nedeje. Primátor mesta František Kardoš sa však vyjadril, že touto témou sa zaoberajú na mestskom zastupiteľstve každý mesiac.
Snaha o zníženie poplatku formou petície proti stanovenej výške sa minula svojmu účinku. Zasadanie mestského zastupiteľstva z dňa 28.2. 2002 zvážilo túto možnosť a zamietlo ju. Podľa slov primátora, "poslanci mestského zastupiteľstva zníženie poplatkov zamietli, pretože ich k tomu viedli argumenty". Podľa niektorých "suma získaná od obyvateľov za vyrubené poplatky činí približne 12,5-milióna korún. Konečná čiastka, ktorú mesto na odvoz a spracovanie odpadu potrebuje, je 17 miliónov. Finančný rozdiel medzi príjmom a výdajom je teda mínus 4,5-milióna korún, ktoré musí Rožňava pokryť z vlastného rozpočtu".
Na otázku kde v rozpočte sa nájde spomínaná suma, keď je mesto v zložitej finančnej situácii (je zaťažené vysokým úverom - pozn. redakcie) primátor odpovedal: "mesto má povinnosť, vyplývajúcu so zákona, vytvárať fond na rekultivácie, z vlastných zdrojov".
Prvú a zatiaľ jedinú petíciu organizovala miestna podnikateľka Iveta Gresová, ktorá v priebehu jedného týždňa vyzbierala od občanov Rožňavy 1618 podpisov.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer