rozvádzajúcich sa manželov. "Podľa môjho názoru tu ide o jednoznačné o spúšťací mechanizmus typu: rozvod rodičov. A ten zrejme emočne nezvládli, čo sa odzrkadlilo na správaní sa ich maloletého syna." Dieťa bolo v období puberty, keď potreboval silný emočný prístup matky i otca. Keďže sa mu ho dostávalo menej než očakával začal na seba upútavať pozornosť. Bohužiaľ nie vhodným spôsobom.
Rodičia príliš emotívnych a hyperaktívnych detí často prekonávajú problém, ktorým sú reakcie detí na rozpad rodiny. Nemusí to byť však pravidlom. Stačí ak rodič, ktorému sú deti zverené do výchovy upriami po rozvode svoju pozornosť na dieťa a nie na svoj problém. Je nutné aby sa prispôsobil zmenám a dieťaťu poskytol stabilitu prostredia, čo znamená nielen uspokojenie materiálnych potrieb. Vlastné emočné pohnútky musia ísť nabok. Rodič by mal dieťaťu prejaviť všetku lásku a nehu, ktorú v tomto období najviac potrebuje, no okolnosti rozvodu nedokáže rozlišovať tak ako dospelý.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer