Na Pači sa hralo bez gólov

V kole sa darilo domácim celkom, jediný bod si zvonka doviezli hráči Rudnej. Lipovník zachránil doma tri body až v závere. Derby medzi Gemerskou Polomou a Betliarom chýbala iskra, ktorá sprevádzala zápasy v minulých rokoch. Dedinky postupujú cieľavedome z

Hráči Brzotína očami vytláčajú loptu smerujúcu do brány. V tomto prípade mali šťastie, zachránila ich tyč.Hráči Brzotína očami vytláčajú loptu smerujúcu do brány. V tomto prípade mali šťastie, zachránila ich tyč. (Zdroj: Peter Podolinský)

a záchranou a náskok Pače stiahli na dva body.

ROŽŇAVA. Situácia v tabuľke je značne vyrovnaná. Lipovník má síce trojbodový náskok pred druhou Rudnou, o bod viac pred Vlachovom a Dobšinou. Do poradia však ešte výrazne môže prehovoriť Betliar, ktorý čakajú v máji dve dohrávky z jesennej časti. Prvá s Vyšnou Slanou a druhá s Brzotínom.

Na druhom konci poradia sú stále Dedinky, ktoré sa už začínajú doťahovať na Paču. Za vodou ešte nie sú ani Brzotín a Jablonov n/T.

Krh. Dlhá Lúka - Plešivec 4:1 (1:0)

V prvej dvadsaťminútovke sa obaja súperi len oťukávali. Priemerná úroveň pokračovala aj ďalej, no postupne sa viac začali presadzovať domáci. Šance mali Gebe a Dunka, ktorý sa po centri Gebe prezentoval umiestnenou strelou za Konczov chrbát. Druhý polčas sa začal červenou kartou pre hosťujúceho obrancu R. Lavena. Výhodu prevahy o jedného hráča domáci aj náležito zužitkovali. V 63. min. po centri Korintuša zvýšil na 2:0 znova, aj keď so šťastím, Dunka. O desať minút nato pridal po skrumáži tretí gól Anna. Oslabení hostia sa snažili využiť dlhé výkopy Koncza, po jednom sa do šance dostal Szaniszló. Preloboval vybiehajúceho Mátého a loptu smerujúcu do brány v snahe odvrátiť gól poslal do siete Mir. Péči. Domáci zatlačili hostí a po priamych kopoch sa snažili zahrať aj nacvičené signály. Dlho sa to nedarilo, až v závere Korintušov priamy kop za asistencie Drenka skončil v sieti.

Góly: Dunka 2, Anna, Korintuš - Mir. Péči (vlastný), ŽK: Danko - Z. Laven, ČK: R. Laven (Plešivec), R: Gyenes, DZ: Gášpár, D: 120, Krh. Dlhá Ves: Máté - Mir. Péči, Soltész, Albert, Danko, Polyák, Korintuš, Anna, Parditka, Gebe, Dunka, striedali Rigó, Emödi, Mar. Péči, Plešivec: Koncz - Spišák, Macho, R. Laven, Drenko, Pačan, Kubík, Viola, Szaniszló, Volčko, Liptai, striedali Z. Laven, Pulen

Dobšiná - Dlhá Ves 3:1 (3:1)

V Dobšinej nebola núdza o strelecké príležitosti a domáci z množstva šancí dokázali streliť v priebehu necelej polhodiny tri rozhodujúce góly oproti jedinému inkasovanému. Skóre otvoril z nariadenej penalty Grančák. Neskôr Barnák po chybe hosťujúcej obrany prízemnou strelou náskok poistil a o chvíľu prikrášlil skóre Gotthardt. Pred polčasovým odchodom do šatní znížil po sólovej akcii Hegedüs. Ďalšie príležitosti domácich zahodil Mačejovský, keď najprv hlavou minul prázdnu bránu a neskôr nastrelil tyč. Na opačnej strane ho napodobnil Péntek, ktorý pre zmenu zasiahol brvno domácej brány. Po obrátke sa mohol do listiny strelcov zapísať Valentko, ale dvakrát mieril nad a raz jeho strelu likvidoval gólman hostí. Neujala sa v závere ani strela Jakubča a Surovský pri jednej príležitosti loptu smerujúcu do prázdnej brány v snahe dokopnúť, zázračne vyslal nad brvno. Za hostí nepresne zakončovali Flander a Ferdinand, a preto sa už diváci v druhom polčase gólu nedočkali.

Góly: Grančák (z 11 m), Barnák, Gotthardt - Hegedüs, ŽK: 0 - Dusza, R: Drenko, DZ: Máté, D: 50, Dobšiná: Breuer - Klausman, Lukáč, Surovský, Grančák, Barnák, Valentko, Potočný, Mačejovský, Brnčík, Gotthardt, striedali D. Ondrejčík, Jakubčo, Záhoranský, Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Orel, Hegedüs, Flander, V. Ferdinand, Máté, Péntek, Makkai, striedal Novák

Dedinky - Jablonov n/T 3:0 (0:0)

Domáci, ktorým tečie do topánok, začali od začiatku útočne a dostali hostí pod tlak. Napriek prevahe sa však do polčasu museli uspokojiť len so šancami. Gólov sa dočkali až po prestávke. Najprv presne vystrelil Ľ. Pamula, o desať minút nato v 65. min. pridal druhý gól z pokutového kopu, po faule Gambu. Účet stretnutia uzavrel na konečných desať minút pred koncom 3:0 M. Chabada.

Góly: Ľ. Pamula 2 (1 z 11 m), M. Chabada, ŽK: S. Ogurčák - ?, R: Jonáš, DZ: Krzák, D: 100, Dedinky: M. Ogurčák - Smrek, Tokoly, Chochol, Putnocký, Varga, Ľ. Pamula, S. Ogurčák, Novák, M. Chabada, striedali Litecký, Kuchta, Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Szabó, Stráma, Gábor, Milata, Gamba, Bodnár, Milický, Ováry, Nagy, striedali Fifik, P. Juhász

Gemerská Poloma - Betliar 2:0 (2:0)

Hostia nastúpili bez vykartovaného J. Zdechovana, chýbal tiež Barkasz a brankár Skokan prišiel na ihrisko až po prestávke. V bráne ho nahradil mladý L. Fabian. Domácim sa podarilo hostí v úvode zaskočiť. Po nedorozumení v zadných radoch sa k lopte dostal Breznen a Polomčania viedli. O dvadsať minút nato založili domáci znova po chybe v strede ihriska rýchly protiútok a Breznen pridal druhý gól. Po prestávke sa hra vyrovnala, hostia prebrali stred, domáci sa s vedením uspokojili. Betliarčania sa snažili, vypracovali si aj pár šancí, ale skóre sa už nemenilo. Napriek tomu, že to bolo susedské derby, zápasu chýbala typická atmosféra a obaja súperi predviedli skôr utrápený ako bojovný výkon.

Góly: Breznen 2, ŽK: M. Ďuriček - M. Árvay, R: J. Chomjak, DZ: Bobrík, D: 150, Gemerská Poloma: Mišina - Hatvaník, Kollár, Klement, Forgáč, Rogos, Kováč, Breznen, M. Ďuriček, Pa. Čarnoký, P. Lipták, striedali Die, Mihálik, Betliar: L. Fabian - R. Zdechovan, Ľ. Árvay, Kasper, Ivanko, Gonos, Dávid, M. Árvay, Cilovič, O. Fabian, Vávra, striedali Kováč, Skokan

Lipovník - Vyšná Slaná 3:2 (2:2)

V rušnom zápase sa do vedenia dostali už v 4. min. hostia, keď Liptai obstrelil Hegedüsa. Vyrovnanie prišlo o desať minút, keď po Barcziho centri z uhla presne hlavičkoval hrdina zápasu Kerekeš. V ďalších minútach predvádzali oba celky technický futbal, hralo sa viac v strede ihriska. Po polhodine hry sa v čistej šanci ocitol Bollo, potom Lindák vytlačil Kardošov priamy kop na brvno. Do vedenia sa znova dostali hostia, keď M. Gallo presnou strelou k tyči ponad múr nedal Hegedüsovi šancu. Potom síce mieril aktívny Barczi len do bočnej siete, ale záverečná minúta polčasu priniesla vyrovnanie. Po Ičovom centri sa v skrumáži presadil Kerekeš. Po prestávke sa iniciatívy chopili domáci a zatlačili hostí, ktorí však stále hrozili brejkmi. Keď už to začalo vyzerať na deľbu bodov, prišiel gól. Necelých desať minút pred koncom sa po Barcziho priamom kope do tretice gólovo presadil Kerekeš.

Góly: Kerekeš 3 - Liptai, M. Gallo, ŽK: 0 - Hadar, R: Farkaš, DZ: Šalamon, D: 50, Lipovník: Hegedüs - Dubovan, Barczi, Zagiba, Ičo, Bollo, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Németh, Chomjak, striedali Š. Farkaš, Albert, Podracký, Vyšná Slaná: Lindák - J. Ambrúž, M. Gallo, Bendík, Valko Krišťák, Hadar, Fifik, Liptai, M. Vido, Kračún, striedali Zábrel, R. Rogos, Vysoký

Vlachovo - Brzotín 5:0 (2:0)

Hostia pricestovali presne jedenásti, navyše chýbali im Kakalejčík i Ra. Znak. Hoci prvú šancu mali práve Brzotínčania, viac z hry mali domáci. Najprv neistého Lenkeia zachránila po Marcišovej strele tyč, potom mieril Rupp len do neho. V polovici polčasu využil nedorozumenie v zadných radoch hostí Marciš a domáci viedli 1:0. Na 2:0 zvýšil do prestávky Z. Gecelovský, keď pohotovo hlavičkoval po priamom kope Ruppa. Hoci po prestávke začali Vlachovčania dosť rozpačito, hostia to na korigovanie stavu využiť nedokázali. Domáci sa postupne dostali do tempa a prišli chvíle strelca Hronca. Najprv v 63. min. obišiel všetkých aj brankára, o päť minút neskôr strelou k tyči zvýšil na 4:0. Na druhej strane vyskúšal pozornosť Organa Znak. Vzápätí si Hronec položil na zem Lenkeia a tretím gólom v rade stanovil konečný výsledok. Do konca zápasu ešte Rupp nastrelil tyč a Marcišovu strelu hlavičkoval z brány von Kočiš.

Góly: Hronec 3, Marciš, Z. Gecelovský, ŽK: 0 - Mezei, R: Šalamon, DZ: Hadar, D: 100, Vlachovo: Organ - Šimon, Hricko, Fecko, Lipták ml., Jakab, Z. Gecelovský, Molda, Marciš, Rupp, Hronec, striedal T. Mlynár, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Ro. Znak, Mezei, A. Polyák, Gášpár, Rusznyák, Krištof, R. Dókus, Rencsok

Pača - Rudná 0:0

Hostia z Rudnej pricestovali na stretnutie s výrazne okliešteným kádrom, keď im zo základu chýbalo až sedem hráčov. Na dôvažok nedohral ani Greško, ktorý sa polhodinu pred záverom zranil. V priemernom stretnutí chudobnom na strelecké príležitosti postreh domáceho gólmana preveril do polčasu iba Domik. Prevažne sa hrala "prekopávaná" a až v závere sa domácim naskytli tri príležitosti na skórovanie, ale zakončovatelia ani z hranice malého vápna nedokázali usmerniť loptu do hosťujúcej siete.

ŽK: 0 - Kontra, R: Palacko, DZ: Vysoký, D: 100, Pača: Ruszó - Cmórik, Sústrik, Demjan, Imre, Ádám, R. Zagiba, Tóth, Filiczký, Slávik, Gajdoš, Rudná: R. Szöllös - Šimon, Köteles, S. Ďuriček, Vanyo, Kontra, Sanisló, P. Szöllös, Greško, Bačo, Domik, striedal Orbán.