Korzár logo Korzár Gemer

Plešivec bude štrajkovať za lokálky aj keby mal ostať jediným na celom Slovensku

Plešivec/Jelšava - V piatok o 23. hodine začali železničiari opäť štrajkovať, tentoraz bez časového obmedzenia. Hlavným dejiskom v Gemeri bola

plešivecká železničná stanica. Tak, ako počas stredajšieho 6-hodinového štrajku, aj teraz sa tam zišlo približne 300 pracovníkov železníc. Vedení odborármi sa tam stretli od piatkovej noci niekoľkokrát. "Chcú, aby som im povedal niečo nové, ale nič sa zatiaľ nedeje ani na jednaniach, takže im nič povedať ani nemôžem. V sobotu o 18. hodine a včera o siedmej ráno prišli zase, dopravili sa na autách z okolitých dedín," povedal regionálny odborár Slavomír Kožár. Zamestnanci, podporení niekoľkými zvedavcami z radov cestujúcej verejnosti diskutovali pokojne, až na zopár búrlivejších výstupov, kedy si pokričali, zapískali a zaskandovali. Pri čaji ostali okrem službukonajúcich aj ďalší železničiari a podľa S. Kožára prebdeli celú noc. Situácia sa stáva patovou. Ani jedna dotknutá strana zatiaľ neustupuje zo svojich požiadaviek. Štrajkujúcich neodrádza ani nárast nevôle zo strany významných gemerských podnikov, ktoré zastavením dopravy prichádzajú o milióny korún. "Prejavy nespokojnosti so štrajkom od podnikov očakávame. Aspoň dotlačia kompetentných, aby spolu zasadli a na ničom konkrétnom sa dohodli. Taktiež čakáme, že sa ozvú vyššie územné celky," hovorí S. Kožár.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Počnúc včerajšou polnocou mali prestať premávať osobné vlaky na 25 lokálnych tratiach. V Gemeri sa toto rozhodnutie týka tratí Plešivec - Muráň, Plešivec - Slavošovce a najstratovejšej Rožňava - Dobšiná. "Ak by z našej strany aj došlo k nejakým ústupkom, Plešivec bude stále žiadať, aby ostala zachovaná osobná doprava. Aj keby mal na celom Slovensku štrajkovať len Plešivec," vyhlásil S. Kožár.

Na trase Plešivec - Muráň sa do štrajku zapojila drvivá väčšina zamestnancov, každý na svojom pracovisku. Len zopár jednotlivcov sa do akcie zapojiť odmietlo. Do Muráňa dorazili tri motorové vozne v piatok pred 23. hodinou. Spojili sa v jeden vlak, ktorý odišiel do plešiveckého depa. Predseda Základnej organizácie odborového zväzu železničiarov pri ŽS Jelšava Milan Priechodský charakterizoval štrajk na spomínanej trase ako pokojný a organizovaný. "Nevieme však nič nové. Čakáme na dohody".

SkryťVypnúť reklamu

Autor: ela

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


3
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video