávali Szeman či Flander. Úvod druhého polčasu patril domácim. Za štvrťhodinu natiahli náskok o dva góly, keď najprv skóroval Vranec a hneď za ním strelou M. Gallo. K slovu sa potom dostali aj hostia, keď chybu v rozohrávke potrestal presnou strelou Szeman. Domácich gól trochu zaskočil, čo mohli hostia využiť, no Beke vo vyloženej šanci mieril len do tyče. Potom sa domáci znova chopili réžie a v závere pridal štvrtý gól Vranec.

Góly: Vranec 2, V. Gallo, M. Gallo - Szeman, ŽK: J. Pástor - 0, R: Jonáš, DZ: Bobrík, D: 100, Honce: Koncz - Beshir, Molnár, Strelka st., Fandák, V. Gallo, J. Pástor, Jar. Gallo, Mi. Gallo, Kuzma, Vranec, striedali Kurčák, M. Pástor, Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, L. Novák, Blatník, Makkai, V. Ferdinand, Beke, Szeman, Flander, striedali Roxer, Hegedüs, Orel

Betliar - Gemerská Poloma 3:3 (1:2)

Susedské derby má stále svoj náboj. Inak to nebolo ani v tomto zápase. Domáci začali síce o niečo lepšie, ale po ruke v šestnástke premenenou penaltou Hatvaník otvoril skóre. O chvíľu na to uvidel po faule druhú žltú kartu domáci V. Kováč a musel odísť. Prevahu o jedného hráča využili hostia už po piatich minútach, keď Rogos premenil priamy kop. Odpoveďou domácich bol gól Dieho na 1:2. Do konca zápasu ešte vznikla sporná situácia, keď podľa domácich bol nový hráč Tatrana Z. Zdechovan faulovaný v šestnástke, nakoniec však domáci zahrávali len priamy kop, hoci sa dožadovali pokutového kopu. Napriek oslabeniu o jedného hráča začali domáci druhý polčas lepšie. Pri jednej z akcií sa pri snahe odvrátiť loptu zranili obranca a brankár hostí, M. Árvay posunul loptu J. Zdechovanovi, ktorý skóroval. Rozhodca po sekundách váhania gól neuznal. Hostia potom pridali M. Ďuričekom tretí gól. Hostia vedomí si náskoku sa zamerali skôr na udržanie výsledku. Domáci pre pridali na aktivite. Po faule na Z. Zdechovana Die premenil penaltu. Hostia to skúšali rýchlymi protiútokmi, no snaha priniesla domácim ovocie. Po nepriamom kope do šestnástky vrátil loptu Dávid, hosťujúci obranca tečoval loptu smerom na bránu. Mišina ju stihol vyrazil, no priamo pred M. Árvaya, ktorý nezaváhal. Vyrovnanie pridalo domácim na eláne a len dva dobré zásahy Mišinu proti šanciam J. Zdechovana a neskôr Z. Zdechovana rozhodli, že si Polomčania odviezli bod. Hoci siahali po troch.

Góly: Die 2 (1 z 11 m), M. Árvay, - Hatvaník (z 11 m), Rogos, M. Ďuriček, ŽK: V. Kováč 2, J. Zdechovan, Cilovič - Klement, M. Ďuriček, Forgáč, ČK: V. Kováč (Betliar), R: Macko, DZ: Gášpár, D: 200, Betliar: L. Fabian - Cilovič, Ľ. Árvay, Lukáč, Dávid, R. Zdechovan, V. Kováč, M. Árvay, Die, J. Zdechovan, Z. Zdechovan, striedali L. Kováč, O. Fabian, Gemerská Poloma: Mišina - Hatvaník, Gunár, M. Kováč, Kollár, Forgáč, Rogos, M. Ďuriček, Mihalik, L. Lörincz, P. Lipták, striedali Kalina, Klement

Plešivec - Lipovník 1:3 (1:1)

V úvode stretnutia domáci začali náporom a už v 5.min. po centri Lavena si Szabó dal vlastenca. Kombinačná hra hosti bola eliminovaná a domáci nevyužili niekoľko šanci. Mrzí hlavne Drenkova vyložená. Hostia vyrovnali Vávrom, keď obrana zastala a domnievala sa, že laik z Plešivca odmáva ofsajd, ale nestalo sa. Úvod druhého polčasu mohol mať podobný scenár, keď by Szaniszló bol premenil vyloženú šancu. Na druhej strane inak dobre chytajúcemu Konczovi vypadla lopta a Kerekeš po spätnej prihrávke poslal hostí do vedenia. V tom momente sa domáci rozpadli a na ihrisku už dominovali hostia. Zaostávali však za výkonom z minulého roka. V závere stretnutia zvýšil náskok po strele z hranice šestnástky Kelemen. Svoje šance nevyužili Vávra, ani Barci. Poslednú bodku mohol dať Laven, ale trestuhodne zahodil, keď mu šancu zlikvidoval Skokan.

Góly: Szabó (vlastný) - Vávra, Kerekeš, Kelemen, ŽK: Z. Laven st. - 0, R: Uharček, DZ: Antal, D: 80, Plešivec: Koncz - R. Laven, Macho, Drenko, Liptai, Horváth, Viola, Kubík, Pulen, Szaniszló, Z. Laven st., striedali Z. Laven ml., Pačan, Lipovník: Skokan - Barczi, Klárik, Szabó, Vávra, Szucs, Bollo, Kerekeš, Kelemen, Kardoš, Chomjak

Brzotín - Vyšná Slaná 0:1 (0:0)

Neuveriteľne neúspešný zápas odohrali hráči Brzotína. V priamom súboji o prvé miesto hostili súpera z Vyšnej Slanej. Od úvodných minút mali prevahu a až na pár momentov sa v prvom polčase hralo na polovici hostí. Domáci mali množstvo šancí, ale Dókus, Kovács, Kakalejčík či Znak sa akoby predbiehali v ich zahadzovaní. V niektorých chvíľach im obrana hostí aj podávala ruky vo forme chýb pri rozohrávke, no diváci gól nevideli. Po prestávke sa hra vyrovnala. Šance boli na oboch stranách. Rozuzlenie zápletky prišlo v posledných minútach. Po dlhou aute Bendíka sa k lopte dostal striedajúci Valko Krišťák a strelou k tyči zabezpečil pre Vyšnú Slanú tri body. Domáci mohli ešte zachrániť aspoň bod, ale Dókusova hlavička mierila tesne vedľa.

Góly: Valko Krišťák, ŽK: A. Kovács - Dovalovský,R: Uhrin, DZ: Šimšík, D: 80, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Demeter, Mezei, R. Dókus, A. Kovács, A. Polyák, Ro. Znak, Kakalejčík, striedal Farkaš, Vyšná Slaná: Lindák - Fifik, R. Rogos, Bendík, Molčan, Zábrel, Tomášik, M. Gallo, Kračún, Dovalovský, Krištof, striedal Valko Krišťák

Jablonov n/T - Rudná 3:1 (1:1)

Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí sa po desiatich minútach hry ujali vedenia Strámom. Ten na šestnástke zachytil loptu po zlej rozohrávke a strelou povedľa gólmana hostí skóroval. Hostia postupne prevzali iniciatívu, ovládli stred poľa a dostali sa do šancí zásluhou O. Sanisla, ale domáci gólman bol pri oboch strelách pozorný. Aktivitu vyjadrili až vyrovnávajúcim gólom do šatne, keď Kontra v poslednej minúte preloboval domáceho brankára. Po prestávke sa do šance dostali opäť hostia, ale lopta sa po strele Molčana na nerovnom teréne odrazila a skončila na brvne. Na opačnej strane mali domáci výhodu penalty po faule na Strámu, ktorú premenil R. Balázs a svoje farby po druhýkrát dostal do vedenia. Tento tesný náskok si domáci udržiavali až do 88. min., keď striedajúci P. Balázs tretím gólom rozhodol. Predral sa cez brániaceho obrancu a povedľa gólmana hostí poslal loptu do siete.

Góly: Strama, R. Balázs (z 11 m), P. Balázs - Kontra, ŽK: Strama - 0, R: Nemčko, DZ: Šalamon, D: 100, Jablonov n/T: R. Balázs - Zajdó, Stráma, A. Kerekeš, Viszlay, Bodnár, Gamba, Miliczki, Nagy, Ováry, Varga, striedali Hlavček, A. Balázs, P. Balázs, Rudná: Bačo - Šimon, Kurian, Jakab, L. Dávid, Molčan, Domik, T. Dávid, Kontra, P. Sanisló, O. Sanisló, striedali Burdiga, Drenko, Köteles.