Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Remíza priniesla sklamanie

Tri kolá pred koncom súťaže patrí Rožňave v tabuľke IV. ligy Juh jedenásta priečka. Hoci je len o dve miesta vyššie, ako bola na začiatku odvetnej časti, jej situácia je už oveľa lepšia.

Na Vladimíra Melnyka (s loptou) si hostia dávali pozor.Na Vladimíra Melnyka (s loptou) si hostia dávali pozor. (Zdroj: Peter Podolinský)

A mala aj na viac, nebyť prehry v Sečovciach a remízy v ostatnom kole doma s Veľkými Kapušanmi.

ROŽŇAVA. Už v druhom zápase po sebe siahali rožňavskí futbalisti po víťazstve a nevyšlo to. Rovnako ako doma proti Veľkým Kapušanom a týždeň predtým v Sečovciach mali navrch, napriek tomu majú namiesto šiestich len jeden bod. "V Sečovciach sme hrali výborne, na jednu bránu, ale góly treba dávať, a to nevieme. To sme ukázali aj proti Kapušanom. Som z oboch zápasov sklamaný," povedal tréner Gejza Farkaš a pokračoval, "mali sme územnú prevahu, no to ešte neznamená, že doma aj vyhráme. Chýbali šance, mali sme akurát jednu, keď mohol Šándor dať na 2:0. V útoku sme slabučkí a nedokázali sme si vytvoriť šance ani v domácom prostredí. Tlak sme v strede poľa mali, ale len po súperovu šestnástku.

Len šiesti hráči

Spokojný nebol G. Farkaš ani s výkonmi hráčov. "Treba povedať, že v ostatnom zápase piati či šiesti hráči hrali za Rožňavu a ten zvyšok nie. Títo by si mali uvedomiť, že hrajú preto, aby sa mužstvo dostalo vyššie. Mohli sme ísť vyššie, ale myslím si, že keď niektorí hráči si myslia, že majú na prvú, druhú ligu či neviem akú súťaž, tak si musia uvedomiť, že na štvrtú ligu nemajú. V sobotu sme hrali od 30. minúty len so šiestimi hráčmi, a to je málo. Viacerí maturovali, iní boli zranení. Trénovali málo, ale to ich neospravedlňuje. Jednoznačne treba povedať, že ak nebudeme vyhrávať v Sečovciach, v Žakarovciach či doma s Veľkými Kapušanmi, tak nemáme čo hľadať, respektíve niektorí hráči nemajú čo hľadať v tejto súťaži," nebral si obrúsok pred ústa G. Farkaš.

Ôsma karta

Hoci veľa gólových príležitostí Rožňavčania nemali, do druhého polčasu mali pred Veľkými Kapušanmi predsa len jednogólový náskok. "V polčase som hráčom povedal, že sa musíme vrátiť na vlastnú polovicu, veľmi dobre vykryť stred poľa, aby sme nepustili súpera do gólových príležitostí," povedal G. Farkaš. Nebezpečné boli hlavne dlhé prihrávky Vašša na Németha a Nagya. Pozor bolo treba dávať aj na rýchleho Dorsického. "No oni sa do šancí dostávali a na dvadsať minút boli aj v strede poľa lepší," podotkol G. Farkaš.

Kvantum práce odviedol v zálohe Melnyk, často nepríjemne tiesnený a atakovaný súperom. V obrane sa zohrávala dvojica Dvorožňák, Sciranka, pretože zranenie vyradilo Vargu. Kapitán Lörincz nastúpil po dvojzápasovej pauze, strelil gól, no na druhej strane získal trochu zbytočne žltú kartu. Je to už jeho ôsma v tejto sezóne, ďalšie dva zápasy, tak môže spoluhráčov akurát povzbudzovať z hľadiska.

Bez tréningu to nejde

Jednu z príčin prvej domácej straty bodov vidí G. Farkaš v tom, že mužstvo celých týždeň netrénovalo. Podpísali sa na tom už spomínané zranenia hráčov či maturity stredoškolákov. "Keď netrénujeme, nemôžeme hrať lepšie. Bohužiaľ, bez neho to nejde. Chceli sme vyhrať v ostatných dvoch zápasoch, aby sme išli na siedme miesto. Nemôžeme počítať, že keď už máme nejaké ciele splnené, budeme hrať len tak. Chlapci hrali dobre do tej 55. minúty. Potom už nie. Mali sme zranených, novú obranu, ale aj tak som očakával, že doma vyhráme," zakončil so sklamaním v hlase G. Farkaš.

V posledných troch kolách budú Rožňavčania hrať najprv v Turni n/B, potom doma privítajú Buzicu a súťaž zakončia v Krompachoch.

Fakty

Rožňava - Veľké Kapušany 1:1 (1:0) Góly: Lörincz - Nagy (z 11 m), ŽK: Lörincz, Szabó - Lizák, R: Béreš, D: 250, Rožňava: Szabó - Savčák, Dvorožňák, Sciranka, M. Gere, Havko, Melnyk, Z. Breuer, F. Pollák, Šándor, Lörincz, striedali Figúr, Korfanta