Víťazom I. triedy sa stal Betliar, vypadáva Pača

V I. triede je dobojované. Prvé miesto si od 19. kola až do konca udržal Betliar. Na konci poradia sa zázračným finišom dostali Dedinky, ktoré takmer celú súťaž uzatvárali tabuľku, na jedenáste miesto. Čierny Peter nakoniec z viacerých kandidátov zostal v

S dvadsiatimi gólmi na konte patril Vladislav Vávra k najnebezpečnejším útočníkom v I. triede.S dvadsiatimi gólmi na konte patril Vladislav Vávra k najnebezpečnejším útočníkom v I. triede. (Zdroj: Peter Podolinský)

rukách Pače.

ROŽŇAVA. Posledné kolo prinieslo body hlavne domácim celkom. Jediný Lipovník si z Dobšinej odviezol bod, čo však bolo málo na stíhanie Betliara. Ten vyhral súťaž so štvorbodovým náskokom práve pred Lipovníkom. Tretia skončila Dobšiná.

Ako sa na konci súťaže zvykne stávať, sú zápasy, ktoré sa nedohrajú kvôli nedostatku hráčov. Tentoraz na to doplatilo Vlachovo, ktoré do Plešivca pricestovalo len s deviatimi hráčmi. Vydržali polčas a potom to vzdali. Posledná Pača v súboji s Dlhou Vsou bojovala a nevzdávala sa, no súperovi sa predsa len o ten jeden gól podarilo zvíťaziť.

O vypadávajúcom je rozhodnuté, kto však postúpi, sa rozhodne v najbližších dňoch. Zo zákulisia víťaza totiž prenikli informácie, že viacerí z kľúčových hráčov sú na odchode do iných klubov.

Krh. Dlhá Lúka – Vyšná Slaná 4:1 (2:0)

Domáci, ktorí ešte nemali istotu zotrvania v súťaži, začali nad očakávanie dobre. Už v 4. min. zle odvrátil loptu brankár hostí a Anna otvoril skóre. Potom potiahol útok obranca Emodi a jeho center hlavičkoval do brány Mikulec. Po desiatich minútach hry tak domáci viedli 2:0. Hra sa potom vyrovnala a hostia boli čoraz nebezpečnejší. Útoky ťahal najmä M. Vido a prišli aj šance. Liptai mieril do brankára, neuspel ani M. Vido. Lopta si v prehustenej obrane domácich len ťažko hľadala cestu do siete. V závere polčasu sa v súboji zranil hosťujúci Zábrel. Keďže hostia nemali na striedačke nikoho, dohrávali zápas o desiatich. Domáci vedomí si náskoku začali hrať na istotu. Po hodine hry vystihol rozohrávku hostí Mikulec a pridal tretí gól. O desať minút nato sa po samostatnej akcii podarilo znížiť Kračúnovi. Posledné slovo však mali domáci, keď Mikulec prudkou strelou uzavrel svoj hetrik.

Góly: Mikulec 3, Anna - Kračún, ŽK: Anna - 0, R: Uhrín, DZ: Šimšík, D: 80, Krh. Dlhá Lúka: Máté – Danko, Soltész, Mir. Péči, Emodi, Korintuš, Anna, Rigó, Parditka, Mikulec, Albert, striedali Bernáth, Mar. Péči, Vyšná Slaná: Lindák – Molčan, Gallo, Bendík, Hadar, Fifik, Liptai, M. Vido, Kračún, R. Rogos, Zábrel

Betliar – Brzotín 2:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku prevahu a vytvárali si aj šance, no pozorný Lenkei podal dobrý výkon. Na druhej strane sa hostia pokúšali ohrozovať Skokana strelami z diaľky, či už to bol Ro. Znak či Kakalejčík. Po polhodine hry sa Betliarčania gólu dočkali. Lenkei strelu M. Árvaya len vyrazil, no na Vávrov lob už nedosiahol. Aj v druhom polčase pokračovali domáci v dobýjaní brány súpera. Barkaszovu hlavičku ratoval Lenkei možno aj spoza bránkovej čiary. Potom po jednom faule si za svoje poznámky vyslúžil od rozhodcu Barkasz červenú kartu a domáci dohrávali o desiatich. Napriek oslabeniu domáci svoj náskok ešte zvýšili. Po centri M. Árvaya Vávra prestrelil Lenkeia. Hostia v závere už len korigovali výsledok gólom Krištofa.

Góly: Vávra 2 - Krištof, ŽK: 0 - Mezei, ČK: Barkasz (Betliar), R: Repaský, DZ: Székely, D: 80, Betliar: Skokan – Plačko, Kasper, Ľ. Árvay, Ivanko, Cilovič, Z. Zdechovan, Barkasz, Dávid, M. Árvay, Vávra, striedali R. Zdechovan, O. Fabian, Brzotín: Lenkei – L. Polyák, Kočiš, Ambrúzs, Mezei, Kakalejčík, Ro. Znak, Krištof, Rusznyák, r. Dókus, Farkaš

Jablonov n/T – Rudná 5:3 (2:2)

Domáci sa rýchlym gólom ujali vedenia, keď sa v skrumáži pred bránou hostí najlepšie zorientoval Stráma a prekonal Kuriana. Neskôr po centri Milatu hlavou poistil vedenie. Po polhodine hostia skóre vyrovnali, keď najprv Domik z diaľky mieril presne k tyči a päť minút pred polčasovým hvizdom rozvlnil sieť tentoraz po skrumáži pred domácou bránou Kontra. Po prestávke sa domáci výrazne zlepšili a Stráma zakončil úsilie po krídelnej akcii hetrikom. Neskôr po ďalšom sóle vyšachoval obrancov a po druhýkrát poistil jednogólové vedenie strelecky disponovaný Stráma. Desať minút pred koncom prikrášlil víťazstvo Viszlay, ktorý vyrazenú loptu brankárom hostí dopravil za jeho chrbát. V samom závere korigoval stav ešte P. Sanisló po strele z priameho kopu.

Góly: Stráma 4, Viszlay – Domik, Kontra, P. Sanisló, ŽK: bez, R: Iglai, DZ: Gášpár, D: 100, Jablonov n/T: Varga - Zajdó, Stráma, Juhász, Viszlay, Bodnár, Gamba, Szabó, Milický, Ováry, Milata, striedali K. Nagy, Fifík, Rudná: Kurian - Köteleš, Greško, Molčan, Gacek, Domik, Kontra, Kováč, P. Gonos, P. Sanisló, O. Sanisló, striedali Orbán, Vanyo

Dlhá Ves - Pača 3:21 (0:1)

Domáci sa od začiatku snažili dostať hostí pod tlak, čo sa im do istej miery aj podarilo. Neprialo im však šťastie, keď dvakrát nastrelili brvno a dvakrát tyč. Naopak, hostia, ktorí sa spoliehali na rýchle protiútoky, boli efektívnejší. Po jednom z nich sa hostia ujali vedenia, keď ušiel Gajdoš a prihral Tóthovi, ktorý skóroval. V závere polčasu mohli náskok ešte natiahnuť, ale šancu nevyužili. Po prestávke domáci nastúpili s odhodlaním nepriaznivý stav zmazať. Už v 48. min. po centri Arp. Pomaja skóroval kanonier Zsóri. O pár minút nato bol v šestnástke faulovaný Zsóri a Cmorik, ktorý ho podľa hostí zastavil čisto, dostal na prekvapenie červenú kartu. Péntek nariadenú penaltu premenil. Na 3:1 zvýšil znova Péntek. Domáci sa potom zamerali na udržanie výsledku, no hostia ešte stihli do konca zápasu zdramatizovať situáciu. Päť minút pred koncom totiž znížili po úniku Filického Adam na 3:2. Domácim sa už však tesný náskok podarilo udržať.

Góly: Péntek 2 (1 z 11 m), Zsóri – Tóth, Adam, ŽK: bez, ČK: Cmorik (Pača), R: Ször, DZ: Hadar, D: 200, Dlhá Ves: Flander – Dusza, T. Segyo, Orel, Csotó, Beke, V. Ferdinand, Makkai, Péntek, Zsóri, Szeman, striedali Arp. Pomaj, L. Novák, Roxer, Pača: Ruszó – Mat. Zagiba, Liška, Demjan, Cmorik, Mil. Zagiba, Adam, Tóth, Bocko, Filický, Gajdoš

Plešivec – Vlachovo 5:1 nedohrané

Hostia pricestovali len s deviatimi hráčmi, od začiatku bolo teda otázne, či sa zápas odohrá celý. Domáci preto zobrali odohrať zápas len ako povinnosť a náhradníci sa prezliekli späť do "civilu". Boli to však hostia, ktorí mohli skórovať hneď dvakrát. V oboch prípadoch však mali nepresnú mušku. Na druhej strane po Liptaiovej prihrávke Pulen vymietol šibenicu. Obaja si roly vymenili a Liptai zvyšoval. Onedlho sa zapísal do listiny aj Drenko. Hostia korigovali Liptákom, ale po dvoch prihrávkach Szaniszla zvyšovali Z. Laven st. a Pulen. Do druhého polčasu nastúpili hostia už len siedmi a bolo otázkou času, kedy sa zraní ďalší hráč. Preto domáci nestrelili gól ani z vyložených šancí ani sa nepribližovali do blízkosti protihráčov. No brankár hostí sa potkol na vylajnovanej čiare a nemohol pokračovať. Následne rozhodca zápas ukončil.

Góly: Pulen 2, Drenko, Liptai, Z. Laven st. - Lipták st., ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Máté, D: 200, Plešivec: Koncz – R. Laven, Macho, Drenko, Spišák, Z. Laven st., Horváth, Liptai, Kubík, Szaniszló, Pulen, striedal Z. Laven ml., Vlachovo: Organ – Molda, Hricko, Lipták ml., Fecko, T. Pitoňák, Lipták st., F. Šivec, M. Šivec

Dobšiná – Lipovník 3:3 (3:0)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorým sa darilo kombinačne a neraz prečíslili hosťujúcich obrancov. Rýchlym gólom sa ujali vedenia po strele Grančáka. Boli naďalej pohyblivejším mužstvom a po polhodine hry už viedli zásluhou Liptáka rozdielom dvoch gólov. Do polčasu sa Lipták ešte raz presadil, keď gólom do šatne zvýšil na rozdiel triedy. Po prestávke však akoby na ihrisko vybehli úplne iné mužstvá. Kým domácim začal dochádzal dych, hostia, naopak, pridali na dôraze, boli v poli lepší a nebezpečne prenášali hru pred šestnástku domácich. Atak začal Barczi, ktorý prekrásnym gólom najprv znížil a neskôr dosiahol aj kontaktný gól. Sedem minút pred koncom striedajúci Németh vyrovnal skóre, čím rozhodol o spravodlivej deľbe bodov.

Góly: R. Lipták 2, Grančák – Barczi 2, Németh, ŽK: bez, R: Macko, DZ: Šmelko, D: 50, Dobšiná: Breuer - Ondrejčík, Faltín, Lukáč, Grančák, Barnák, Poliak,Strelka, Mačejovský, Lipták, Brnčík, striedal Záhoranský, Lipovník: Hegedüs - Albert, Barczi, Zagiba, Bollo, Podracký, Szücs, Kardoš, Kerekeš, Farkaš, Chomjak, striedal Németh

Dedinky – Gemerská Poloma 6:4 (2:0)

Nezvyčajný zápas mohli vidieť diváci na Dedinkách. Padlo dovedna desať gólov, pričom do polčasu len dva. Hostia pod Geravy brániť neprišli, no šance Čarnokého zostali do polčasu nepremenené. Naopak, domáci ťažili skoro z každej príležitosti. Do vedenia ich dostal S. Ogurčák a náskok poistil Čik. Po prestávke sa s gólmi roztrhlo vrece. Najprv Tököly s Chabadom natiahli na 4:0. Po hodine hry sa síce k slovu dostali aj hostia a M. Ďuriček znížil, ale strela Putnockého a hlavička Čika o pár minút nato znamenali 6:1 pre domácich. Potom zahrával Forgáč penaltu, no brankár Ogurčák ju vyrazil. Na dorážku M. Ďuričeka však už nemal. Potom pridal tretí gól hostí striedajúci Urban a desať minút pred koncom uzatvoril M. Ďuriček svoj hetrik.

Góly: Čik 2, Tököly, S. Ogurčák, Chabada, Putnocký – M. Ďuriček 3, Urban, ŽK: bez, R: Gallo, DZ: Vysoký, D: 120, Dedinky: M. Ogurčák – J. Ogurčák, Tököly, Vermeš, Putnocký, S. Ogurčák, Varga, Palan, Čík, Chabada, Novák, striedali Kuchta, Revaj, Gemerská Poloma: Mišina – Kováč, Forgáč, Kollár, Klement, Die, M. Ďuriček, Rogos, Hatvaník, Čarnoký, M. Mihálik, striedal Urban, V. Mihálik