Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
BOHÚŇOVO TAKMER ZÍSKALO PRVÝ BOD

Drnava odskočila a skončí druhá

Výraznejšie víťazstvo v predposlednom kole si na trávnikoch II. triedy zaknihovala iba Drnava. Líder z Honiec mal voľno, a tak si naďalej mohol vychutnávať postup. Slavošovce, Kružná a Čoltovo museli pre vylúčenie hráčov dohrávať desiati. Aktéri duelu v K

Boj o stred. Mužstvo Čoltova chce v poslednom kole zabojovať o piatu priečku, čím obháji jesenné umiestnenie.Boj o stred. Mužstvo Čoltova chce v poslednom kole zabojovať o piatu priečku, čím obháji jesenné umiestnenie. (Zdroj: Karol Csobádi)

ružnej vynechali po jednej penalte.

ROŽŇAVA. Kým v I. triede si na víťaza musia počkať až do posledného kola, v "dvojke" je už dlhší čas rozhodnuté. Postupujú Honce a Nižná Slaná už boj o druhú priečku s Drnavou prehrala, keďže pred posledným kolom stráca už šesť bodov. Drnava mala pred jarnou odvetou postupové chúťky z druhej priečky, ale zdá sa, že tento cieľ je ťažko realizovateľný. Aby sa ich sen naplnil, Krh. Podhradie musí zotrvať v V. lige a víťaz I. triedy naopak postúpiť na regionálne trávniky. Čoltovčania, ktorí bojujú o piatu priečku s Rož. Bystrým, majú predpoklady svoje predsavzatie naplniť. V poslednom kole totiž cestujú do Hrhova, ale Rož. Bystré, ktoré má dvojbodový náskok na pôdu lídra do Honiec, kde sa body ľahko nezískavajú.

Leng i T. Lörinc rozhodli v závere

Vyrovnané stretnutie sa hralo v Kružnej, ktorá hostila Rož. Bystré. Na úvod mali aktéri na oboch stranách výhodu penalty, ale ani domáci kapitán Bačo a neskôr ani hosťujúci Leng netrafili medzi tyče. Po nerozhodnom polčase 1:1 šli do vedenia domáci a neskôr i napriek vylúčeniu Parditku za oplácania po odpískanom faule sa im podarilo vedenie poistiť tretím gólom. Hostia dokázali skóre štvrťhodinu pred koncom vyrovnať a v nadstavenom čase Lengom rozhodli o trojbodovom zisku. Kečovo po bezgólovom polčase viedlo nad Nižnou Slanou, ale hosťom sa podarilo vyrovnať. Štyri minúty pred koncom však T. Lörinc dosiahol víťazný gól a ratoval tri body. Nižná Slaná tak vypadla z bojov o druhé miesto.

Víťazné mužstvá sa červenali

Na pôde Kovstavu už Slavošovce vyhrávali do polčasu rozdielom triedy a domácim sa až po hodine hry podarilo skórovať po premenení pokutového kopu skúseným Motykom. Následne hostí oslabil Haviarik, ktorý si za kritiku a urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu. Hostia i napriek oslabeniu opäť odskočili na rozdiel troch gólov a domáci už iba korigovali výsledok. Za nemiestne správanie a nadávky odmenila disciplinárna komisia vedúceho mužstva hostí zákazom činnosti na jeden rok. Čoltovo po necelej hodine deklasovalo Jovice, ktorým nadelilo štyri góly. V 63. min. Beke sotil hráča hostí po odpískaní, uvidel z rúk rozhodcu červenú kartu a zbytočne mužstvo oslabil. Hostia z početnej výhody však dokázali už iba dvomi gólmi korigovať nepriaznivý stav.

Bohúňovo malo blízko k bodu

Posledné Bohúňovo privítalo Rakovnicu a gólom Volčka do šatne otvorilo skóre stretnutia. Všetci očakávali prvý bodový zápis, ale skúsenejší hostia z Rakovnice po obrátke zabrali, skóre vyrovnali Domikom a po hodine hry autor vyrovnávajúceho gólu rozhodol duel v prospech hosťujúceho mužstva. Drnavčania si zmerali sily s Hrhovom. I napriek tomu, že nastúpili oslabení o štyroch hráčov zo základu, do polčasu si vytvorili náskok rozdielom troch gólov, keď iba raz inkasovali. Po prestávke hostia zabrali, ale opäť sa strelecky trikrát presadili domáci útočníci. Záver patril hosťom, ktorí dvakrát prekonali domáceho gólmana.