do článku v niektorom z čísiel Gemerského denníka KORZÁR nezmestili, alebo s niečím, čo vnesie do jednotlivých udalostí v živote Gemerčanov viac svetla. S dojmami redaktorov, ktorí boli "pri tom" a videli, či počuli niečo, čo Vy možno neviete. Ak máte pocit, že viete naopak niečo viac, ako my, napíšte nám.
Prvý pracovný deň minulého týždňa otvárali Gemerský denník Korzár, Šlamastiky Luďka Sobotu. Napriek očakávaniu organizátorov, sa sála divadla nezaplnila divákmi doplna. Príčinou mala byť zúriaca chrípka. Tí, ktorí jej odolali a kúpili si lístky na toto predstavenie, však po jeho skončení neskrývali sklamanie. Starnúci Sobota a jeho Směšné divadlo predviedli miestami až lacný humor
v programe zostavenom z gagov, ktoré diváci poznali už z minulých rokov.
V Gemeri sa na svetlo sveta dostalo vyšetrovanie trestného činu úžery. Podnikavá Jelšavčanka požičala siedmim ľuďom šesťdesiat tisíc korún a žiadala vrátiť vyše 400-tisíc. Nadmieru vysoké úroky však siedmi "statoční" už nedokázali splácať a vec oznámili na polícii. Podľa neoficiálnych informácii z polície, sa sedmička zdieraných občanov zmenila na päticu. Strach s odvety príbuzných "podnikateľky" ich prinútil stiahnuť výpoveď. Policajti si však myslia, že strach ľudí je neopodstatnený, lebo polícia ich ochráni. Dostatočnou ochranou má byť podľa nich zákon o vydieraní na svedkovi, za ktorý je trestná sadzba od troch do ôsmich rokov.
V súvislosti s možným vyostrením situácie na Blízkom východe sa vynorila otázka ako sa zachovať v prípade útoku, či inej život ohrozujúcej situácie. Pracovníci CO sa domnievajú, že občania sú v tomto ohľade absolútne nepripravení. V kritických chvíľach zabúdajú dôležité telefónne čísla záchranných zložiek, panikária, či dokonca nevedia presne popísať miesto a situáciu v akej sa ocitli. Dôvod na paniku zatiaľ nemáme, nebezpečenstvo zatiaľ tiež nehrozí, ale čas a miesto teroristického útoku, či iného nešťastia nie je možné predvídať. Občania napriek tomu nemajú záujem zúčastniť sa na stretnutiach, kde im kompetentní vysvetlia, ako sa treba v ohrození zachovať.
Revúcka nemocnica sa kvôli záchrane a zachovaniu transformovala na neziskovú organizáciu. Hoci sa medzi ľuďmi šušká, o tom, že to nebol dobrý nápad, kompetentní sú presvedčení, že prechod pod samosprávu by nemocnica neprežila. Od skeptikov žiadajú, len čas na realizovanie opatrení. Medzi tie patrí aj znižovanie platu zamestnancov nemocnice, ktorí proti tomu nenamietali. Zrejme podľa príslovia lepší vrabec v hrsti ako holub na streche si uvedomili, že ak prídu vinou zatvorenia nemocnice o prácu nedostanú výplatu vôbec.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer