Futbalisti Vlachova vzali tri body Rudnej

Sviatočný predĺžený víkend svedčil predovšetkým hráčom Tatrana Betliar. V dohrávke zdolali Vyšnú Slanú a bez bodov odcestovali aj hráči Dedinky. Zo šiesteho miesta tak poskočili na prvé. Pomohlo im aj to, že doteraz vedúci Lipovník i Rudná vyšli naprázdno

Dobrý začiatok. Vyšná Slaná začala v Betliari dobre. Nepremenené šance ich však museli v ďalšom priebehu zápasu mrzieť.Dobrý začiatok. Vyšná Slaná začala v Betliari dobre. Nepremenené šance ich však museli v ďalšom priebehu zápasu mrzieť. (Zdroj: Peter Podolinský)

.

ROŽŇAVA. Hráčom Tatrana Betliar to pekne sypalo aj strelecky, skóre 10:3 hovorí samo za seba. Strelcom víkendu je určite Martin Árvay, ktorý dal Vyšnej Slanej dve a Dedinkám dokonca tri góly.

K prekvapeniam určite môžeme zaradiť domácu prehru Rudnej i víťazstvo zachraňujúceho sa Brzotína nad lídrom z Lipovníka. Polomčania i Plešivčania si doviezli domov bod a Pača rázne vykročila za záchranou.

Betliar - Vyšná Slaná 6:1 (3:1)

V dohrávke jesenného 12. kola začali lepšie hostia. Už v 8. min. sa gólom M. Galla ujali vedenia. Do 20. min. mali prevahu, vypracovali si viacero šancí na skórovanie, no pokusy Liptaia, M. Vido i Hadara Skokan zlikvidoval. Domáci sa postupne prebrali a hru vyrovnali. Prvého gólu sa dočkali v 33. min. po priamom kope Vávru. V závere polčasu pridal druhý gól M. Árvay a penaltu premenil brankár Skokan. Po prestávke bola hra znova vyrovnaná. Dopredu sa posunul M. Vido, bol však osamotený. Na druhej strane hrozili domáci rýchlymi protiútokmi i strelami. Na 4:1 zvýšil v 57. min. M. Árvay. Peknou strelou štvrťhodinu pred koncom prekvapil sám seba a potešil aj divákov R. Zdechovan. Posledné slovo mal tri minúty pred koncom Dávid.

Góly: M. Árvay 2, Vávra, Skokan (z 11 m), R. Zdechovan, Dávid - M. Gallo, ŽK: 0 - M. Gallo, R: Ször, DZ: Šmelko, D: 120, Betliar: Skokan - Cilovič, Ľ. Árvay, Kasper, Ivanko, Dávid, R. Zdechovan, Barkasz, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, stiedali O. Fabian, Kováč, Vyšná Slaná: Kožiak - Hric, Gallo, Bendík, Hadar, Fifik, Liptai, M. Vido, Kračún, R. Rogos, Krupár, striedali J. Ambrúž, Gvizd

Pača - Krh. Dlhá Lúka 4:0 (2:0)

V priemernom zápase mali viac z hry domáci. Vedenia sa ujali po strele Gajdoša z uhla. Na druhej strane mali hostia príležitosť kontrovať, no samostatný únik najprv Gebeho a potom aj Dunku Manko zneškodnil. V závere polčasu poistil vedenie Pače M. Zagiba, keď prekonal Mátého priamo z rohového kopu. Hostia, ktorým chýbali viacerí hráči základnej zostavy, inkasovali po prestávke ešte dvakrát. Po hodine vypracoval akciu striedajúci Imre a Gajdoš skóroval druhýkrát. Gólový bod za zápasom dal po samostatnom prieniku Imre. V závere mohol výsledok ešte prikrášliť Gajdoš, no Máté jeho strelu vyrazil.

Góly: Gajdoš 2, R. Zagiba, Imre, ŽK: 0 - ?, R: Molnár, DZ: Kerekeš, D: 150, Pača: Manko - Cmorik, Sústrik, Demjan, M. Zagiba, Adam, R. Zagiba, Filický, Tóth, Gajdoš, Slávik, striedali Imre, Ruszó, Liška, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Mir. Péči, Soltész, Albert, Emodi, Anna, Korintuš, Parditka, Mar. Péči, Gebe, Dunka

Brzotín - Lipovník 2:1 (1:1)

Zápas v Brzotíne bol spočiatku vyrovnaný, šance boli na oboch stranách. Na gól však musel diváci trocha počkať. V 36. min. bol v šestnástke faulovaný Rencsok a Ra. Znak otvoril skóre. Netrvalo však dlho a hostia vyrovnali. Po centri Chomjaka predĺžil Bollo a v skrumáži pred bránou dokopol loptu do siete Albert. Domáci vedomí si svojho postavenia v tabuľke v úvodnej štvrťhodine Lipovník zatlačili na jeho polovicu. Výsledkom ich snaženia bol vedúci gól, keď po centri Mezeia a chybe obrany zostal Dókus sám pred brankárom. O pár minút na to vyskúšal postreh Hegedusa Kakalejčík. V záverečnej desaťminútovke sa do útoku vrhli hostia, no výsledkom ich snaženia boli strely Bolla a Barczi do bočnej siete.

Góly: Ra. Znak (z 11 m), R. Dókus - Albert, ŽK: L. Polyák, A. Polyák, R. Dókus - Albert, Ičo, Bollo, R: S.Gallo, DZ: Vysoký, D: 100, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Kakalejčík, Mezei, Rusznyák, Dókus, Bacso, Rencsok, A. Polyák, striedali Rezmüves, Gášpár, Lipovník: Hegedüs - Albert, Barczi, Zagiba, Ičo, Szűcs, Bollo, Kerekeš, Kelemen, Š. Farkaš, striedal Klárik

Rudná - Vlachovo 0:1 (0:0)

V úvode priemerného stretnutia mali futbalisti Rudnej viac z hry, ale príležitosti zahodili Kontrom a Domikom. Najbližšie k dosiahnutiu gólu mal Šimon, ale jeho hlavičku Organ v bráne hostí zneškodnil. Vlachovčania hru vyrovnali a do šance sa dostal Hronec, ktorého strelu však gólman domácich vyrazil. Po prestávke začali aktívnejšie hostia a neskôr sa ujali vedenia, keď po úniku Hronec prízemnou strelou mieril presne k tyči. V 78. min. nariadil arbiter penaltu v prospech domácich, ale Domik ju nedotiahol do gólového efektu, keď zasiahol padajúceho brankára. Následne si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu hosťujúci Jakab. Domáci sa snažili ratovať aspoň bod, ale Domik nemal svoj deň. Najprv nastrelil tyč a neskôr po centri Sanislóa hlavou nedokázal loptu usmerniť do prázdnej hosťujúcej brány.

Gól: Hronec, ŽK: 0 - Z. Gecelovský, ČK: Jakab (Vlachovo), R: Ször, DZ: Gášpár, D: 80, Rudná: R. Szöllös - Demko, Šimon, Kovács, O. Sanisló, Kontra, Gonos, Molčan, S. Ďuriček, Kurian, Domik, striedali Orbán, P. Sanisló, Vlachovo: Organ - Molda, Jakab, Hricko, Šimon, Z. Gecelovský, Rupp, Lipták st., Fecko, Hronec, Marciš, striedal Šivec

Vyšná Slaná - Gemerská Poloma 2:2 (2:0)

Prvý polčas patril domácim. Vedenia sa ujali v 20. min. strelou Liptaia z hranice šestnástky. O desať minút na to pridal po centri a predĺžení Valka Krišťáka druhý gól M. Gallo. Za hostí pohrozil Čarnoký. Po prestávke sa však karta obrátila. Domáci prenechali iniciatívu hosťom z Gemerskej Polomy a tí ju aj využili. Najprv sa dobre v šestnástke uvoľnil Breznen a o vyrovnanie sa hlavičkou postaral Die. Polomčania mali v závere na dosah aj víťazstvo, no Čarnoký mieril nad bránu.

Góly: Liptai, M. Gallo - Breznen, Die, ŽK: Krupár - 0, R: Drenko, DZ: Šmelko, D: 100, Vyšná Slaná: Lindák - M. Vido, J. Ambrúž, Bendík, Hadar, M. Gallo, Liptai, Fifík, Kračún, Valko Krišťák, Hric, striedali R. Rogos, Krupár, Gemerská Poloma: Mišina - Hatvaník, Klement, P. Rogos, Kováč, Kollár, P. Lipták, Breznen, Čarnoký, Die, Valko, striedal Urban

Betliar - Dedinky 4:2 (1:1)

Domáci posilnení piatkovým víťazstvo začali svižne aj proti Dedinkám. Hneď v úvode mali šance M. Árvay i Vávra. Do vedenia sa dostali však hostia, keď po prísnej ruke odpískal rozhodca penaltu. Ľ. Pamula ju premenil. Domáci v aktivite nepoľavili a šance mali Vávra, Barkasz i M. Árvay. Nepomohla ani séria piatich rohov. Po polhodine hry však prišiel vytúžený gól, keď sa po centri Vávru presadil M. Árvay. Nasledovala šanca Barkasza a v závere nastrelil najprv Vávra brvno a odrazenú loptu hlavičkoval vedľa aktívny M. Árvay. Po prestávke začali slabšie domáci, keď aj mali šance, ale M. Ogurčák bol proti. Po faule na Chabadu mali hostia výhodu druhej penalty a Ľ. Pamula znova nezaváhal. Domáci však s výsledkom spokojný neboli a vrhli sa do útoku. O vyrovnanie sa postaral Barkasz a o výsledku po spolupráci s Vávrom rozhodol dvoma gólmi M. Árvay. V závere ešte zlikvidoval Skokan dve štandardky zahrávané Vargom. V dobrom zápase hostia bojovali ako o dušu, domáci však mohli zvíťaziť vyšším rozdielom nebyť zahodených šancí.

Góly: M. Árvay 3, Barkasz - Ľ. Pamula 2 (oba z 11 m), ŽK: Skokan, Ľ. Árvay, Ivanko - Putnocký, M. Varga, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 100, Betliar: Skokan - Cilovič, Ľ. Árvay, Kasper, Ivanko, Dávid, Gonos, Barkasz, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, striedali O. Fabian, Kováč, R. Zdechovan, Dedinky: M. Ogurčák - Chochol, Smrek, Putnocký, Tokoly, Ľ. Pamula, S. Ogurčák, Varga, J. Ogurčák, Kuchta, M. Chabada, striedal Sýkora, Murgáč

Jablonov n/T - Dobšiná 3:0 (1:0)

Dobšinčania vycestovali do Jablonova bez náhradníkov, ale odohrali vcelku vyrovnané stretnutie. Domáci sa rýchlym gólom už v 4. min. ujali vedenia, keď skóre otvoril po hlavičke Stráma. V ďalšej časti sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami bez vážnejších streleckých príležitostí. Po prestávke najprv hostia nastrelili brvno Mačejovským a na opačnej strane tvrdú strelu Strámu zo štandardky smerujúcu do vinkla gólman hostí Breuer dokázal vyraziť. V 68. min. mali domáci výhodu penalty, ale Gambovu strelu zo značky bieleho bodu gólman hostí zneškodnil. Až desať minút pred záverom sa domácim podarilo po strele Bodnára z voleja najprv vedenie poistiť a neskôr pečatil víťazstvo autor úvodného gólu Stráma.

Góly: Stráma 2, Bodnár, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Heveši, D: 80, Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Strama, P. Juhász, Viszlay, Bodnár, Gamba, Szabó, Ováry, Mezei, Milický, striedali Szillasi, Varga, Dobšiná: Breuer - D. Ondrejčík, Potočný, Lukáč, Grančák, Barnák, Valentko, Zvolenský, Mačejovský, Brnčík, Gotthardt

Dlhá Ves - Plešivec 2:2 (1:0)

V susedskom derby sa začalo opatrne a hra sa odvíjala prevažne v strede poľa. Viac z hry mali domáci a prevahu sa im podarilo korunovať gólom Zsóriho po polhodine hry. Hostia sa pred Pavlínyiho bránu dostávali skôr sporadicky. Začiatok druhého polčasu zachytili lepšie hostia, keď Szaniszló hlavičkou po priamom kope vyrovnal. Po hodine hry však boli o krok vpredu znova domáci, keď presnou hlavičkou skóroval Beke. O chvíľu na to musel byť striedaný brankár Pavlínyi, ktorý sa zranil pri zneškodňovaní Szaniszlovej strely. Do brány sa postavil Flander a domáci sa sústredili na ubránenie tesného náskoku. Sedem minút pred koncom sa v skrumáži zorientoval striedajúci navrátilec Pulen a bolo vyrovnané. V samotnom závere mohol o troch bodoch rozhodnúť domáci Zsóri, ale mieril vedľa.

Góly: Zsóri, Beke - Szaniszló, Pulen, ŽK: Szeman - ?, R: Uhrín, DZ: Šimšík D: 120, Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Máté, V. Ferdinand, Flander, Beke, Péntek, Zsóri, Hegedüs, striedali Novák, Szeman, Plešivec: Koncz - Spišák, Drenko, Macho, Liptai, Horváth, Viola, Kubík, Pačan, Szaniszló, Volčko, striedali Z. Laven ml., Pulen.