Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
BOHÚŇOVO SKONČILO S NULOU

Domáce mužstvá súperom nedarovali ani bod

Posledné kolo súťažného ročníka 2008/2009 v II. triede bolo záležitosťou domácich celkov, keď jednoznačne platilo známe "môj dom - môj hrad". Až tri hosťujúce mužstvá odchádzali s bohatou gólovou nádielkou. Drnavčania hrali takmer sedemdesiat minút v osla

Víťazná rozlúčka. Po víťazstve v poslednom kole patrí futbalistom Jovíc konečné deviate miesto.Víťazná rozlúčka. Po víťazstve v poslednom kole patrí futbalistom Jovíc konečné deviate miesto. (Zdroj: Karol Csobádi)

bení po vylúčení F. Kovácsa. Pri dvoch penaltách uspeli gólmani. Kráľom strelcov sa stal Jaroslav Strelka ml. z Honiec.

ROŽŇAVA. Postupujúce Honce v novom ročníku nahradí zostupujúca Pača, ktorá v rozhodujúcom stretnutí podľahla Dlhej Vsi. Ambície Drnavy postúpiť z druhej priečky sa nateraz nezrealizujú. Nižnoslančania nakoniec obsadili tretie miesto a v elitnej šestke sa umiestnilo Kečovo, Rož. Bystré a Čoltovo. Bohúňovo, bohužiaľ, skončilo v premiérovom ročníku bez bodového zápisu a uzatvára tabuľku.

Dve nevyužité penalty

V derby stretnutí rivalov bojujúcich o druhú priečku medzi Nižnou Slanou a Drnavou nezačali domáci najšťastnejšie. V 20. min. mali totiž výhodu penalty, ale jarná posila Dušinský vyslal loptu z bieleho bodu nad hosťujúcu bránu. Tento moment však domácich nepoložil, naopak oplývali nasadením, bojovnosťou a už do polčasu viedli rozdielom triedy. Niet divu, veď po nariadení pokutového kopu si hosťujúci Kovács za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu, čím výrazne prispel k presilovke domáceho mužstva. V 65. min. mohli hostia zaznamenať aspoň čestný úspech, ale tentoraz Búlikovu strelu z pokutového kopu gólman hostí vyrazil a po následnej dorážke vyslal loptu exekútor penalty vedľa brány. Až päť minút pred koncom uspel Mázik, ale posledné slovo mali domáci, ktorí štvrtým gólom v poslednej minúte pečatili víťazstvo.

Víťazná rozlúčka

Čoltovo si víťazstvom na pôde Hrhova mohlo vybojovať konečnú piatu priečku. Domáci však boli lepší v zakončení a trikrát skórovali Dunkom, ktorý ťažil z chýb v obrane hostí. Čoltovčania pôsobili síce herne lepším dojmom, ale takmer poltucet šancí zahodili a domov sa vrátili bez bodového zápisu. Jovice sa v domácom prostredí podobne ako Hrhov víťazstvom lúčili s fanúšikmi. Nad Kovstavom už do polčasu vyhrávali rozdielom štyroch gólov, ale po prestávke poľavili, skórovali iba raz a naopak trikrát inkasovali. Kovstav však už nedokázal streliť kontaktný gól a zápas tak zdramatizovať.

Dvadsaťsedem k jednej

V ostatných troch stretnutiach jednoznačne dominovali domáci, ktorí súperom nadelili spolu dvadsaťsedem gólov. V Slavošovciach, ktoré hostili Bohúňovo, bol pri streleckej chuti E. Skurka, ktorý zaťažil konto hosťujúceho gólmana štyrikrát. Domáci už do polčasu nastrieľali nováčikovi poltucet a po prestávke pridali ďalších päť gólov. Rakovnica si zgustla na Kružnej, keď do polčasu rozvlnila hosťujúcu sieť päťkrát a po obrátke ešte dvakrát skórovala. V susedskom derby medzi Honcami a Rož. Bystrým koncertoval strelecky disponovaný domáci Kuzma, ktorý sa prezentoval štyrmi gólmi a o ďalších päť sa podelili J. Strelka ml. (2), Vranec, Jaro a Vilo Gallo. Za stavu 8:0 si čestný úspech pripísal hosťujúci Minčík.