Korzár logo Korzár Gemer
Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky
ŠTRUKTÚRA SÚŤAŽÍ SA MÔŽE EŠTE ZMENIŤ

Rozhodovať o tom bude dnes Rada ObFZ

Na dnešnom zasadnutí Rady ObFZ Rožňava sa bude rozhodovať o zmenách v štruktúre okresných futbalových majstrovstiev v nadchádzajúcom ročníku. Po novom by v I. triede malo byť 16 a v II. triede 13 účastníkov. Navrhol to na svojom piatkovom zasadnutí Výkonn

Otázka. Kam smeruje futbal v rožňavskom okrese?Otázka. Kam smeruje futbal v rožňavskom okrese? (Zdroj: Peter Podolinský)

ý výbor ObFZ na základe odvolania sa Krh. Dlhej Lúky.

ROŽŇAVA. Minulosťou by sa tak stalo rozhodnutie nedávneho aktívu ŠTK o štrnástich účastníkoch v I. aj II. triede. Najvyššiu súťaž by tak mali doplniť Krh. Dlhá Lúka, ktorá vypadla z predposledného miesta, pretože zo súťaže nikto nepostúpil vyššie, naopak z V. ligy sa vrátilo do okresu Krh. Podhradie. Šestnáste mužstvo by malo vzísť z barážového zápasu medzi posledným mužstvom I. triedy Pačou a Drnavou, ktorá skončila v II. triede na druhom mieste. Zápas je naplánovaný na nedeľu 26. 7. 2009 o 16.00 hod. na ihrisku Kovstavu. Do II. triedy sa po splnení podmienok vrátila vylúčená Mladosť Brzotín a síce po termíne, ale predsa si podal prihlášku aj Kovstav Rožňava.

"Hľadeli sme na záujem futbalu. Možno to nie je najideálnejšie riešenie, ale rozhodli sme s čistým svedomím. Šestnásť mužstiev sme už v I. triede pred pár rokmi mali a takýto počet mužstiev majú aj v iných okresoch. Vzali sme do úvahy aj ponosy klubov z II. triedy, že najvyššia súťaž je uzavretá a nikto nový sa tam nevie dostať," povedal predseda ObFZ Rožňava Ján Džubák.

Ak Rada spomínané návrhy schváli, nasledovalo by nové vyžrebovanie súťaže. "Predseda ŠTK by teda mal zvolať nový aktív," podotkol člen Výkonného výboru ObFZ Jaroslav Strelka. Výsledok baráže, teda aj šestnáste mužstvo súťaže, bude známe len dva týždne pred plánovaným začiatkom súťaže. Oblastný zväz teda bude mať čo robiť, aby pripravil Rozpisy pre nový ročník a stihol ich aj distribuovať klubom.

Skryť Vypnúť reklamu

Zábudlivosť

V okresnom futbale sa toho za ostatné dva týždne stalo toho dosť, urobme si teda rekapituláciu. Na aktíve ŠTK začiatkom júla sa schválila štruktúra súťaže, podľa ktorej bolo v I. aj v II. triede po štrnásť mužstiev. Z I. triedy nepostúpil vyššie nikto, do okresu sa vrátilo Krh. Podhradie. Okrem poslednej Pače tak vypadla aj Krh. Dlhá Lúka. Do I. triedy postúpili Honce. Tesne pred aktívom sa zistilo, že Dobšiná si nepodala prihlášku ani nezaplatila štartovné. "Bolo to nedopatrenie. Nevyhovárame sa, chyba sa stala v našom vedení. Netreba hľadať konkrétneho vinníka, pochybili sme všetci. Na druhú stranu však musím povedať, že sa nám to stalo prvýkrát za neviem koľko rokov. Hoci ďalších deväť mužstiev malo síce prihlášky, ale nemalo zaplatené štartovné a šesť mužstiev nemali prihlášky, tak sa preberá len Dobšiná. Neviem prečo. Trochu nás to mrzí, bohužiaľ, chyba sa stala," uviedol tréner Dobšinej Július Strelka. Sám pôsobil v minulých rokoch ako tajomník klubu. "Chodil som na aktívy a stalo sa x-krát, že mužstvá neposlali prihlášky včas a nič sa z toho nerobilo. Až teraz," pozastavil sa J. Strelka.

Skryť Vypnúť reklamu

Odvolanie

Práve problémy okolo Dobšinej sa rozhodli využiť funkcionári Jednoty Krh. Dlhá Lúka, ktorým vypadnutie z predposledného miesta nedalo spávať. Ako tvrdia, po odborných konzultáciách a vlastných zisteniach sa rozhodli odvolať na VV ObFZ. V odvolaní vyslovujú nespokojnosť s preradením do II. triedy, a ako uvádzajú, vedia o tom, že Dobšiná do aktívu ani dlho po ňom nezaslala prihlášku do súťaže a neuhradila ani štartovné. Ak teda mužstvo, ktoré neuhradilo náležitosti a bolo vyžrebované a pripustené do súťaže, tak nevidia dôvod, aby oni túto triedu opustili, uvádzajú v liste Výkonnému výboru.

Podľa našich zistení iba deväť mužstiev z I. aj II. triedy uhradilo včas štartovné. V praxi to znamená, že už ani pred štartom nového ročníka niektoré kluby neplnia termíny a nariadenia ŠTK. "V niečom mali funkcionári v odvolaní pravdu, ale nám ide hlavne o to, aby sme zachovali a rozširovali súťaže. Keby sme na základe tejto skutočnosti mali rozhodovať podľa litery, tak by bolo do I. i II. triedy zaradených oveľa menej mužstiev. Pre chod futbalu sa to akceptovalo, sme samostatný orgán a môžeme rozhodovať, ale disciplinárna komisia za nesplnenie náležitostí môže kluby sankcionovať," uviedol podpredseda ObFZ Ján Chanas.

Skryť Vypnúť reklamu

Kovstavu prialo šťastie

Do kariet Krh. Dlhej Lúky zahralo aj to, že na ObFZ prišla síce po dvoch týždňoch od aktívu, prihláška ŠK Kovstav do II. triedy. Klub sa pôvodne do súťaže prihlásiť nechcel. "Mrzí ma, že po dlhoročnom účinkovaní musíme minimálne na rok hlavne z dôvodu úzkeho hracieho kádra zo súťaže vystúpiť, ale, bohužiaľ, taká je realita. Doplniť káder niet z čoho. Mladí nám odišli za prácou alebo do škôl a zvyšok kádra sú už prakticky starí páni, ktorí sa za posledné obdobie natrápili dosť. Ekonomicky by sme súťaž podobne ako inde ešte s odretými ušami zvládli. Rozhodli sme sa, že postavíme prípravku, keďže je v obci primeraný počet detí pre túto vekovú kategóriu, ktorú dokážeme poskladať. Hráčov poprepúšťame na hosťovanie a o rok budeme pokračovať vo viere, že sa situácia zlepší," konštatoval v tom čase tajomník ŠK Kovstav Rožňava Karol Piater. Prešlo však pár dní a situácia sa zmenila. "Zohnali sme v priebehu niekoľkých dní takmer sedem či osem nových hráčov, a preto sme naše rozhodnutie zmenili. Veď ak v termíne neuhradili náležitosti kluby Dobšinej, Dediniek, Vlachova či Jablonova n/T a i napriek tomu ich vylosovali, tak nevidím dôvod, prečo by nemala byť naša prihláška akceptovaná," stručne vysvetlil dôvod náhlej zmeny tajomník ŠK Kovstav Rožňava K. Piater, ktorému pri doplnení úzkeho kádra šťastena v krátkom čase žičila.

Záchrana možná

Podľa predsedu TJ Sokol Pača Ladislava Zagibu boli mužstvá Drnavy i Pače už v piatok informované o odohraní barážového stretnutia. "Uspokojili sme sa s vypadnutím, i keď nám v poslednom stretnutí bolo podľa mňa ukrivdené. Je až absurdné, čo sa u nás vo futbale v posledných dňoch robí. Ak raz na aktíve bolo o niečom rozhodnuté, tak by sa to meniť už nemalo. Veď ak sa mohol prihlásiť po termíne Kovstav, tak potom môže ešte aj teraz ktokoľvek zaslať svoju prihlášku. Ak bude baráž, musíme túto skutočnosť prijať, ale vôbec ňou nie sme nadšení. Chlapci sa rozutekali po dovolenkách, hráčov je málo a nateraz sme investovali peniaze do nákupu posily s vedomím, že zabojujeme o návrat do I. triedy. Taktiež nemáme v rozpočte na novú sezónu prebytočné financie na udržanie mládežníckej zložky, ktorá v I. triede musí byť. Veď v baráži môžeme prakticky i zvíťaziť," povedal L. Zagiba.

Môže sa teda stať aj to, že v prípade, ak Pača porazí Drnavu, nevypadne ani z posledného miesta. "Musíme čušať a poslúchať, ale nechápem, prečo máme hrať baráž s posledným mužstvom," dodal s úsmevom tajomník FK Baník Drnava Tibor Búlik, ktorý môže po prípadnom víťazstve v baráži naopak naplniť predsezónny cieľ klubu postúpiť z druhej priečky.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 3. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 4. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 5. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 6. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 7. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 8. Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot
 9. Najrýchlejší dopravný prostriedok je bicykel
 10. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave
 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 3. Štart sezóny F1 je za dverami
 4. Predajne Terno a KRAJ znižujú ceny desiatok produktov
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 6. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 7. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 8. Hrdinovia bez potlesku
 9. Odvezte sa Ľadovým expresom spoznávať juh Slovenského raja
 10. Herec a dabér Pavel Soukup: můj test autokamery Mio MiVue 798
 1. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 21 285
 2. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 15 097
 3. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 15 009
 4. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 14 941
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 11 077
 6. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 934
 7. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 217
 8. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 10 013
 9. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 9 641
 10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 904
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Z vraňarov sa stávajú patkaňare, hlodavce sú aj v parkoch na Hlavnej

Pribudnú tabuľky so zákazom kŕmenia holubov, má ich to eliminovať.

Park pri fontáne so znameniami sa zapáčil aj potkanom.
Skatepark v centre mesta je po pár rokoch v dezolátnom stave. Prvky sú značne poškodené a areál je málo udržiavaný.
Ilustračná fotografia.

Skúsení cestovatelia radia, kam vyraziť na výlet k susedom

Dominika Jalová a Ján Turčin pripojili aj vlastné skúsenosti.

Historický žeriav v poľskom meste Gdansk.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto
KOMENTÁR EDUARDA ŽITŇANSKÉHO

Začínajú sa daňové tančeky

Úvahy o vyrovnanom rozpočte sa posúvajú do budúcnosti.

Eduard Žitňanský
Sergej Krikaľov v roku 2005 už ako ruský kozmonaut po ďalšom pristátí v Kazachstane.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop