Rožňavy: "Po ukončení prevádzky sa mi nahromadilo väčšie množstvo odpadu, ktorý som naložil do igelitových vriec a odviezol na skládku. Keď som ho chcel vyložiť, pracovník skládky ho odmietol prebrať s odôvodnením, že peniaze za použitie skládky preberá vedúci, a ten tam už o 18. hodine nebol. Navrhol som, že odpad uložím, nechám mu údaje totožnosti a zaplatiť prídem ráno. Na to mi navrhol vyložiť ho pred bránu so slovami, že nič nevidel."
Spomínaný podnikateľ nie je jediný, ktorý sa redakcii Gemerského denníka Korzár zveril so svojimi skúsenosťami a praktikami firmy, narábajúcej s odpadom. "Po tom, čo mi niekto dvakrát za sebou ukradol nádobu na smeti, ukladal som odpad do vriec a nalepil na ne nálepky kúpené u Rozeka, ktoré boli dokladom o zaplatení. Pracovníci tejto firmy odpad ignorovali a odviezli ho až po mojej sťažnosti," uviedol V. P. z Rožňavy.
Napriek ponosom sa na firmu zatiaľ nik oficiálne nesťažoval Nezaregistroval to ani primátor František Kardoš. "Každá strana tvrdí svoje. O tomto probléme nemám nijaké informácie a ak občan príde so sťažnosťou, budem ju samozrejme riešiť. Zatiaľ na to dôvod nebol."
Pripomíname, že firma Rozeko už v tomto roku porušila zákon o odpadoch. Blízko areálu si zriadila divokú skládku, ktorú riaditeľ firmy označil za "medziskládku" a argumentoval šetrením finančných prostriedkov určených na odvoz smetí na legálnu skládku do Brzotína.
Spoločnosť Rozeko je v moritnom vlastníctve rakúskej firmy Brantner. Mesto, zastúpené primátorom F. Kardošom má v nej 40-percentný podiel. Jedným z konateľov je prednosta Mestského úradu v Rožňave Pavol Szaniszló. Mesto uzavrelo s Rozekom 20-ročnú zmluvu na zber, prepravu a zneškodnenie komunálneho odpadu.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer