Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
VYROVNANÝ ZÁPAS ROZHODLI ROŽŇAVČANIA AŽ V ZÁVERE

Dobre doskakovali v útoku

Rožňavskí basketbalisti uspeli aj vo štvrtom meraní síl s košickým Geotrendom. Zápas však nevybočil z trendu predchádzajúcich, v ktorých museli o víťazstvo bojovať až do záverečných minút.

Aj štvrtýkrát. Rožňavskí basketbalisti zdolali Geotrend aj vo štvrtom zápase tejto sezóny.Aj štvrtýkrát. Rožňavskí basketbalisti zdolali Geotrend aj vo štvrtom zápase tejto sezóny. (Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA. Hostia v minulých kolách ukázali, že sú dosť nevyspytateľným súperom. Rožňavčanom veľmi nesedia, pretože ich silnou zbraňou sú trojky a nepríjemní sú aj v doskakovaní. Na toto upozornil svojich zverencov aj tréner P. Ádám, nie všetky jeho slová však padli na úrodnú pôdu.

Ukázalo sa to už v prvej štvrtine, keď domáci nechali Košičanov hrať. Nastúpili v zostave Baran, Kúdela, M. Ádám, L. Nagy a M. Helmecy. Hoci sa v obrane ako-tak aj darilo, v útoku šance nepremieňali. Po dvoch zápasoch, keď sa strelecky vytiahli, sa znova vrátili do starých koľají. Problémom bol pomalý prechod do útoku, vďaka čomu súper stihol postaviť obranu. Výsledkom bolo skóre 15:18.

Obrat k lepšiemu

Istý obrat k lepšiemu nastal v druhej štvrtine. Zlepšila sa obrana i spolupráca medzi vysokými hráčmi a krídlami. Padať začali aj pokusy z poľa. Náskok súpera stiahli a do druhého polčasu išli dokonca s trojbodovým náskokom. "Mohli sme viesť aj oveľa vyšším rozdielom, no znova sa vrátili staré nedostatky, ako nedôslednosť pod košom v obrane i útoku," povedal tréner basketbalistov ŠPD Rožňava Peter Ádám.

Do starých koľají

Po prestávke sa však zápas vrátil do koľají prvej štvrtiny. Nedarila sa streľba, no aj tak sa domácim darilo držať vyrovnaný stav. Po počiatočnej nervozite sa rozohral aj striedajúci Siman a svoje odohral aj po zranení a chorobe navrátivší sa B. Nagy. V poslednej štvrtine Rožňavčania predsa len začali premieňať pokusy spod koša a v jej polovici získali desaťbodový náskok. Hosťom sa ho síce podarilo stiahnuť na päť bodov, ale taktickou hrou v poslednej pol druha minúte si basketbalisti ŠPD už víťazstvo nedali vziať.

"V náš prospech rozhodlo to, že sme mali širší kader a na konci sme mali viac síl. Súperovi pod tlakom už chýbala presnosť v zakončení. Zápas sa lámal na konci a hoci nám nešla streľba, držali nás útočné doskoky, ktorých sme mali dvadsať. Hoci sme dali dosť bodov, od tohto súpera sme 76 bodov dostať nemali. Navyše sme dostali osem trojok, čím sme držali súpera v hre," poznamenal P. Ádám.

1. UVL Košice 23 22 1 2051:1621 45

2. Levoča 23 17 6 1909:1566 40

3. Rožňava 22 15 7 1863:1604 37

4. Humenné 22 12 10 1645:1591 34

5. Geotrend KE 23 7 16 1599:1759 30

6. Bardejov 24 7 17 1689:1957 30

7. Eilat Prešov 23 0 23 1252:1910 23

(BK Bardejov má odpočítaný jeden bod za kontumačnú prehru.)