Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Honce začali oslavovať postup do I. triedy

V 22. kole si Honce víťazstvom nad Kružnou, ktorej nadelili tucet gólov, vytvorili nedosiahnuteľný bodový náskok a štyri kolá pred ukončením súťažného ročníka 2008/2009 sa stávajú postupujúcim mužstvom do najvyššej okresnej futbalovej súťaže.

Jaroslav Strelka st. mal dvojnásobnú radosť. V nedeľu oslávil narodeniny i postup.Jaroslav Strelka st. mal dvojnásobnú radosť. V nedeľu oslávil narodeniny i postup. (Zdroj: Karol Csobádi)

Arbitri cez víkend udelili tri červené karty, keď jednu uvidel hráč Čoltova, ktorý bol na striedačke. Česť hostí zachraňovala iba Drnava.

ROŽŇAVA. O druhú, možno postupovú priečku sa naďalej uchádzajú Drnava s Nižnou Slanou. Bohúňovo je stále bez bodového zápisu a už dvadsaťdva kôl platí nováčikovskú daň. Až na Drnavu, ktorá bodovala na súperovom ihrisku, platilo v kole známe "môj dom - môj hrad".

Postup i narodeniny okorenil gólom

Jednoznačným favoritom v stretnutí medzi Honcami a Kružnou boli domáci futbalisti. V úvode hostia ešte dokázali odolať nátlakovej hre domácich, ktorí sa usadili pred ich šestnástkou a gólman Zsemlička úspešne likvidoval niekoľko sľubných šancí. Neskôr sa však rozstrieľal hlavne Jar. Strelka ml. a šesťkrát sa zapísal do listiny strelcov. Oslavu narodenín si gólman Koncz spestril čistým kontom a druhý oslávenec Jar. Strelka st. ho chcel okoreniť gólom. Ten dosiahol na dvakrát až z nariadeného pokutového kopu. Hostia v závere dohrávali desiati, keď pre zranenie odstúpil Brúgoš.

Z lavičky putoval pod sprchy

V Slavošovciach sa do vedenia dostali hostia z Hrhova, ale po vyrovnávajúcom góle si značne priťažili, keď L. Bartók pri ďalšom protiútoku fauloval prenikajúceho hráča domácich a v 68. min. po udelení červenej karty musel pod sprchy. Domácim sa tak v početnej výhode podarilo zápas rozhodnúť vo svoj prospech. Drnavčania v Rakovnici takmer hodinu hrali bez vylúčeného Jána Kováča, ktorý úmyselne kopol hráča súpera bez lopty. Desať minút pred koncom bol stav ešte nerozhodný 2:2, ale v priebehu niekoľkých minút hostia strelili dva rozhodujúce góly. V Rož. Bystrom si hostia z Čoltova vytvorili dvojgólové vedenie, domácim sa až po prestávke podarilo skóre najprv zrovnať a neskôr stav otočili vo svoj prospech. Hostia však nerezignovali, vyrovnali, ale osem minút pred koncom inkasovali gól, ktorý rozhodol o domácom víťazstve. Ten šiel na vrub gólmana Jonása, ktorému sa lopta pomedzi nohy dokotúľala do siete. V 40. min. si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu Karol Kökény, hráč hostí na lavičke.

Jovice so sedmičkou, Bohúňovo s poltuctom

Nižnoslančania v priemernom stretnutí presvedčivo zdolali Jovice, keď sa do streleckej listiny zapísalo až päť kanonierov. Čestný gól hostí až za stavu 0:6 zaznamenal Gebe, ale domáci ešte po inkasovanom góle raz skórovali, čím okorenili vysoké víťazstvo. Podobný výsledok sa zrodil v Kečove, ktoré vyprevadilo posledné Bohúňovo čakajúce na prvý bod s poltuctovou nádielkou. Kovstav po dohrávke, ktorú odohral v priebehu uplynulého týždňa, mal voľno.