Štvrtok, 2. júl, 2020 | Meniny má BertaKrížovkyKrížovky

Mužstvá z čelných priečok pokračovali vo víťaznom ťažení

V ostatnom 19. kole na trávnikoch II. triedy vedúce trio zhodne nadelilo súperom po päť gólov. V Slavošovciach padli dve červené karty a v Bohúňove sa trikrát kopalo zo značky pokutového kopu.

ROŽŇAVA. Na čelných priečkach ani po víkendovom kole nedošlo k zmenám a vedúce trio bodovalo naplno. Honce a Drnava zvíťazili doma a Nižná Slaná, ktorá boj o druhú priečku nevzdáva, na pôde posledného Bohúňova. Jarnú víťaznú šnúru štvrtého Čoltova prerušil práve líder z Honiec. Stretnutie medzi Kovstavom a Kružnou bolo preložené a odohrá sa 20. mája.

Dohrávali desiati

V stretnutí tabuľkových susedov medzi Slavošovcami a Rakovnicou o domácom, najtesnejšom víťazstve rozhodol gólom z úvodnej časti hry Balco, ktorý preloboval hosťujúceho brankára. V 78. min. si po faule vyslúžil Sklenár červenú kartu, ale hosťujúci Domik, ktorý oplácal, bol taktiež vylúčený a sily na trávniku sa vyrovnali.

V Joviciach sa body delili

Viac šancí na skórovanie si v Joviciach vytvorili domáci futbalisti, ale útočníci sa gólovo nedokázali presadiť, keďže hostia z Rož. Bystrého dobrou obrannou činnosťou eliminovali ich snaženie. Raz ich od pohromy ratoval aj gólman Máťaš, ktorý zmaril gólovú šancu po sóle domáceho útočníka a raz lopta skončila na tyči. Po obrátke sa domáci dočkali vedúceho gólu, ktorý padol z kopačky Balázsa hneď v úvode. Hostia pridali na dôraze a po štandardke skúsený Leng vyrovnal skóre. Útoky sa prelínali a osem minút pred koncom šli po sóle Tomiho domáci po druhýkrát do vedenia. V samom závere však hostia zahrávali rohový kop, po ktorom Račko hlavou zasunul loptu za chrbát domáceho gólmana a rozhodol o zaslúženej deľbe bodov.

Radosť Kečova bola krátka

Kým si Honce po jednoznačnom výkone poradili s Čoltovom a nastrieľali im okrem niekoľkých tyčiek takmer poltucet gólov, v Drnave, ktorá hostila Kečovo, sa súperovi podarilo po prestávke skóre vyrovnať na 2:2. Domáci mali síce navrch, ale pozahadzovali množstvo tutoviek hlavne v prvom polčase po sólových akciách Bulíka a Prónaiho. Kečovčania sa však z vyrovnávajúceho gólu dlho neradovali, keďže o minútu inkasovali tretí gól a neskôr ešte dvakrát lovili loptu z vlastnej siete.

Tri premenené penalty

Posledné Bohúňovo hostilo kvalitného súpera z Nižnej Slanej. Hostia si do polčasu vytvorili dvojgólové vedenie, keď úvodný gól dosiahol Drábik z nariadenej penalty. Po prestávke mali výhodu pokutového kopu domáci a T. Kováčom znížili na kontaktný gól. Z následného protiútoku najprv inkasovali, ale opäť mali po faule výhodu penalty. Tú bezpečne premenil Balog a po druhýkrát bol náskok hostí iba jednogólový. Desať minút pred koncom však hostia dvakrát skórovali a úlohu favorita potvrdili.